Na topie

Nokia 8 z bardzo słabym wynikiem w DxOMark Mobile

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Foto Smartfony Tematyka: fotografia smartfonowa Nokia z Androidem Producenci: Nokia

Smartfon zdobył zaledwie 68 punktów. Dlaczego możliwości fotograficzne Nokii 8 zostały ocenione tak nisko?

  • Nokia 8 z bardzo słabym wynikiem w DxOMark Mobile
A A

Zdania co do rankingu DxOMark Mobile bywają mocno podzielone. Jeśli jednak osoby przywiązujące do niego wagę rzucą okiem na wynik smartfona Nokia 8, raczej nie będą zainteresowane zakupem.

Wprawdzie Nokia 8 nie może być zaliczana do nowości, ale właśnie teraz trafiła do rankingu DxOMark Mobile. Zajmie bardzo odległe miejsce w stawce, ponieważ zdobyła jedynie 68 punktów.

Przypomnijmy, iż producent zastosował tutaj podwójny aparat 13 Mpix, gdzie jeden sensor jest monochromatyczny, a drugi kolorowy. Chwali się przy tym między innymi optyką Carl Zeiss i obecnością OIS. Co w praktyce nie spodobało się oceniającym? Swoją notę argumentują przede wszystkim niską szczegółowością zdjęć i materiałów wideo, dużą ilością szumów, kiepską reprodukcją kolorów, nieefektywnym zoomem oraz co najwyżej przeciętnym autofocusem.

Nokia 8 DxOMark

Czy faktycznie możliwości fotograficzne Nokii 8 trzeba oceniać tak surowo? Być może macie już wyrobione zdanie na ten temat. Jeśli nie, zajrzyjcie do naszej recenzji tego smartfona, w której wiele miejsca poświeciliśmy właśnie jakości zdjęć.

W rankingu DxOMark Mobile prowadzi Google Pixel 2 (98 punktów), który nieznacznie wyprzedza Apple iPhone X i Huawei Mate 10 Pro (obydwa modele po 97 punktów).

Źródło: DxOMark

Odsłon: 5811 Skomentuj newsa
Komentarze

9

Udostępnij

Zobacz podobne

  1. Karol Żebruń
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-01-13 16:16

    Nie, nie będę bronił Nokii, ani krytykował DxOMark Mobile. Nie spodziewałem się, że Nokia 8 trafi na pudło, ale żeby dostać tylko 68 punktów.

    Warto pamiętać, że ocena DxO to nie jest oceną poszczególnych zdjęć, ale całościową. Z niej trzeba wydobyć dopiero tę ocenę, która nas interesuje, a to nie jest proste. Gdyby na przykład wziąć pod uwagę samą ocenę Noise to Nokia 8 wypada lepiej niż Pixel 2 przy zdjęciach.

    Skomentuj

  2. stach122
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2018-01-13 19:14

    Nokia nie dała w łapę więc i DxOMark nie zrobił testu pod telefon. Proste :P

    Skomentuj

    1. st4lk3r
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2018-01-17 20:52

      Ranking jest oszustwem, to fakt. Ale Nokia też jest oszustwem.
      To oszustwo żerujące na marce, której ostatnie dobre telefony (bo jeszcze nie smartfony) miały premierę dekadę temu.
      Potem cofanie się pod skrzydłami MS, teraz typowa, generyczna chińszczyzna.
      Dziwi mnie, że ludzie nadal to kupują. Tego sprzętu są tysiące, marki do wyboru, do koloru

      Skomentuj

      1. WhiteDrag0n
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-01-18 16:37

        "To oszustwo żerujące na marce, której ostatnie dobre telefony (bo jeszcze nie smartfony) miały premierę dekadę temu. "

        Z iPhonami sytuacja jest praktycznie identyczna, więc o co chodzi? :)

        Skomentuj

  3. zine5
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2018-01-14 12:32

    DxOMark Mobile - to Ściema !- tam wogóle nie piszą prawdy!- strona jest sponsorowana ! bo np. jakim cudem flesz ksenonowy ma np ocene 70 a zwykła diodka - 83 ?! - tam se jaja robią i tyle !:P:)

    Skomentuj

  4. eltra
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-01-14 14:31

    No dziwny temat no cóż ktoś kto pogrzebie sam oceni

    Skomentuj

  5. kombajn
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2018-01-15 11:30

    Jaki ranking takie oceny. Producenci którzy "wspierają" twórców rankingu i przygotowują aparaty pod kątem punktacji w rankingu mają najwyższe noty co niekoniecznie przekłada się na jakość fotek.

    Skomentuj

  6. fenrir123
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-01-18 11:08

    Ja bym do tych wyników jak i samego marketingu "zdjęciowego" podchodził z dużym dystansem.
    Miałem kilka telefonów w tym testowane tam i bardzo chwalone modele.
    Obecnie mam P10 - z dualem od "leica" i szczerze? Jestem rozczarowany.

    Okropne ziarno na auto - bardzo wysokie ISO, średnia stabilizacja, foty nie nadają się za bardzo do zoomowania.
    Dla porównania miałem ostatnio kilka modeli, Xiaomi Mi5 - iMO lepsze foty, ale fatalne filmy, G6 od LG G5 - lepszy w każdej sferze.
    Oraz Nexus 5x pod względem fotek... bezkonkurencyjny.
    Minus to filmy bez stabilizacji - nie da się tego oglądać :>
    Drugi minus za płyty główne, 1y i zgon, całe szczęście serwis wymiany robi błyskawicznie, cały deal 2 dni robocze.
    Lecz i tak overall najlepszy jest IMO Samsung S7, foty gorsze niż 5X, ale za to świetne filmy.

    P10 robi bardzo ładne zdjęcia, w pełnym słońcu.
    W minimalnie gorszym oświetleniu jest naprawdę słabo, a przecież tel ten zbierał świetne recenzje na Dxomarku również.
    Chciałbym kiedyś dorwać Pixela 2, bo jeśli to jest upgrade aparatu z Nexusów to musi robić niesamowite zdjęcia.
    + algorytmy od google, które jeszcze je poprawiają.
    To jest naprawdę klasa.

    Skomentuj

    1. xchaotic
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-01-18 22:37

      Jak ktos duzy cyka zdjec telefonem to Pixel 2 albo nowe iPhony naprawde daja rade jak na swoj rozmiar.