RTV

Netflix - jak łatwiej odnaleźć film na wieczór?

opublikowano przez w dniu 2017-02-07

Netflix pozwala przeglądać zasoby swojego katalogu według konkretnych kategorii. Jak to zrobić?

Katalog serwisu Netflix dostępny dla polskich użytkowników liczy już ponad 1800 pozycji – prawie 90 proc. tych filmów i seriali jest ponadto spolszczona. Wybierać zdecydowanie jest więc w czym, lecz wyszukiwanie tytułów nie należy do najwygodniejszych. Aż dziw, bo usługa swój podział na kategorie ma, tylko się nim nie chwali. Od czego jednak są ludzie.

Netflix Categories – tak nazywa się rozszerzenie do przeglądarki Google Chrome, które otwiera przed użytkownikami Netfliksa drzwi do rozbudowanego systemu kategorii. Na górnym pasku programu pojawia się przycisk otwierający listę, do której wpisujemy słowa kluczowe (w języku angielskim), na przykład „action”, „classic” czy „sci-fi”. Obsługa jest więc dziecinnie prosta.

Pobierz rozszerzenie Netflix Categories do Google Chrome:

Pobierz Netflix Categories do Google Chrome

Nie korzystacie z Google Chrome? Żaden problem, kody do „ukrytych” kategorii można również wpisywać ręcznie. Przykład: „http://www.netflix.com/browse/genre/1111” – w miejscu „1111” należy wpisać kod przypisany do konkretnej kategorii (trzeba być zalogowanym). Kompletny spis poniżej:

Netflix kategorie

Aby pozostawać na bieżąco z nowościami pojawiającymi się w katalogu serwisu zaglądajcie do naszego aktualizowanego zestawienia Co nowego na Netflix.

Źródło: Momdeals, Chrome Web Store

marketplace

Komentarze

4
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Szkoda tylko ze w PL nie pojawiają się premiery najnowszych sezonów seriali (np. The Expanse) tak samo jak w innych krajach.... chyba będzie trzeba się pożegnać z Netflixem bo człowiek i tak musi wracać do starych nawyków.
 • avatar
  a ja sobie chwalę netflixa - składamy sie w 4 osoby wychodzi 13 zł na miesiąc. Nie muszę szukać po wiadomych stronach pozycji ;) jeżeli tylko przyspieszą z dodawaniem treści to moja ocena będzie b. dobra
 • avatar
  Sprawdziłem kilka swoich ulubionych gatunków za pomocą tych kodów i tylko mnie to utwierdziło, że polska oferta Netflixa jest nic nie warta.
 • avatar
  Mam wrażenie, że Benchmark ma podpisaną umowę z Netflixem (nie jestem na bieżąco, bo może i było o tym). I na portalu promuje się serwis aby ten pozyskał klientów gotowych wydać pieniądze za coś co do tej pory było bezpłatne. Artykuły wyglądają na sponsorowane z lekka jak i na zabieg marketingowy kreujący jakąś potrzebę i przekonujący że warto za nią zapłacić.