Na topie

Motorola Moto Maxx zaprezentowana - międzynarodowa wersja Droid Turbo

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Tematyka: Google Android Producenci: Motorola

Jeśli ktoś obawiał się, że smartfon nie będzie tak ciekawy jak oryginał to możemy chyba takie osoby uspokoić.

Motorola Moto Maxx smartfon

AA

Nieco ponad tydzień temu Motorola zaprezentowała bardzo ciekawego smartfona Droid Turbo. Od razu ujawniono, że będzie on dostępny jedynie w amerykańskiej sieci Verizon, ale równie szybko zaczęto snuć przypuszczenia, że pojawić musi się też wariant międzynarodowy. Oto on - Moto Maxx.

Jeśli ktoś obawiał się, że nie będzie on tak ciekawy jak oryginał to możemy chyba takie osoby uspokoić. Obydwa smartfony dzieli bowiem jeden tylko szczegół. Droid Turbo dostępna jest w dwóch wersjach różniących się obudową - z nylonu balistycznego lub metalizowanego włókna połączonego z kevlarem. Moto Maxx pojawi się natomiast jedynie w sztach z nylonu balistycznego.

Poza tym mamy tutaj do czynienia z taką samą, a więc bardzo ciekawą specyfikacją. Smartfon wyposażony został bowiem w 5,2" ekran AMOLED o rozdzielczości 1440 x 2560, czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 805, 3 GB pamięci RAM i system operacyjny Google Android w wersji 4.4.4 KitKat. Dodać do tego trzeba jeszcze koniecznie kamerę rejestrującą materiały wideo w jakości 4K UHD oraz akumulator o pojemności 3900 mAh.

Specyfikacja techniczna Moto Maxx:

  • system operacyjny Google Android 4.4.4 KitKat
  • 5,2" ekran AMOLED o rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli z Gorilla Glass 3
  • czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 805 z zegarem 2,7 GHz
  • 3 GB pamięci RAM
  • 64 GB pamięci wewnętrznej
  • kamera główna 20,7 Mpix (nagrywanie 4K UHD) i przednia 2 Mpix
  • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.0, LTE
  • akumulator 3900 mAh z Motorola Turbo Charger
  • wymiary 143,5 x 73,3 x 11,2
  • waga 176 g

Cena smartfona wynosić ma 870 dolarów. Na tę chwilę zapowiedziano debiut w Brazylii i Meksyku, ale urządzenie powinno być dostępne także w Europie.

Źródło: phonearena

Odsłon: 10663 Skomentuj newsa
Komentarze

13

Udostępnij
  1. GrUbY95
    Oceń komentarz:

    16    

    Opublikowano: 2014-11-07 08:10

    Wszystko fajnie. No może poza ekranem, w zupełności wystarczy 1080p. Cena niższa i czas pracy baterii dłuższy, no ale co ja tam wiem teraz liczą się tylko liczby.

    Skomentuj

  2. TruGeek
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2014-11-07 08:13

    Urządzenie fajne ale cenowo trochę jak nie motka . Jednak chyba bym się skusił jakby dało się zakupić u nas PL .

    Skomentuj

    1. krzysiek
      Oceń komentarz:

      6    

      Opublikowano: 2014-11-07 10:26

      skusiłby się?
      za 870$ w praktyce 870€? czyli 3,7k PLN?
      Jak dla mnie to wyrzucanie kasy w błoto.

      Ale co tam nie mój cyrk nie moje małpy :D

      Skomentuj

  3. gieteiks
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2014-11-07 09:15

    1080p to dużo lepsze rozwiązanie, nie dość, że bateria lepiej trzyma to i wydajność lepsza... a obraz jak ostry tak ostry... miałem okazje obsługiwać w Saturnie LG G3 z ekranem WQHD i było widać i czuć mniejszą responsywność niż obsługiwany obok sony xperia z3. Jak dla mnie to nie do przyjęcia w takich topowych telefonach. Dobrze widziana jest też wymienna bateria, bo zanim taki telefonik będzie do wymiany ze względu na powolne działanie czy inne niedogodności to minie kilka lat, a już po 2 latach warto tę baterie wymienić.

    Skomentuj

  4. Dragonik
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2014-11-07 09:30

    Do takiego ekranu to spokojnie HD by wystarczyło i byłoby jeszcze więcej mocy

    Skomentuj

  5. gieteiks
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-11-07 09:35

    Taki topowy model to myślę, że niech już ma te 1080, ale i tak wole telefony z 720p

    Skomentuj

  6. Dideq
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2014-11-07 10:09

    Nexus 6 Mini :D

    Skomentuj

  7. Artur-9
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2014-11-07 11:28

    To kupcie sobie coś tańszego z mniejszą rozdzielczośćą.
    Za drogi? Wiec nie dla was, szukajce czegoś tańszego :)

    Moja opinia jest taka: Zapowiada się świetny sprzęt.

    Skomentuj

    1. Qpers
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2014-11-07 15:56

      Dlaczego mniejsza rozdzielczość miałaby oznaczać tańszy telefon? Rozdzielczość powyżej 1080p w 5 calowym telefonie to zwyczajny debilizm :P Żaden człowiek różnicy nie zobaczy, tylko bateria szybciej pada.

      Skomentuj

      1. Michur
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2014-11-07 20:18

        Może zobaczy a może nie zobaczy:
        http://www.phonearena.com/image.php?m=Reviews.Images&f=name&id=165461&popup=1

        Ludzie którzy przeważnie kupują topowe urządzenia to gadżeciarze oczekujący możliwie jak najlepszej, najnowszej specyfikacji (nie zawsze sensownej) a nie wieczni malkontenci z galaxy mini 2 w kieszeni wypisujący pod każdym newsem ze smartfonem "kupiłbym gdyby nie popsuli......" Niektórym strasznie ciężko to zrozumieć

        Skomentuj

  8. gumol
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2014-11-07 15:55

    Hehe Brazylia i Meksyk, następne premiery w Rumunii i Czadzie. Bo dobrze wybrać rynek zbytu to też sztuka :)

    Skomentuj

  9. Aress
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-11-07 23:27

    wow amoled, wypalajacych sie pixeli historia ciag dalszy

    Skomentuj

  10. sqrwol1984
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-11-11 20:44

    Nie mogą zrobić normalnego telefonu ~6" z ekranem FHD i uwaga - głośnikami stereo od strony ekranu, bez udziwnień w specyfikacji za np 1000zł?.