Na topie

Nokia 8 z bardzo słabym wynikiem w DxOMark Mobile

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Foto Smartfony Tematyka: fotografia smartfonowa Nokia z Androidem Producenci: Nokia

Smartfon zdobył zaledwie 68 punktów. Dlaczego możliwości fotograficzne Nokii 8 zostały ocenione tak nisko?

 • Nokia 8 z bardzo słabym wynikiem w DxOMark Mobile
A A

Zdania co do rankingu DxOMark Mobile bywają mocno podzielone. Jeśli jednak osoby przywiązujące do niego wagę rzucą okiem na wynik smartfona Nokia 8, raczej nie będą zainteresowane zakupem.

Wprawdzie Nokia 8 nie może być zaliczana do nowości, ale właśnie teraz trafiła do rankingu DxOMark Mobile. Zajmie bardzo odległe miejsce w stawce, ponieważ zdobyła jedynie 68 punktów.

Przypomnijmy, iż producent zastosował tutaj podwójny aparat 13 Mpix, gdzie jeden sensor jest monochromatyczny, a drugi kolorowy. Chwali się przy tym między innymi optyką Carl Zeiss i obecnością OIS. Co w praktyce nie spodobało się oceniającym? Swoją notę argumentują przede wszystkim niską szczegółowością zdjęć i materiałów wideo, dużą ilością szumów, kiepską reprodukcją kolorów, nieefektywnym zoomem oraz co najwyżej przeciętnym autofocusem.

Nokia 8 DxOMark

Czy faktycznie możliwości fotograficzne Nokii 8 trzeba oceniać tak surowo? Być może macie już wyrobione zdanie na ten temat. Jeśli nie, zajrzyjcie do naszej recenzji tego smartfona, w której wiele miejsca poświeciliśmy właśnie jakości zdjęć.

W rankingu DxOMark Mobile prowadzi Google Pixel 2 (98 punktów), który nieznacznie wyprzedza Apple iPhone X i Huawei Mate 10 Pro (obydwa modele po 97 punktów).

Źródło: DxOMark

Odsłon: 3638 Skomentuj newsa
Komentarze

5

Udostępnij

Smartfony w marketplace

 1. Karol Żebruń
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-01-13 16:16

  Nie, nie będę bronił Nokii, ani krytykował DxOMark Mobile. Nie spodziewałem się, że Nokia 8 trafi na pudło, ale żeby dostać tylko 68 punktów.

  Warto pamiętać, że ocena DxO to nie jest oceną poszczególnych zdjęć, ale całościową. Z niej trzeba wydobyć dopiero tę ocenę, która nas interesuje, a to nie jest proste. Gdyby na przykład wziąć pod uwagę samą ocenę Noise to Nokia 8 wypada lepiej niż Pixel 2 przy zdjęciach.

  Skomentuj

 2. stach122
  Oceń komentarz:

  5    

  Opublikowano: 2018-01-13 19:14

  Nokia nie dała w łapę więc i DxOMark nie zrobił testu pod telefon. Proste :P

  Skomentuj

 3. zine5
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2018-01-14 12:32

  DxOMark Mobile - to Ściema !- tam wogóle nie piszą prawdy!- strona jest sponsorowana ! bo np. jakim cudem flesz ksenonowy ma np ocene 70 a zwykła diodka - 83 ?! - tam se jaja robią i tyle !:P:)

  Skomentuj

 4. eltra
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-01-14 14:31

  No dziwny temat no cóż ktoś kto pogrzebie sam oceni

  Skomentuj

 5. kombajn
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2018-01-15 11:30

  Jaki ranking takie oceny. Producenci którzy "wspierają" twórców rankingu i przygotowują aparaty pod kątem punktacji w rankingu mają najwyższe noty co niekoniecznie przekłada się na jakość fotek.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!