Na topie

Nowy Kindle Oasis - marzenie niejednego e-czytelnika

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Czytniki e-booków

Kategoria: Mobile Czytniki e-booków Ciekawostki Gadżety Tematyka: Na Topie Producenci: Amazon

Amazon zaprezentował czytnik e-booków Kindle Oasis nowej generacji – 7-calowy, wodoodporny i ze zdecydowanie większym magazynem danych.

 • Nowy Kindle Oasis - marzenie niejednego e-czytelnika
A A

Nowy Kindle Oasis prawdopodobnie z miejsca stanie się marzeniem e-czytelników na całym świecie. Firma Amazon stworzyła czytnik e-booków, na jaki czekaliśmy od dawna.

Nowy Amazon Kindle Oasis ma 7-calowy ekran

Nowy e-czytnik firmy Amazon został wyposażony w podświetlany 12 diodami 7-calowy wyświetlacz typu E-Ink Carta o więcej niż zadowalającej rozdzielczości 1680x1264 piksele. Jego poprzednik (czyli świetny Kindle Oasis) miał natomiast 6-calowy ekran 1448x1072 piksele, co oznacza, że ostrość obrazu powinna być na tym samym poziomie.

Kindle Oasis 2 wygląd

Całość została zamknięta w asymetrycznej obudowie z aluminiowym tyłem. Producent chwali się zwiększeniem wytrzymałości przy jednoczesnym zachowaniu lekkości – urządzenie waży niespełna 200 gramów.

To pierwszy wodoodporny Kindle

Kindle Oasis drugiej generacji jest pierwszym czytnikiem tego producenta, który jest wodoodporny. Konkretnie spełnia on normę IPX8, co oznacza możliwość pozostawania na głębokości 2 metrów przez 60 minut. Nawet jeżeli nie zamierzamy pływać z czytnikiem, to dobrze wiedzieć, że odrobina wody na pewno mu nie zaszkodzi.

Kindle Oasis 2 wodoodporny

Więcej pamięci, długi czas pracy…

Atutów – jeśli ufać producentowi – nowemu czytnikowi nie brakuje. Jest potężny magazyn danych (8 lub 32 GB), na którym zmieści się więcej książek, niż niejeden użytkownik jest w stanie przeczytać. Kilka dodatkowych gigabajtów może się jednak przydać, jeśli preferujemy audiobooki. Jest też Bluetooth, moduł Wi-Fi i (opcjonalnie) 3G. 

Kolejnym plusem ma być długi czas pracy. Producent deklaruje, że Oasis drugiej generacji wytrzyma 6 tygodni od ładowania do ładowania, przy godzinie czytania każdego dnia, oświetleniu na 10. poziomie i wyłączonej łączności bezprzewodowej. Dopełnieniem całości są nowe ustawienia fontów.

Kindle Oasis 2 wymiary

Kiedy premiera i jaka cena?

Nowy Kindle Oasis zadebiutuje w sprzedaży 31 października. Cena podstawowa to 229,99 euro w wersji 8 GB i 259,99 euro w wersji 32 GB. Za edycję z 3G trzeba będzie dopłacić 60 euro, a za okładkę (która w pierwszej generacji była częścią zestawu)  – 44,99 euro.

Niestety na razie nie ma możliwości zamówienia czytnika w niemieckim Amazonie z przesyłką do Polski. Taka opcja widnieje jedynie we francuskiej i brytyjskiej wersji sklepu, ale tam najniższe ceny to 249,99 euro i 229,99 funtów.

Kindle Oasis 2 wanna

Recenzję pierwszego Kindle Oasis znajdziesz pod tym linkiem.

Źródło: CNET, Amazon

Odsłon: 6242 Skomentuj newsa
Komentarze

1

Udostępnij

Czytniki e-booków w marketplace

  1. stud3nt
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-10-12 16:27

   To nie jest konkurent Aura One, tylko co najwyżej Aura H20.

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!