Na topie

Microsoft wdraża procesory AMD Epyc do chmury obliczeniowej Azure

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Procesory

Kategoria: Komputery Podzespoły Procesory Tematyka: AMD Epyc Procesory AMD Producenci: AMD Microsoft

Dzięki procesorom AMD Epyc, użytkownicy otrzymali duże możliwości skorzystania z zalet technologii do przechowywania danych i innych zadań

 • Microsoft wdraża procesory AMD Epyc do chmury obliczeniowej Azure
A A

Kolejne firmy wdrażają systemy oparte o procesory AMD Epyc. Dzisiaj do tego grona dołączył Microsoft, który wykorzysta je w publicznie dostępnej chmurze obliczeniowej - usługa Microsoft Azure wdrożyła układy w swoich centrach danych, poprzedzając zapowiedź swoich najnowszych maszyn wirtualnych serii L, które są zoptymalizowane pod kątem przechowywania danych. Rodzina Lv2 szczególnie skorzysta na dużej liczbie rdzeni i połączeń I/O nowych procesorów.

Instancje serii Lv2 korzystają z procesorów Epyc 7551 z bazowym taktowaniem 2,2 GHz i maksymalnym taktowaniem w trybie turbo dla pojedynczego rdzenia na poziomie 3,0 GHz. Dzięki obsłudze 128 linii PCIe na procesor, firma AMD zapewnia ponad 33% większą liczbę połączeń niż jakiekolwiek inne rozwiązanie 2-procesorowe. Umożliwia to bezpośrednie podłączenie niezwykłej liczby nośników NVMe.

Dostępne konfiguracje maszyn wirtualnych z rodziny Lv2
Konfiguracja Procesory Pamięć Dyski
L8s 8 64 GiB 1x 1,9 TB
L16s 16 128 GiB 2x 1,9 TB
L32s 32 256 GiB 4x 1,9 TB
L64s 64 512 GiB 8x 1,9 TB

Wirtualne maszyny Lv2 będą dostępne w rozmiarach począwszy od 8 po 64 wirtualnych procesorów, spośród których największy zapewni bezpośredni dostęp do aż 4 TB pamięci. Te rozmiary będą standardem dla systemów przechowywania Azure Premium, a ponadto będą wspierać zwiększone możliwości sieciowe systemu przekładając się na największą przepustowość wśród chmur obliczeniowych. Dzięki unikalnym cechom procesorów AMD Epyc i usługi Microsoft Azure, systemy Lv2 stają się idealnym rozwiązaniem do zadań wymagających intensywnego korzystania z pamięci masowych.

Project Olympus

Seria Lv2 bazuje na architekturze Project Olympus, którą firma Microsoft zaprezentowała po raz pierwszy ok. rok temu jako sprzętowy projekt następnej generacji hiperskalarnej chmury. Ten przełomowy projekt służy za nowy model rozwoju otwartej infrastruktury sprzętowej w ramach społeczności Open Compute Project.

Źródło: AMD, Microsoft

Odsłon: 4002 Skomentuj newsa
Komentarze

2

Udostępnij
 1. Gatts-25
  Oceń komentarz:

  7    

  Opublikowano: 2017-12-05 19:41

  Rewolucja zaczęła się po premierze ZEN.Teraz to powoli przygotowują się do zbierania owoców a INTEL jak z mieszkaniami w Polsce z lat 70/80 za 400tysięcy złotych w sprzedaży są ale mało kto to kupuje więc będą zalegać aż w końcu pęknie i nagle okaże się ,że można o połowę marżę obniżyć.

  Skomentuj

 2. Eternal1
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-12-05 22:05

  Z tego co kojarzę, MS zapowiadał te urządzenia zaraz po premierze CPU EPYC.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!