Na topie

Dziś premiera gry Kursk - polskiej przygodówki dokumentalnej

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry komputerowe

Kategoria: Gry Gry komputerowe Tematyka: polskie gry przygodowa Producenci: Jujubee

Dobrze zapowiadające się dzieło studia Jujubee ma dziś swoją premierę. Gra Kursk jest już dostępna na Steamie, przez najbliższy tydzień w cenie obniżonej o 15 proc.

 • Dziś premiera gry Kursk - polskiej przygodówki dokumentalnej
A A

Dziś na rynku debiutuje Kursk – polska przygodówka zainspirowana jedną z największych tragedii morskich w nieodległej historii.  

Twórcy z ekipy Jujubee nazywają grę Kursk dokumentalna przygodówką. Przedstawia ona bowiem opowieść inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami. Tematem jest mianowicie ostatnia podróż rosyjskiego okrętu nuklearnego K-141 Kursk, którego historia zakończyła się w 2000 roku na dnie Morza Barentsa.

„Wierzymy, że nadszedł czas, aby opowiadać prawdziwe historie. […] Chcemy wyjść poza zamknięty świat gier wideo dla graczy, aby poszerzyli swoją wiedzę na temat historii lub świata rzeczywistego. Jesteśmy przekonani, że Kursk będzie bardzo atrakcyjnym tytułem dla każdego, kto szuka ambitnej i dojrzałej gry” – powiedział Michał Stępień, dyrektor generalny Jujubee.

Gracze wcielają się w szpiega, który próbuje uzyskać konkretne informacje na temat rewolucyjnych torped superkawitacyjnych Szkwał. Akcję obserwują z perspektywy pierwszej osoby, co powinno jeszcze potęgować dramat przedstawiony na ekranie.

Kursk screen 2

Na poznanie historii przedstawionej w grze Kursk będzie trzeba przeznaczyć około 10 godzin, ale twórcy przyznają, że trudno jest podać konkretny czas, ponieważ jest on mocno uzależniony od decyzji podejmowanych podczas rozgrywki. Warto też wspomnieć o dwóch pełnych wersjach językowych: polskiej i angielskiej.

Dzisiaj gra debiutuje na Steamie. Z okazji premiery (do 14 listopada) będzie można kupić ją z 15-procentowym rabatem, czyli za 84,99 zł (zamiast 99,99 zł). W przyszłym roku Kursk dotrze też na konsole PlayStation 4 i Xbox One.

Źródło: Jujubee, Steam

Odsłon: 4646 Skomentuj newsa
Komentarze

2

Udostępnij
 1. wojta68
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2018-11-07 21:04

  No, przyglądając się temu filmikowi wydaje mi się ,że gra pójdzie nawet na integrze. ;-)

  Skomentuj

 2. hideo
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2018-11-07 23:56

  jak już dotrze na ps4 to obadam bo pamiętam z Pixel Heaven prezentację i gra zapowiadała się całkiem ciekawie

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!