Na topie

Media-Droid odtwarzacze multimedialne z Androidem - MT7001 i MT7002

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Akcesoria

Media-Droid to młoda, należąca do firmy Media-Tech marka, która wkrótce wprowadzi na rynek dwa urządzenia zmieniające odbiornik TV w multimedialne centra rozrywki wykorzystujące system Android.

AA

Jedną z podstawowych funkcji modeli MT7001 i MT7002 jest odtwarzacz multimedialny, który pozwala na oglądanie filmów i słuchanie muzyki. Dodatkowo, otrzymujemy także dostęp do przeglądarki zdjęć oraz czytnika eBooków. Możemy także grać w gry, m.in. popularny ostatnio tytuł: Angry Birds.

Media-Droid MT7001

Jeśli zaś chodzi o funkcje internetowe, urządzenia wyposażone zostały w pełnoekranową przeglądarkę internetową, która daje nam dostęp do wszystkich dobrodziejstw internetu (bez ograniczeń do wybranych serwisów). Nie zabrakło także szeroko rozwiniętych opcji społecznościowych – za pomocą kilku kliknięć otrzymujemy dostęp do facebooka, twittera czy nk. Wśród „polecanych” serwisów znajdziemy również YouTube, Google oraz Allegro.

Instalując zatem to urządzenie zapewniamy sobie dostęp do TV, internetu, radia oraz dodatkowych opcji w jednym miejscu, tworząc tym samym multimedialne centrum rozrywki.

Aby korzystać jednak z funkcji internetowych, należy podłączyć urządzenie do sieci. Możemy dokonać tego na dwa sposoby – albo poprzez  wbudowany odbiornik WiFi 802.11b/g/n, albo gniazdo sieciowe RJ45.

Media-Droid MT7002

Co znajduje się w środku „skrzynki”? W MT7001 podstawę stanowi procesor ARM Cortex A9 (800 MHz), 512MB pamięci RAM oraz pamięć Flash o pojemności 4 GB, a w MT7002 procesor ARM Cortex A8 (1,2 GHz), 512 MB RAM oraz 2 GB pamięci. Obydwa urządzenia pracuje natomiast na systemie Google Android 2.3, dzięki któremu całość uruchamia się bardzo szybko i po kilku sekundach jest już gotowa do pracy, a także otrzymujemy dostęp do tysięcy płatnych i darmowych aplikacji z Android Market.

W zestawie, poza samym urządzeniem, znajduje się także pilot, z poziomu którego mamy dostęp do wszystkich najważniejszych funkcji. Dodatkowo poprzez porty USB podłączyć możemy dodatkowo mysz oraz klawiaturę. W przypadku modelu MT7001 możemy także podłączyć klucz DVB-T MT4163, dzięki któremu urządzenie może stać się tunerem cyfrowej telewizji naziemnej.

Media-Droid MT7002 z tyłu

Premiera obydwu urządzeń, według zapowiedzi producenta, nastąpić ma jeszcze przed końcem bieżącego roku, a już wkrótce powinniśmy poznać sugerowane ceny detaliczne.


Więcej o produktach Media-Tech:

Źródło: Media-Tech

Odsłon: 19053 Skomentuj newsa
Komentarze

17

Udostępnij
  1. jurcys
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2011-10-17 22:18

    czekam na wibratory z androidem

    Skomentuj

    1. magnetic
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2011-10-17 22:26

      elastyczny system open source, więc dlaczego nie wykorzystać go do tej funkcji? A propo nick Jurcys sugeruje, że jesteś mężczyzną i jeśli czekasz na wibratory z androidem to coś z Tobą nie tak ;]

      Skomentuj

      1. jurcys
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2011-10-17 22:29

        chcesz się przekonać, że Ciebie to tak interesuje? :O btw czekam też na lot na Marsa, masz na to jakąś teorię?

        Skomentuj

        1. magnetic
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2011-10-17 22:40

          Mężczyzna czekający na lot na Marsa to raczej nic dziwnego, ale na nowe wersje wibratora...

          Skomentuj

          1. jurcys
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2011-10-18 10:59

            jak się zaczniesz golić to porozmawiamy, obecnie Twoja wiedza na tematy seksualnie, seksualna świadomość oraz brak myślenia abstrakcyjnego nie pozwalają na sensowną dyskusję.

            Skomentuj

    2. b1tzz
      Oceń komentarz:

      6    

      Opublikowano: 2011-10-18 06:50

      Przypomniał mi się taki kawał...

      Stoją 2 penisy na przejściu dla pieszych, a po drugiej stronie zjawia się wibrator. Na to penis do drugiego penisa:
      -patrz, cyborg!





      Wiem, wiem suche :)

      Skomentuj

  2. Wojtasx
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2011-10-17 22:29

    Ktoś tu chyba na żartach się nie zna...

    Skomentuj

  3. PIOTER123
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2011-10-17 22:35

    WTF? niedługo to będzie nawet w toalecie, w prysznicu i w pralce android

    Skomentuj

    1. infinitimind
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2011-10-17 23:16

      Ta ta ta. I w twoich spodniach XD

      Skomentuj

      1. PIOTER123
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2011-10-18 21:24

        ale śmieszne, żarcik z familiady

        Skomentuj

  4. wildthink
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-10-18 00:18

    Jestem ciekawy, czy pociągnie to film w HD, bo coś mi się wydaje, że przy tym procesorze to sobie slajdy pooglądamy.

    Skomentuj

    1. infinitimind
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-10-18 13:58

      720p bankowo

      Skomentuj

  5. jurcys
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-10-18 11:01

    'Obydwa urządzenia pracuje natomiast na systemie Google Android 2.3, dzięki któremu całość uruchamia się bardzo szybko' ach ta magia Androida ;)

    Skomentuj

  6. pjank
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-10-18 17:53

    "Możemy także grać w gry, m.in. ... Angry Birds." !?

    Na telewizorze? Pilotem? LOL :D

    Skomentuj

    1. bryla10
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-10-18 18:35

      Masz przecież napisane
      "Dodatkowo poprzez porty USB podłączyć możemy dodatkowo mysz oraz klawiaturę."
      wiec masz już rozwiązany problem.

      zamiast kupować taniego lapka/kompa do filmów/interentu itp kupuje takie coś, jest to tańsze rozwiązanie, a tak samo funkcjonalne jak zwykły komputer (no może prócz gier). Jak dla mnie pomysł bomba :D

      Skomentuj

      1. pjank
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2011-10-22 19:02

        Chodziło mi o podany przykład gry - AngryBirds - której istotą jest chyba mazanie paluchem po ekranie (smartfona/tabletu)... a nie jakąś tam myszką! Pewnie też się da, ale to zupełnie nie to samo.

        Skomentuj

  7. aarni80
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2011-10-22 19:16

    @ Pjank
    Bawiłem się tym urządzeniem na targach w Krakowie i powiem Ci ze rewelacja. Producent miał do tego podłączoną klawiaturę z touchpadem wiec grasz praktycznie jak na tablecie bo też szrujesz paluchem.
    Samo urządenie super sprawa. Android + Wifi daje radę.