Na topie

Jak udowodnić znajomość Office w CV? Microsoft przyznaje certyfikaty

Autor:
Mateusz Albin

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Microsoft uruchamia darmowe kursy Office oraz przyznaje certyfikaty potwierdzające umiejętności

microsoft office

AA

Microsoft rozpoczyna bezpłatne kursy, po których przyznawane będą certyfikaty z obsługi pakietu Office. Szkolenia będą dostępne w ramach „Akademii Office”.

MS Office w CV

Wypełniając CV, wiele osób bezrefleksyjnie wymienia umiejętności, tak by stworzyć jak najdłuższą listę. Obowiązkowym punktem każdej „cefauki” jest Word, czasami w towarzystwie pozostałych elementów pakietu Office. Ile warte są takie deklaracje, okazuje się dopiero przy pracy. Z drugiej strony na rozmowie kwalifikacyjnej ciężko szybko zaprezentować faktyczne umiejętności. To jednak może się niedługo zmienić, dzięki nowemu pomysłowi Microsoftu. Gigant z Redmont chce bezpłatnie szkolić pracowników biurowych i przyznawać im certyfikaty, potwierdzające wiedzę i zdolności.

Kursy z obsługi Office 365 (zarówno w wersji na Windows, jak i na Mac) odbywają się w ramach „Akademii Office” w formie filmów instruktażowych. Po wybraniu interesującego nas kursu dostępne są lekcje i testy. Osoby, które pomyślnie rozwiązały wszystkie zadania mogą pobrać certyfikat potwierdzający znajomość konkretnej części pakietu.

Kurs dla zaawansowanych i dla początkujących

Lekcje opracowano w wersjach dla osób, które znają już podstawy obsługi pakietu, jak i dla kompletnych laików. Każda z nich składa się z kilkuminutowego filmu. Całe szkolenie z poszczególnych narzędzi zajmuje z reguły od 1 do 2 godzin. Po jego zakończeniu należy wziąć udział w teście sprawdzającym wiedzę.

Szkolenia prowadzą eksperci Microsoftu. Zajęcia dotyczą najpopularniejszych programów pakietu, takich jak Word, Excel, OneNote i PowerPoint. Osobne lekcje dotyczą chmury i poczty elektronicznej. Można dowiedzieć się m.in. jakie możliwości podczas pracy zdalnej zapewnia OneDrive. Prowadzący kursy kładą duży nacisk również na komunikację (Skype) i pracę mobilną, omawiając funkcjonalności pakietu na urządzeniach mobilnych.

Nasza Akademia Office skierowana jest do wszystkich osób, które chcą podnieść kwalifikacje zawodowe i kompetencje informatyczne oraz uwiarygodnić swoje CV przed pracodawcą. Wpis w CV poświadczający znajomość obsługi pakietu Office, poparty imiennym certyfikatem wystawianym przez Microsoft, z pewnością będzie dużym atutem dla pracodawcy. Office to niezwykle zaawansowane narzędzie, dlatego zależy nam na tym, aby każdy użytkownik pakietu poznał jego najważniejsze funkcje i odkrył drzemiące w nim możliwości. Dzięki temu podniesie także swoją atrakcyjność na rynku pracy – mówi Anna Białobłocka z polskiego oddziału Microsoft.

Więcej na stronie Akademia Office

Źródło: Microsoft

Odsłon: 19360 Skomentuj newsa
Komentarze

9

Udostępnij
 1. Marucins
  Oceń komentarz:

  6    

  Opublikowano: 2016-04-27 15:57

  Jak to jak?
  ECDL!

  Skomentuj

  1. Szaman_Kielbas
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2016-04-27 19:36

   Dokładnie ECDL! Ale kto o tym słyszał? W CV jak wpisac coś takiego to z doświadczenia wiem, że daje NIEZŁY PROFIT Zdawalność dość niska. Faktycznie weryfikują wiedzę. Sam mam ale jako grafik excela i Baz danych to podstawy tylko pamiętam :P Ważne, że weryfikacja jest niezła. Ciekawe jak w przypadku tego Microsoftu.. czy przypadkiem za kasę nie dają certyfikatów .. płacisz masz ?

   Skomentuj

   1. Flynn
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-04-27 22:15

    Widzę, że certyfikacja MS jest dla Was czymś nowym. MS od lat ma własną certyfikację. Teraz po prostu dołożyli Office, który tak w sumie to raczej średnio istotny jest. Szkolenia i egzaminy w certyfikacji MS to droga i trudna sprawa.

    Tak BTW to żaden certyfikat dzisiaj za wiele nie da na rozmowie. W CV ładnie wygląda, ale już paru delikwentów z litanią certów odrzuciliśmy w trakcie rekrutacji, bo się okazało że brak im obycia w branży i podstaw z tematyki wykraczającej poza ścisłe zagadnienia z certyfikatów. Przykładowo jeden z certyfikacją z Hyper-V nie wiedział nic o CMD, hardware serwera (RAID i takie proste sprawy) i sieciach. Powershella znał na pamięć, ale co z tego jak byłby w stanie wykonać kilka trudnych zadań, a na codzień dostawałby dziesiątki łatwych, ale dla niego nie do przeskoczenia z braku podstawowej wiedzy. Takich ludzi to bym określił takimi glinianymi pracownikami IT - ładnie wyglądają w CV i na konkretnym, ograniczonym stanowisku, ale w zderzeniu z problemem wszystko się rozsypuje...

    Skomentuj

    1. 0qwer0
     Oceń komentarz:

     0    

     Opublikowano: 2016-04-29 11:48

     "Takich ludzi to bym określił takimi glinianymi pracownikami IT - ładnie wyglądają w CV i na konkretnym, ograniczonym stanowisku, ale w zderzeniu z problemem wszystko się rozsypuje..."
     - tutaj nie kategoryzowałbym tak bardzo. Jeżeli ktoś ma głowę na karku i ogarnia szerszy zakres to nikt mu nie broni zrobić certa z czegoś, żeby wiedzę i doświadczenie udokumentować. Może też znać wiele wiecej. Zaś jak jakiś świeży to napewno chciał tym certem zwiększyć swoje szanse w rekrutacji ;) Każdy ma inne podejście. Byle myśleć to można i certy i wiedzę praktyczną mieć w głowie

     Skomentuj

 2. xchaotic
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2016-04-27 16:22

  A w czym to CV napisac jak nie w Office ;)

  Skomentuj

  1. Adriian
   Oceń komentarz:

   2    

   Opublikowano: 2016-04-28 07:57

   Ambitni piszą w notatniku.

   Skomentuj

  2. Marucins
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2016-04-28 19:50

   I wystarczy włączyć "pokazywanie ukrytych znaków" w CV aby zweryfikować znajomość Office.

   Prawda jest taka że teraz każdy bezmyślnie wpisuje znajomość M$ Office, nie mając czasami pojęcia jak dokonać prostego formatowania tekstu. To taki "standard" jak studia wyższe.

   Skomentuj

 3. Balrogos
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2016-04-27 22:10

  Rozumiem ze za darmo bo ceny niema :)

  Skomentuj

 4. silentwind
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2016-05-05 12:54

  Lepiej - w Linuxie (którymś tam Office) i zapisują do txt ;-) lol:

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!