Telewizory

Telewizory OLED - Loewe wchodzi do gry

z dnia 2016-07-11
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
14 komentarzy Dyskutuj z nami

Po LG i Philipsie kolejnym producentem zainteresowanym tą technologią jest niemiecki Loewe. Zaprezentował on urządzenie bild 7.

Loewe to kolejny producent, który zdecydował się na to, by dać szansę telewizorom z wyświetlaczami typu OLED. Zaprezentował swoje pierwszego tego typu urządzenie.

Trudne początki technologii OLED

Technologia OLED miała zrewolucjonizować branżę telewizorów. I choć faktycznie oferowana przez nie jakość obrazu bije na głowę konkurencyjne rozwiązania, to jednak do rzeczonej rewolucji nigdy nie doszło. 

Powodów takiego stanu rzeczy należy wypatrywać przede wszystkim w wysokich kosztach produkcji, które przekładają się na wysokie ceny oraz niskiej (choć z roku na rok poprawianej) żywotności takich paneli. Chętni na zakup „lepszego telewizora” są obecnie właściwie skazani na LG. Nadchodzą jednak zmiany.

Coś się zmienia

Na początku tego roku firma Philips (a właściwie TP Vision) zapowiedziała, że zamierza zostać liderem sektora TV w Europie, a jednym ze sposobów, które to umożliwią, będzie telewizor OLED właśnie. Okazuje się, że nie ona jedyna. 

Swój pierwszy telewizor OLED nie tylko zapowiedział, ale też zaprezentował niemiecki producent Loewe, kojarzony z bardzo interesującymi, choć trudno dostępnymi na naszym rynku konstrukcjami. Najważniejsze jednak jest to, że do gry wchodzi kolejny gracz.

Loewe bild 7 - nowy telewizor OLED

Firma Loewe zaprezentowała bild 7 – telewizory z wyświetlaczami OLED o przekątnych 55 i 65 cali. W obu przypadkach mówimy o rozdzielczości 4K / Ultra HD, czyli 3840 x 2160 pikseli. Technologia OLED zagwarantować ma „nieskończony” kontrast, głęboką czerń oraz wiernie odwzorowane kolory. 

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

O wysoką jakość obrazu zadbać ma również autorskie oprogramowanie do przetwarzania obrazu – VantaVision. Jeżeli zaś chodzi o sam panel, to także możemy być spokojni, jako że dostarczyła go firma LG Display.

Telewizor Loewe bild 7 ma zaledwie 7 milimetrów grubości, cechuje się niemal bezramkową konstrukcją oraz klasycznym, typowym dla tego producenta wyglądem. Nie można też nie wspomnieć o mocnym, 120-watowym systemie audio złożonym z 6 głośników i 4 membran pasywnych. 

Całości zaś dopełniają: estetyczny i funkcjonalny system Smart TV, szeroka gama gniazd oraz wbudowany moduł Bluetooth, umożliwiający bezprzewodowe przesyłanie treści ze smartfona na duży ekran.

Premiera pod koniec lata

Premiera telewizora Loewe bild 7 została zaplanowana na tegoroczny wrzesień. Niestety tanio nie będzie – ceny wynoszą odpowiednio 24 990 zł (55 cali) i 34 990 zł (65 cali).

Źródło: Loewe, FlatpanelsHD

marketplace

Komentarze

14
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Loew(e) ? Czyżby zapachowe będą ? :)
 • avatar
  Gdzie pochowali się ci wszyscy ujadacze: "kto kupuje taką niedopracowaną technologie jak lcd, to koniec, z tego nie da się już nic wycisnąć". Proszę jest kontroferta, tylko biec do sklepów i gdzie to kolejki?
  Zaloguj się
 • avatar
  Wow. To na rynku będzie teraz może z 7-8 telewizorów OLED do wyboru!
  Zaloguj się
  -1
 • avatar
  I promocja 1000 rat 0%!!! A nie sorry, to za dużo lat, ale tak do 500 rat dobiją.
 • avatar
  Firma mało znana I taka cena... no nie wiem. Tym bardziej że taniej (!) mozna kupić panasonica dx900. Sukcesu im nie wróżę
  Zaloguj się
  -2
 • avatar
  A Philips swój model pokaże dopiero na IFA, czyli już we wrześniu, jednak więc całkiem niedługo. :)