Na topie

Kody Netflix znikną z Allegro - w regulaminie pojawił się nowy zapis

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Internet Tematyka: Allegro Netflix

Nie będzie już możliwości kupienia na Allegro kodu pozwalającego na korzystanie z serwisów, takich jak Netflix, Showmax czy HBO GO za ułamek ceny. Regulamin platformy został zaktualizowany.

  • Kody Netflix znikną z Allegro - w regulaminie pojawił się nowy zapis
A A

Faktem jest, że abonament, który pozwala oglądać wszystkie ciekawe filmy i seriale na Netflix w wysokiej jakości, trochę kosztuje. Właściciele platformy jednak już i tak nie robią problemów, gdy chce się korzystać z jednego pakietu w kilka osób. Choć łączy się z tym, problem, z jakim nie tylko ten serwis VoD musi walczyć, jest nieco inny – są to klucze sprzedawane na przykład na Allegro, których legalność nierzadko jest wątpliwa. Nadszedł czas zmian.

Netflix, Showmax, HBO GO i inne serwisy z filmami i serialami mają swoje systemy i to właśnie bezpośrednio z nich powinno się korzystać, jeśli chce się dołączyć do grona abonentów. Nie jest jednak tajemnicą, że dzięki kodom z Allegro można to zrobić taniej. A właściwie można było, bo w środę, 18 lipca, w regulaminie Allegro pojawił się nowy zapis, który uniemożliwia sprzedaż tego typu kluczy:

„Przedmiotem Oferty nie mogą być [...] Wszelkiego rodzaju kody, hasła, tokeny, klucze lub konta (dalej zwane łącznie "Kodami"), które umożliwiają wyłącznie nieodpłatny dostęp oraz skorzystanie z usług pozwalających na oglądanie oraz słuchanie na życzenie treści multimedialnych za pośrednictwem internetu w postaci tzw. video on demand np. Netflix, Showmax, HBO Go, Cda Premium, VOD.pl, Player.pl., za wyjątkiem kart podarunkowych lub voucher'ów, obejmujących Kody, które są dystrybuowane przez podmioty prowadzące oficjalną działalność w zakresie ich odsprzedaży, działające w ramach umów zawartych z Allegro”.

Kilka tygodni temu analitycy SW Research podali, że nawet co dziesiąty użytkownik Netfliksa w Polsce może z niego korzystać w sposób nie do końca uczciwy. Właściciele platformy pewnie się więc ucieszą z wprowadzonej przez Allegro zmiany (choć trudno uwierzyć, by miało to zamknąć sprawę raz na zawsze).

Źródło: Wirtualnemedia, Allegro. Foto: FirmBee/Pixabay (CC0)

Odsłon: 4370 Skomentuj newsa
Komentarze

21

Udostępnij
  1. force
    Oceń komentarz:

    -16    

    Opublikowano: 2018-07-19 12:45

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    Bardzo dobrze, niszczyć cebulactwo !!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Skomentuj

    1. Kenjiro
      Oceń komentarz:

      16    

      Opublikowano: 2018-07-19 13:22

      O ile można się zgodzić z sednem twojej wypowiedzi, to jej forma wręcz woła o minusa.

      Skomentuj

  2. Smuga
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-07-19 13:13

    Ludzie lubią mieć wszystko za darmo, i tak zaraz zaczną pluć. Taka domena plebsu. Najlepiej wszystko na lewo, byle by nie zapłacić. Ale to i tak już coś skoro przesiadają się z torrentów na VoD...

    Skomentuj

  3. kitamo
    Oceń komentarz:

    -10    

    Opublikowano: 2018-07-19 13:21

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    ten abonament jest tak smiesznie niski ze naprawdę szkoda szukac kilku zl oszczednosci na lewo.

    Skomentuj

    1. Kenjiro
      Oceń komentarz:

      11    

      Opublikowano: 2018-07-19 13:27

      Niski? >30 zł abonamentu to dla ciebie niski? Zapomniałeś chyba w jakim kraju żyjesz, bo dla wielu to są 2-3 dni życia.
      Innymi słowy, nie mierz wszystkich swoją miarą.
      Dzisiaj mnie również stać, ale przeszedłem wiele szczebli pracy, również takiej poniżej najniższej i na czarno, i jak słyszę takie nonszalanckie, wręcz nowobogackie podejście, to bym najchętniej strzelił z liścia na otrzeźwienie...

      Skomentuj

      1. obcypl
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2018-07-19 14:24

        A to niska stop życiowa daje prawo do nieuczciwości lub popełniania przestępstw?
        Co jak co, ale nie widziałem nigdzie w prawie aby była to okoliczność łagodząca.

        Nie rzadko ten "ubogi" wydaje na "papierosy i piwo" więcej, niż taki abonament kosztuje, więc mdli mnie na widok podobnych argumentów, że w PL ludzi nie stać.

        Skomentuj

      2. kitamo
        Oceń komentarz:

        4    

        Opublikowano: 2018-07-19 14:41

        30zł to jest bardzo niska kwota za taką usługę i w ten sposób należy ja rozpatrywać. To jest VOD a nie telewizja.
        Jakby było za 10zł to bys powiedział że jest tez drogo bo to jest jeden dzień zycia dla biednego człowieka.

        Poza tym przeczytaj co napisałem - abonament jest tak smiesznie niski że nie warto szukać kilku zł oszczednosci na lewo i to o to lewo tu chodzi.

        Netflix to jest rozrywka a nie chleb codzienny. Jeśli kogoś nie stać to nie jest zobowiązany korzystać, w przeciwieństwie do abonamentu RTV który praktycznie jest obowiązkowy i przypominam że kosztuje podobnie.
        Widzisz chyba różnicę w jakości netflixa a naszej TV za którą tez jesteś zobowiązany płacic i nikt nie pyta czy jesteś biedny i czy tego chcesz?

        Zaraz usłysze ze mieszkania powinny być po 300zł, litr paliwa po 50gr a samochod max 50zł bo ludzi biednych nie stać na luksusy. Bo 50 zl to tydzień ich zycia.

        Dla mnie wypad do kina z kobietą to średnio 2,5 miesiąca netflixa. Myślisz ze do kina chodze codziennie?

        To jak ja słysze takie pierdzielenie to mam ochote dac z liscia na otrzeźwienie bo to nawet smieszne nie jest.


        Skomentuj Historia edycji

        1. Satanski
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2018-07-19 15:36

          "30zł to jest bardzo niska kwota za taką usługę i w ten sposób należy ja rozpatrywać."

          No nie do końca. Dla mnie, nie jest to niska kwota, ponieważ nie specjalnie lubię to, co tam znajduję. Natomiast za Legimi płacę więcej i w moich oczach nie przepłacam. Zupełnie subiektywna sprawa.

          Skomentuj

          1. kitamo
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2018-07-19 21:14

            No i o tym tez pisałem wyżej.
            Subiektywne moz być tez zapłacenie 5zł za piwo albo 50zł za piwo (a mam znajomych którzy płaca 5 dych za butelke jakiegoś dziwnego piwa gdzie ja bym tyle nie zaplacil).

            Dlatego nie rozumiem tego jadu Kenjiro o te 30zł.

            Ja do kina pojde raz w miesiącu i kosztuje mnie to tyle że mógłbym za to kupic 2 miesiące tego netflixa.

            Kiedys za Canal+ płaciłem 60zł bo takie stawki były. Nie było HD i nie było VOD tylko leciał sobie odkodowany kanał na którym ciagle powtarzał osie przez miesiąc 20 filmow.

            Kiedys tez za Nkę płaciłem 119zł gdzie było jeszcze mniej sensownego kontentu niż na naszym netflixie.

            Dzis place za VOD w UHD HDR 54zł i dla mnie jest to smiesznie niska kwota w porównaniu do tego co było kiedyś.

            Skomentuj

        2. bratmat
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-07-20 23:41

          Nie, wystarczy że ceny usług i towarów które są w zachodniej Europie i zarobki w Polsce będą porównywalne. Czyli jeżeli będzie mnie stać na zakup samochodu średniej klasy za 3 lata pracy to będzie moim zdaniem ok ( np. Takiej Alfy Gulia która kosztuje 58000 euro) Teraz musiałbym na to pracować jakieś 7 lat

          Skomentuj Historia edycji

  4. plebann
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2018-07-19 13:50

    Co dziesiąty?
    Zakładając, że co drugi dzieli "w rodzinie" abonament to pewnie normalnie płacących bez "oszukiwania" nie ma zbyt wielu (procentowo).
    Ale trudno się dziwić - abonament jak za tego typu usługę jest (IMHO) wręcz absurdalnie drogi, jest to tylko podzbiór dostępnej kinematografii cyfrowej, chcąc płacić abo "wszędzie" wyjdzie masakryczna suma (Amazon, Showmax, HBO, Disney).
    Taką kwotę jak woła Netflix ja byłbym skłonny zapłacić za dostęp "do wszystkiego". Ale tego nie ma i nie będzie.

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2018-07-19 14:49

      29zł to sporo za dostep do VOD?
      Tyle kosztuje abonament w NC+ i to ten najbardziej biedny bez VOD.
      Abonament RTV zobacz ile kosztuje - 22,70zł
      Patrząc na kontent w TV a w Netflixie to nie ma złudzen co jest drogie a co nie.

      Skomentuj

      1. Vienio43
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2018-07-19 15:05

        Byłbym kontent gdyby zawartość polskiego abonamentu była taka sama ja tego w Stanach Zjednoczonych Ameryki

        Skomentuj

      2. eltra
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2018-07-19 15:32

        a ja miałem chyba już wszystko szybko się przejada potem dochodzisz do wniosku (a bynajmniej ja) że jak pojawi się coś ciekawego nowego dopiero wykupie sobie dostęp raz na 4-5 miesięcy nazbiera się i wtedy warto i często zmieniam z net na hbo i inne

        Skomentuj

      3. Kenjiro
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-07-19 15:41

        Jakie 29? 34 wg strony Netflix, a tak naprawdę sensowna oferta to minimum 43 zł za "Standard".
        Pewnie nawet nie używasz Netfliksa, skoro nawet tutaj sie mylisz, albo takie drobne walają się po podłodze, to skąd możesz pamiętać...

        Skomentuj

        1. kitamo
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-07-19 21:09

          mam najwyższy pakiet bo mam kilka telwizorów UHD i od 2 lat płacę wiec nie wnikam. Place te 54 zdaje się złote i tyle - nie nie robie przelewów co miesiąc na poczcie, podpinam kartę i zapominam że muszę cos robic.
          Jeśli mówisz ze 34zł jest obecnie najniższy to może tak jest - nie mam ochoty tego sprawdzać bo nie ma sensu dyskutować o 5zł, jak ja brałem na początku to było 29zł. Faktycznie roznica 5zł to dramat (choc pewnie zaraz napiszesz ze to obiad dla statystycznego kowalskiego). Dla mnie to 1 piwo.


          Skomentuj

  5. silvver
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-07-19 17:41

    "Choć łączy się z tym, problem, z jakim nie tylko ten serwis VoD musi walczyć, jest nieco inny – są to klucze sprzedawane na przykład na Allegro, których legalność nierzadko jest wątpliwa."

    Przecież serwis VoD wie z jakiej puli pochodzi dany klucz i jest w stanie określić, że to np. pula przekazana sklepowi XYZ.

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-07-19 21:18

      O co innego chodzi. Chodzi o sprzedaż kont. Są to konta wspoldzielone albo pochodzą z darmowego okresu próbnego.

      Skomentuj

  6. Xivos
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-07-19 23:21

    A KONTA Z GRAMI NA STEAMA CZY NA KONSOLE NADAL SĄ NA ALLEGRO. ŻENADA

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-07-20 10:34

      tez powoli zaczynają z tym walczyc, ale to powoli

      Skomentuj

    2. chrismaliszewski
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-07-20 11:21

      To samo pomyślałem.

      A przecież wystarczyło w regulaminie napisać coś na wzór: (zaraz po "Player.pl.") oraz uruchamianie aplikacji w ramach cyfrowych plaform dystrybucji oprogramowania, np. Steam, Origin, Xbox, Playstation, (...) (dopisać pozostałe).

      Najwidoczniej ktoś nie sypnął kasą albo nie postraszył sądem i stąd nie zrobili tego dopisku.