Na topie

Kolejny niebezpieczny wirus na Androidzie

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Systemy operacyjne

Kategoria: Mobile Systemy operacyjne Bezpieczeństwo Tematyka: Google Android Producenci: ESET

DoubleLocker zmienia kod PIN i szyfruje dane przechowywane w pamięci wewnętrznej smarfona. Cyberprzestępcy żądają zapłaty 0,0130 bitcoina.

 • Kolejny niebezpieczny wirus na Androidzie
A A

Jeśli chodzi o kwestie dotyczące bezpieczeństwa, Google Android nie ma najlepszej opinii. Niestety dość systematycznie pojawiają się doniesienia, które wyjaśniają nam dlaczego.

Platformę Google nawiedził właśnie kolejny groźny wirus. DoubleLocker, bo o nim mowa, sprawia sporo problemów. Po pierwsze zmienia kod PIN, a po drugie szyfruje dane przechowywane w pamięci wewnętrznej smarfona. Po co? Cyberprzestępcy żądają zapłaty za przywrócenie dostępu do urządzenia -  0,0130 bitcoina.


Po zapłaceniu wymienionej kwoty faktycznie pojawia się możliwość zresetowania kodu PIN. Niestety na ten moment jedynym sposobem na usunięcie wirusa pozostaje przywrócenie ustawień fabrycznych.

Wirus wykryty został przez ESET. Czai się pod przykrywką fałszywego Adobe Flash Player. Po nadaniu mu wymaganych uprawnień wirus przypisze sobie przycisk HOME i po jego naciśnięciu dla użytkownika nie ma już ratunku.

Źródło: ESET

Odsłon: 5903 Skomentuj newsa
Komentarze

2

Udostępnij
 1. Mizuiro
  Oceń komentarz:

  13    

  Opublikowano: 2017-10-16 19:44

  Jak takie coś można nazywać wirusem skoro wymaga ręcznego zainstalowania i jeszcze nadania uprawnień... Na głupotę i niewiedzę żaden antywirus nie pomoże.

  Skomentuj

  1. trojan116
   Oceń komentarz:

   7    

   Opublikowano: 2017-10-16 20:31

   To samo napisałem w artykule o antywirusach że to Gów*o nie wirusy a aplikacje które łapią idiotów którzy nadają uprawnienia wszystkiemu co instalują z jeszcze bardziej gównianych źródeł ...

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!