| 2012-07-25

LG 84LM9600: telewizor 84" Ultra HD w sprzedaży - wyprodukowano tylko 84 egzemplarze

Zobacz więcej w kategorii: telewizory

Producenci: LG

 

Firma LG rozpoczęła sprzedaż jednego ze swoich najgłośniejszych produktów ostatnich miesięcy – telewizora 84LM9600 o przekątnej… 84 cali. Póki co urządzenie dostępne jest wyłącznie na rynku koreańskim, jednak jeśli tam będzie cieszyło się odpowiednim zainteresowaniem sprzedaż obejmie kolejne regiony.

LG 84LM9600 to jeden z największych telewizorów, jakie finalnie trafiły do sprzedaży. Jego ogromny wręcz, bo 84-calowy ekran wyświetla obraz w rozdzielczości Ultra HD (3840x2160 pikseli). Takie parametry zagwarantować mają możliwość wyświetlania obrazu 3D z zachowaniem pełnego 1080p i oglądania go z użyciem pasywnych okularów.

LG 84LM9600 telewizor przód

Telewizor LG 84LM9600 wyposażony został również w funkcję SmartTV i cechuje się pełną obsługą gestów i komend głosowych – oznacza to, że do kontroli odbiornika w ogóle nie potrzebujemy pilota. Całości dopełniają wbudowany tuner DVB-T i system głośników „3D Sound” 2.2.

LG 84LM9600 telewizor tył

Na koreańskim rynku pojawiły się dokładnie 84 takie telewizory. Cena LG 84LM9600 wynosi tam 25 milionów wonów południowokoreańskich, co po przeliczeniu daje około 75 tysięcy złotych. Cena powala, ale czy ktokolwiek spodziewał się, że może być inaczej?
 

Więcej o telewizorach:

Źródło: Engadget, LG

odsłon: 8542

Komentarze

(33)

popo601

17 + - 2012-07-25 10:50

Osobiście za taką kasę wolałbym dobry samochód ;P

verona

17 + - 2012-07-25 13:11

Ale jak ktoś ma w garażu kilka sportowych aut za miliony, to taki telewizorek może być spontanicznym zakupem jak dla mnie puszka Lecha...

mgkiler

4 + - 2012-07-25 11:07

Blad.
3480x2160 pikseli
Chyba powinno byc:
3840x2160 pikseli

Wojciech Kulik

0 + - 2012-07-25 11:24

Tak, masz rację - poprawione.

Fa_sol

6 + - 2012-07-25 11:12

Idealny na monitor do kompa... :D Może za 50 lat sobie sprawię takie cudo, gdy ceny będą dla śmiertelników a nie dla wybrańców hehehe.

yamata

14 + - 2012-07-25 11:46

Za 50 lat to se taki telewizor kupisz w markecie budowlanym jako tapetę z rolki i se go przykleisz na ścianie czy suficie, jak wolisz... ;)

Może dostępna będzie też wersja w sprayu... ;)

Chyba, że technologia, na skutek jakichś zawirowań dziejowych stanie w miejscu, co, miejmy nadzieję, nam nie grozi...

Fa_sol

5 + - 2012-07-25 11:51

Także mam nadzieję że nie będzie wielkich zastojów w rozwoju techniki ;)

Pozostaje nam nic innego niż cierpliwie czekać na takie cuda techniki hehe.

czeczen

2 + - 2012-07-25 17:11

Musi się kiedyś zatrzymać,prawie wszystko ma swój koniec i kiedyś na pewno osiągniemy te 100 %,chyba że nastąpi koniec świata i nastanie nowa cywilizacja. I tak w kółko od nowa. :) Chociaż nie ukrywam,że 80-cio calowy telewizor zwijany w rolkę który waży kilogram był by bardzo wygodny :D

R.U.R.

-4 + - 2012-07-25 12:16

Ale egzemplaŻe pisze się inaczej :D Do poprawki :P

MiKo400

-2 + - 2012-07-25 12:24

Za takie pieniądze to dom można kupić. ;) Jednak 84 cale kosztują 75 tys. to mniejsze modele (o ile wyjdą) będą kosztowały tak na oko od 10 do 50 tys.

kitin

-4 + - 2012-07-25 12:48

Wolałbym chyba jakiś projektor :)

luq529

4 + - 2012-07-25 13:18

Oglądałbym :P

Kolo97

0 + - 2012-07-25 13:27

Ultra HD to nie przypadkiem rozdzielczość 7680x4320 ?

Wojciech Kulik

0 + - 2012-07-25 14:09

To bardziej skomplikowane ;) Ultra HD w przypadku telewizorów LG, czyli Ultra High Definition TV [UHD TV] to zarówno 4K, jak i wspomniane przez Ciebie 8K.

Cytując: "As far as UHDTV which is still quite a bit further off, the group has decided the term will cover both 4K and 8K resolution video, as multiples of the existing 1080p standard".

Kolo97

-1 + - 2012-07-25 14:16

Aaa to LG ma jakieś inne postrzeganie świata ;D Ciekawe kiedy zobaczymy telewizor z prawdziwym 8k i podświetleniem OLED, bo i ile mi wiadomo ten ma podświetlenie LED. Proponuję te "Ultra HD" w tytule wziąć w cudzysłów.

mgkiler

0 + - 2012-07-25 15:07

Tylka jaka kamera zarejestrujesz naprawde ostry obraz w 8K?

I z jakiego nosnika obejrzysz film?

mgkiler

1 + - 2012-07-25 15:11

Ja wiem, ze sa juz 6K kamery, ale dodatkowe 2K stosuje sie jako ramke - margines bledu, by mozna bylo przekadrowac obraz w montazu.
6k przycina sie do 4k.

Poniewaz matryca ma budowe na podstawie mozaiki Bayera - czyli kazdy sensor widzi tylko 1 skladowa a nie 3, czyli albo R, albo B, albo G to idealnie ostrego obrazu co do 1 piksela na takiej matrycy nie uzyskasz. Matryca ktora popularnie ma 8 megapikseli tak naprawde ma 8 mega-SUB-pikseli, a nie pikseli...
Dlatego czesto obraz z 4k skaluje sie w dol do 2k (1920x1080) i uzyskuje sie ostrosc do 1 piksela. Np Canon w jednej ze swoich kamer stosowal taki zabieg. Matryca miala dokladnie 3840x2160pix a obraz zapisywany byl w 1920x1080.

mgkiler

0 + - 2012-07-25 15:23

Czyli z kazdej czworki RGGB wylicza sie 1 piksel.

Oczywiscie nie trzeba tak robic. Mozna "zgadywac" brakujace skladowe na podstawie sasiadow. Napewno tak powstaly obraz 4k bedzie lepszy niz 2k, ale nie bedzie on tyle razy lepszy ile ma wiecej pikseli.

maroo

2 + - 2012-07-25 22:09

Kolego - zanim zaczniesz wypisywać farmazony to proszę - doucz się.

Nie ma podświetlenia OLED. Jest podświetlenie CCFL - świetlówki, LED edge - cienkie ekrany z podświetleniem krawędziowym dokładnie takim jak w ekranikach telefonów LCD no i jest Full LED - tutaj za matrycą jest gęsta matryca diód podświetlających - od ich ilości zależne sa możliwości w dynamicznym podświetlaniu.

OLED zaś kolego to nie podświetlenie - OLED to organiczne diody które są powiedzmy napylane na powierzchnie z elektrodami - te napylane OLED świecą same po przyłożeniu napięcia. Tak więc gdyby wziął filtr RGB z LCD który jest jednym z wielu składników LCD i sprawił że sam zaczął by świecić - miałbyś coś na wzór OLED.

OLED świecie sam z siebie i nie jest to podświetlenie, nie wymaga podświetlenia.

marcin1ja1

0 + - 2012-07-26 19:43

Podświetlenie OLED.... to tak samo jak napisanie - podświetlenie LCD. Poczytaj, dokształć się i wróć tu i zobacz co napisałeś. Żal.

RedmanDR

0 + - 2012-07-25 16:43

W pierwszych miesiącach po otwarciu Saturna w Gdańsku (oj, dawno to było) można było kupić 100 calowego LG FullHD za bagatela 120 tyś zł :)

Robcio5551

0 + - 2012-07-25 20:51

75 tysięcy O.o Za tyle można mieć używanego chevrolet camaro z rocznika 2010.

krolik_beny

0 + - 2012-07-25 20:56

Albo 2 auta z salonu z 2012r. w których nit nie wypierdział dziury w fotelu i które nie rujnują finansów. A i jeszcze na piwo zostanie :)

krolik_beny

0 + - 2012-07-25 20:53

Cena masakryczna ale zwykle nowinki są drogie...

Ja stwierdziłem że moje 42" to za dużo aby z 3 metrów oglądać. Postawiłem LCD 24" i CRT 21" i zdecydowanie lepiej. Więcej jak 24" do pokoju nie trzeba a do byczego pokoju max 32" i tyle.

StartX_pl

0 + - 2012-07-25 23:07

Dokładnie, nie więcej jak 32-40, powyżej tylko do dużych pokoi, choć to nie ma większego sensu, bo jakość obrazu się pogarsza powyżej 40" (zwiększa się plamka), a druga sprawa, że większość kanałów jest niby HD, czyli cyfrowo podbijane SD, nawet do 1080i jak sobie tak ustawisz w dekoderze. W upc na 140 kanałów, aż 22 jest natywnie HD.

astonmartin

0 + - 2012-07-30 10:38

Cena masakryczna? Za LG to raczej tak.
Rok temu to była nowinka: "firma Bang&Olufsen zaproponowała klientom telewizor BeoVision4, który charakteryzuje się przekątną ekranu równą 85" oraz ceną 85 000$." Tu to cena była kosmiczna. No ale za jakość wykonania, design itd. się płaci.
Cena do 100 kzł raczej nie rusza. Można sobie kupić kolumny do audio za jedyne 1 000 000 pln, kable głośnikowe za 100 000 pln, odtwarzacz CD za 200 000 pln, kolce do kolumn za jedyne 12 000 pln, wzmacniacz audio za 400 000 pln. Dalej wymieniać? ;) pozdrawiam

Sakret

-4 + - 2012-07-25 23:39

pff co to dla mnie tyle to ja noszę w portfelu jako drobne. :D

nitro

0 + - 2012-07-26 16:02

spoko wiec kup ten Tv i pogadamy

Szogun.

4 + - 2012-07-26 10:53

Jakbym miał kupić taki do mieszkania to musiałbym postawić na dachu bloku naprzeciwko. :)

off_line

0 + - 2012-07-26 16:37

Myślałem że 50" to dużo a taki akurat byłby na całą ścianę w pokoju :)

natchen

0 + - 2012-08-16 15:44

Doskonały telewizor, jego cena jest dość wysoka ale jak na taki sprzęt to nic dziwnego. Chętnie powiesiłbym takie cudo na ścianie w salonie. :)

Krzysztofofo

0 + - 2012-08-16 21:34

Cena wysoka ale i marka solidna. Nie płaci się za logotyp ale za rozwiązania zastosowane w odbiorniku. Za darmo jeszcze nikt niczego nie dostał !

natchen

1 + - 2012-08-17 15:40

No oczywiście, zgadzam się z tobą w 100%. Cena zależna jest od jakości i funkcjonalności sprzętu. A ten model jest rewelacyjny i warto zapłacić za niego każdą kwotę. :)

 
zgłoś naruszenie netykiety lub złe
zachowanie

Podgląd newsa