Routery

Netgear Nighthawk AX8 - router ze wsparciem dla Wi-Fi ax

opublikowano przez w dniu 2018-12-06

Nighthawk AX8 to jeden z pierwszych routerów ze wsparciem dla najnowszego standardu łączności Wi-Fi. Urządzenie wyróżnia się jednak nie tylko pod względem funkcjonalności, ale też niemałej ceny.

Firma Netgear wprowadziła na nasz rynek router Nighthawk AX8 – jest to model oferujący wsparcie dla nowego standardu Wi-Fi ax, a także obsługę asystentów głosowych Amazon Alexa i Google Assistant.

Producent chwali się, że Nighthawk AX8 to pierwszy w branży 8-strumieniowy router, pozwalający na obsługę nowego standardu WiFi 802.11ax (transfer danych od 1,2 do 4,8 Gb/s). Futurystyczna budowa routera skrywa cztery wydajne anteny, które pozwalają zapewnić jeszcze silniejsze pokrycie sieci WiFi – zarówno wewnątrz domu, jak i na zewnątrz.

Netgear Nighthawk AX8

Urządzenie napędza czterordzeniowy procesor 1,8 GHz, który zapewnia w pełni płynną pracę i wspiera funkcje związane zarówno z grami komputerowymi, jak i streamingiem obrazu wideo 4K UHD. Całość dopełnia sześć gigabitowych portów Ethernet oraz dwa USB 3.0.

W celu poprawienia efektywności sieci AX8 został wyposażony w zaawansowane technologie, takie jak: OFDMA, MU-MIMO, wsparcie kanału 160 MHz i 1024 QAM. Podkreślić należy, że wspomniane wsparcie kanału 160 MHz podwaja prędkość oferowaną przez kanały 80 MHz, zapewniając tym samym gigabitową prędkość dla wszelkich urządzeń przenośnych.

Na koniec warto wspomnieć, że urządzenie przyjmuje polecenia głosowe za pośrednictwem asystentów głosowych Amazon Alexa i Google Assistant.

Nighthawk AX8 to sprzęt dla wąskiego grona odbiorców, co potwierdza cena urządzenia - ta wynosi bagatela prawie 1900 złotych.

Źródło: Netgear

marketplace

Komentarze

7
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Chyba kogos poj... z ta ceną
 • avatar
  Kup to cudo i uzywaj codziennie a rak mozgu po kilku latach gwarantowany u wszystkich domownikow!
  Zaloguj się
  -8
 • avatar
  4,8 chyba na 2 metrach
 • avatar
  Panowie, to jest 1900zł za sam router, a jeszcze musi być coś co będzie umiało odbierać z taką szybkością :) to tak jak ze światłowodami, nie wystarczy że są....
 • avatar
  Jeszcze nie ma w pełni ustalonego standardu (na razie jest draft), a już wychodzą urządzenia. Odradzam pchanie się w urządzenia "draftowe", które później nie będą działać w ustalonym faktycznie standardzie. Tym bardziej w takiej cenie.