Na topie

Nieautoryzowane doładowania w sieci Play - tajemnicze wyłudzenia 150 zł

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Bezpieczeństwo Tematyka: Play

Klienci sieci Play zgłaszają nieautoryzowane doładowania, w skutek czego ich rachunki obciążane są kwotą 150 złotych.

 • Nieautoryzowane doładowania w sieci Play - tajemnicze wyłudzenia 150 zł
A A

Ostatnimi czasy pisaliśmy o mniejszych lub większych awariach w sieci Orange. Tym razem w sieci pojawiają się informacje, które nie ucieszą raczej abonentów Play.

Operator potwierdził dziś pojawiające się doniesienia na temat nieautoryzowanych doładowań. Sprawa dotyczy osób korzystających z oferty abonamentowej. Mają one możliwość doładowania innego numeru w sieci Play (na kartę) kwotą maksymalnie 150 złotych. Rozwiązanie to może się przydać, ale tylko wtedy gdy korzysta się z niego samemu.

Problem pojawia się wtedy, gdy na otrzymanej fakturze widnieją doładowania, o których użytkownik nie ma pojęcia. A właśnie tak jest teraz. Chociaż skala zjawiska ma być niska (przynajmniej tak wynika z oficjalnego komunikatu), warto całą sprawę odnotować.

„W zeszłym tygodniu otrzymaliśmy kilka zgłoszeń o wykonaniu nieautoryzowanych doładowań z numerów abonamentowych. Od tego czasu robimy wszystko, żeby wyjaśnić tę sytuację. Na chwilę obecną znane nam jest tylko około 10 takich przypadków. Ze względu na niską skalę zjawiska nie zdecydowaliśmy o wyłączeniu tego kanału doładowań. Zgłaszajcie takie przypadki do nas, będziemy każdy rozpatrywać.”

Nie jest jeszcze jasne, w jaki sposób udaje się doprowadzać do nieautoryzowanych doładowań, chociaż wiele wskazuje na to, że omijane są zabezpieczenia w usłudze Play24.

Źródło: blogplay

Odsłon: 5845 Skomentuj newsa
Komentarze

1

Udostępnij

Smartfony w marketplace

  1. BrumBrumBrum
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-06-20 11:32

   a mógłbyś wyjaśnić co w tej fakturze jest naPiSane ?

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!