Na topie

Możecie być spokojni o dostępność Cyberpunk 2077, ale na beta testy nie czekajcie

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

CD Projekt RED to jednak ekipa, która zapracowała na zaufanie graczy, a zatem wydaje się, że mimo wszystko można oczekiwać premiery w spokoju.

  • Możecie być spokojni o dostępność Cyberpunk 2077, ale na beta testy nie czekajcie
A A

Chociaż twórcy Cyberpunk 2077 niezbyt często publikują materiały promujące grę, chętnie udzielają się na portalach społecznościowych. Okazuje się, że również dzięki temu można dowidzieć się wielu cennych informacji. Nie wszystkie ucieszą jednak czekających na nowe dzieło CD Projekt RED.

Okazuje się bowiem, że twórcy nie planują beta testów. Co więcej, zarówno otwartych jak i zamkniętych. Nie należy doszukiwać się nadziei w postaci testów alfa, wydaje się, że wcześniejsze pokazywanie graczom tego tytułu nie wystąpi w jakiejkolwiek postaci. CD Projekt RED to jednak ekipa, która zapracowała na zaufanie graczy, a poza tym wypada pamiętać, że Cyberpunk 2077 będzie nastawiony na grę w pojedynkę, a beta testy dedykowane są z reguły zabawie wieloosobowej.

Cyberpunk 2077 beta

Druga z informacji jest już bardziej optymistyczna. Nie tak dawno zapewniono, że Cyberpunk 2077 w wersji PC nie ograniczy się do Epic Games Store. Nie ograniczy się również do GOG, czego niektórzy obawiali się w większym stopniu. Twórcy nie chcą stawiać na wyłączność żadnego sklepu i oferować grę w możliwie jak największej ich liczbie.

Cyberpunk 2077 ma pojawić się na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

Źródło: Cyberpunk 2077

Odsłon: 6313 Skomentuj newsa
Komentarze

27

Udostępnij

Gry komputerowe w marketplace

  1. Player1
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2019-02-26 22:00

    To Wiesławie 2. i 3. nie mógłbym nie ograć kolejnej produkcji naszych developerów. Chyba tylko na gry od Rockstara jestem równie napalony.

    Skomentuj

  2. stalkerpl
    Oceń komentarz:

    -11    

    Opublikowano: 2019-02-26 22:01

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    gdyby nie ta informacja, nie mógłbym spać spokojnie, sensacja, będzie dostępna i to zapewne za 250zł min.

    Skomentuj

    1. Sander Cohen
      Oceń komentarz:

      9    

      Opublikowano: 2019-02-27 01:34

      Czyli w normalnej cenie. Takiej w jakiej gry sa od lat. Jesli bedzie warta jak np. Wiedzimin 3, w co wierze, chetnie tyle zaplace.

      Skomentuj

    2. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-03-04 13:10

      co do tego artykułu, racja, jest zupełnie niepotrzebny. tę informację można by spokojnie dołączyć do artykułu o obecności CDP i CP na najbliższych targach.

      a potem się słyszy bezsens w postaci "redzi nakręcają hype", nieprawda, to media nakręcają hype, także ten portal.

      a cena? wiesiek1 na premierę, 105zł. wiesiek2 nie pamiętam, wiesiek3 150zł. nie sądzę by redzi byli tak głupi jak inni wydawcy (patrz tomb rider), nie sądzę by cena przekroczyła 200zł. ale gdyby się utrzymali w 150zł, to dla mnie byłaby bomba.

      Skomentuj

  3. xbk123
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-02-26 22:32

    Nie da się nie lubić tego studia. I jeszcze to zorientowanie na SP. Dla mnie bomba. Ja nie tylko dam z przyjemnością za tą grę 250,00, jak będzie lepsza niż W3 to mogę dać 2x tyle.

    Skomentuj

    1. Sharimsejn
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2019-02-27 04:14

      Spójrzcie ludzie jak się doi ludzi :D Tak na serio, gra może być super hiper na ile tylko pozwalają obecne PC ale przekroczenie progu 250 zł za gierkę single player? Serio? Pozamieniałeś się z penisem na rozumy?

      Skomentuj

      1. xbk123
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2019-02-27 08:41

        Chyba tak, przyznaje się. Mam słabość do tej panny.

        Skomentuj

      2. BrumBrumBrum
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2019-03-04 13:18

        też jestem tego zdania. gra może być super hiper, ale jak cena przekroczy chęć płacenia, to skończy się na piraceniu a nie zakupach. redzi jednak pokazali że nie są kretynami, i dobrze by było gdyby zrobili tak jak z wieśkiem3, gdzie naprawdę duża podstawka kosztowała na premierę 150zł, a później wydali dwa duże DLC, szkoda że tylko dwa, które to DLC-ki są niemal odrębnymi grami.

        podobny błąd zawyżonej ceny zrobił producent TombRider, cena 250zł, i ....... klapa sprzedażowa. ten tytuł dobrze się sprzedaje wyłącznie z konsolami, bo jest sprzedawany w zestawach, innego powodu sprzedaży nie ma.

        podobnie Microsoft, który za bardzo wysoką cenę chciał sprzedawać nowego poprawionego kinnecta, i nikt nie chciał kupować mega drogiego XO z kinnectem. co z tego że świetny, skoro za drogi?
        I tu MS popełnił kolejny błąd, nie wprowadził zgodności wstecz ze starym kinnectem, choćby przez przelotkę. wielka szkoda, bo to by uratowało klapę sprzedażową, bo X360 tak świetnie się sprzedawał ze względu na kinnecta.

        Tak więc nie sądzę by redzi przegięli z ceną, i też uważam że w miarę spadku sprzedaży, będą obniżać cenę. przykładem jest tu wiesiek3, który po górce sprzedażowej został wyceniony ponownie na 150zł w detalu razem z 2ma dużymi DLC, taki kombos, a teraz jest jeszcze tańszy.

        Skomentuj

  4. levusek1992
    Oceń komentarz:

    -4    

    Opublikowano: 2019-02-27 08:00

    Serio... W życiu nie kupiłbym gry za 200 zł. Przecież to jest zdzieranie kasy z ludzi.

    Skomentuj

    1. szymcio30
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2019-02-27 08:23

      Serio? to kup sobie konsole i zapłać 250zl za gre. PC to nie jest tylko i wyłącznie platformą do gier więc nie licz, że będzie taniej. A dobry film na Blu-ray 4K to wydatek ok 140zł. Niestety takie mamy czasy

      Skomentuj

      1. Sander Cohen
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2019-02-27 09:49

        Wiesz, dla Ciebie to nic niezwykłego, dla mnie tez, ale dla kogoś kto gier i filmow nie kupuje to moze wydawac sie czyms strasznym. Jablka tez mozna kupic, a mozna tez isc na szabry i miec za prawie free. Najglosniej krzycza zazwyczaj ci ktorych sprawy nie dotycza, ale ktorzy musza pokazac swoja urazona godnosc.

        Skomentuj

      2. adamgr
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2019-02-27 20:09

        Nie takie czasy tylko taka bieda w Polsce.
        Nowa gra AAA kosztuje 60 EU w Niemczech, Norwegii czy Polsce.
        Jak myślisz ile takich gier można kupić za średnią pensję w tych 3 krajach ?
        Musimy pracować co najmniej 3 razy dłużej żeby kupić ten sam towar.

        Ja tam gry kupuje jak cena spadnie do 50 zł, czyli to tak jak te 60 EU dla Niemca.
        Nie mam ciśnienia żeby grac w dzień premiery. Choć pewnie akurat ten tytuł, tak jak Wiedźminy kupie wcześniej, ale to tylko wyjątek.

        Nie będę robił z siebie jelenia.

        Skomentuj

        1. Sander Cohen
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2019-02-28 02:10

          Chyba nigdy nie praciwales i nie zyles za granica. Ja nie mowie o koczowaniu w jednym pokoju w 10 osob tylko o normalnym zyciu i np. posiadaniu rodziny na utrzymaniu. Fakt, kupisz gier troche wiecej, ale az tak cukierkowo to nie jest. Sam kupue gry czesto na wyprzedażach, bo zwyczajnie nie mam czasu na ogranie wszystkiego na bym chcial i zawsze jestem pare miesiecy w tyle. Coz. Dla mnie lepiej. Tobie tez nikt nie każe kupować na premierę albo o zgrozo zamawiać pre-order.

          A w Polsce wcale juz nie jest taka znowu bieda. Bieda to jest na Bialorusi albo w Moldawii.

          Skomentuj

          1. adamgr
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2019-02-28 19:47

            Czyli po odjęciu wszystkich opłat Polakowi zostaje do rozporządzenia tyle samo EU co Niemcowi, Francuzowi czy Anglikowi ? Brednie piszesz niestety.
            Mówię tu o normalnych zarobkach w granicach średniej lub mediany a nie tych najniższych.
            Sam zarabiam nieźle jak na polskie warunki ale i tak 60 EU za grę, mając na utrzymaniu rodzinę, to nie jest wydatek pierwszej potrzeby.


            Skomentuj

    2. Sander Cohen
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2019-02-27 09:58

      Aha. A developing jest za darmo. Sciagnij kolejne GTA. Ile kosztowalo ostatnie? 100 mln $? 200 mln $? Jakos trzeba to odrobic i cos dobrze byłoby zarobic, co nie? Jesli tylko 100, to wyobraz sobie ze musieli sprzedac ponad 1,5 mln kopii zeby sie ZWROCILO. Bez zarobku. Sprzedali duzo wiecej więc zarobili. A teraz wyobraz sobie 1,5 mln pudelek jedno na drugim. Ogarniasz jaka to ilość? (Wiem ze wiekszosc to cyfrowa dystrybucja, ale warto sobie to wyobrazic).

      Skomentuj

      1. Sander Cohen
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2019-02-27 09:59

        @levusek1992

        Skomentuj

    3. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-03-04 13:29

      dokładnie. bariera 200 czy 250zł (producent tomb ridera się ostro przejechał i bardzo dobrze) pokazuje że nie chodzi o biedę w PL, ale o akceptację kosztu danej produkcji przez klienta.

      to jest rola producenta, aby właściwie wycenić grę. wyceni za słabo, mniej zarobi. wyceni za ostro, też mniej zarobi. a potem może sobie jęczeć że Denuvo po raz kolejny zawiodło, że legalni nabywcy narzekają na durne uciążliwe zabezpieczenia, że ludzie piracą, że nie chcą kupować. jest to indywidualna decyzja każdego producenta.

      nie sądzę by Redzi byli tak głupi, by żądać za grę jakiejś wysokiej kwoty. wiesiek3 sprzedał się w USA tak dobrze, bo był po prostu tani, kwota 150zł (w dowolnej walucie) jest bardzo akceptowalna, i wtedy się zarabia. jednak większość twierdzi że "nie będziemy sobie psuć rynku", i niech go nie psują dalej. fajnie ;)

      Skomentuj

  5. loctor
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2019-02-27 08:20

    No nie wiem... Brak zewnętrznych testów źle wróży. Oby gra nie skończyła jako Bugerpunk 2077.

    Skomentuj

    1. Mandalorian
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-02-27 21:41

      No błagam... Która gra singleplayer miała betatesty?

      Skomentuj

  6. odkupiciel375
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-02-27 09:53

    wystarczy poczekać mies lub dwa i wtedy kupić (może nawet taniej) jak już wyjdzie kilka latek oraz będzie już jakaś opinia o tej grze wiec będzie już wiadomo co się kupuje

    Skomentuj

  7. rlego
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2019-02-27 10:06

    kto się obawiał ograniczenia do GOGa? Bo ja na pewno nie.

    Skomentuj

  8. Kriksos
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2019-02-27 10:39

    Nie wiem skąd te ataki na cenę produktu… Cenę ustala wydawca i składa się na nią wiele czynników. Jeśli ostateczna cena w sklepie będzie 300zł, to nikt nam przecież nie każe kupować od razu… W3 teraz w promocjach to i za 50zł chodzi. Ja osobiście kupię nawet za te 300zł, chociaż nie śpię na kasie… Za pracę każdemu należy się wynagrodzenie i jeśli produkt jest dobry to należą się za to zapłata. Fallout 76 w dniu premiery kosztował chyba 180zł, a przecież to gniot jakich mało… Ja na grach od CD Projekt RED się jeszcze nie zawiodłem i mogą dać im zarobić, aby w przyszłości zobaczyć ich kolejny dobry produkt…

    Skomentuj

  9. Xaros
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2019-02-27 15:49

    Cena ceną, ale należy pamiętać za co gracze kochają jakieś studio. Za odpowiednie podejście i szacunek do najwierniejszych fanów. REDzi to aktualnie jedno z najlepszych dev teamów na świecie, nie tylko jeśli chodzi o jakość produktu ale i podejście do graczy, fanów. Za takie podejście warto zapłacić za ich produkt i dać możliwość produkcji kolejnych hitów.
    W czasach gdzie każdy zasypuje nas lootboxami, firma mają gdzieś opinie graczy i ich wymagania odnośnie gry lub zagrywki jak przy Metro, to REDzi nadal są oazą tego czego gracze potrzebują. A dla innych sam fakt Made in Poland powinno wystarczyć :)

    Skomentuj

  10. Bonlesa
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2019-02-27 16:00

    Nie bedzie multi ?? serio!?
    _

    Skomentuj

    1. Jinxter
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-02-27 16:26

      A czemu miałoby być?

      Skomentuj

    2. Jinxter
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-02-27 16:26

      A czemu miałoby być?

      Skomentuj

  11. Jinxter
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-02-27 16:32

    C2077 będzie kosztował góra 260zł, bo taka jest obecnie max. za gry AAA na Steam i nikt poza taką cenę nie wyjdzie zwłaszcza z wersją podstawową gry. Kolekcjonerka, o ile będzie, to może kosztować nawet 400-700zł, ale to inna historia.

    Osobiście uważam, że CDPRed udowodniło, że potrafią zrobić grę zahaczającą o miano magnum opus i jeżeli wersja podstawowa będzie kosztowała to 60 euro, to z chęcią zapłacę. W3 nadal ogrywam i bawię się świetnie za każdym razem ;)