Na topie

Zbliża się GeForce GTX 1070 Ti - znamy nieoficjalną specyfikację, cenę i termin premiery

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Karty graficzne

Nowa karta ma zadać ostateczny cios w konkurencyjne modele Radeon RX Vega. Jak będzie w rzeczywistości? Tego dowiemy się za miesiąc.

  • Zbliża się GeForce GTX 1070 Ti - znamy nieoficjalną specyfikację, cenę i termin premiery
A A

Niedawno pisaliśmy o plotkach dotyczących karty Nvidia GeForce GTX 1070 Ti, która miałaby konkurować z modelem AMD Radeon RX Vega 56. W sieci pojawia się coraz więcej przecieków na jej temat, więc postanowiliśmy zebrać wszystkie ciekawe doniesienia. Czego zatem powinniśmy się spodziewać?

GeForce GTX 1070 Ti ma bazować na układzie graficznym Pascal GP104-300, w którym aktywne pozostanie 19 z 20 bloków SM – łącznie dadzą one 2432 rdzenie CUDA, 152 jednostki teksturujące TMU i 64 jednostki rasteryzujace ROP. Jego taktowanie będzie jednak ciut wyższe od zwykłej 1070-tki, bo ma wynosić 1607/1683 MHz. Dodatkowo można podejrzewać, że na rynku pojawią się liczne wersje autorskie z fabrycznie podniesionymi zegarami.

Oprócz tego producent udostępni 8 GB pamięci GDDR5 256-bit. W tym przypadku taktowanie pozostanie niezmienione, a zatem przepustowość pamięci VRAM nadal będzie wynosić 256 GB/s.

Model Nvidia GeForce
GTX 1070
Nvidia GeForce
GTX 1070 Ti*
Nvidia GeForce
GTX 1080
Układ graficzny Pascal GP104-200 Pascal GP104-300 Pascal GP104-400
Procesory strumieniowe 1920 2432 2560
Jednostki teksturujące 120 152 160
Jednostki rasteryzujące 64 64 64
Taktowanie rdzenia 1506/1683 MHz 1607/1683 MHz 1607/1733 MHz
Pamięć wideo 8 GB GDDR5 256-bit 8 GB GDDR5 256-bit 8 GB GDDR5X 256-bit
Taktowanie pamięci 8008 MHz 8008 MHz 10 010 MHz
Przepustowość pamięci 256 GB/s 256 GB/s 320 GB/s
TDP 150 W 180 W 180 W
Cena $349 $399 $499
*specyfikacja nieoficjalna

Specyfikacja wskazuje, że karta uplasuje się trochę poniżej modelu GeForce GTX 1080 i bez problemu rozprawi się z konkurencyjnym Radeonem RX Vega 56 (będzie dostępna w takiej samej cenie – 399 dolarów). Na potwierdzenie tych informacji będziemy jednak musieli poczekać do premiery.

Gigabyte GeForce GTX 1070 Ti - zapowiedź

No właśnie, a kiedy nastąpi premiera nowej karty Nvidii? Niedawno na fanpage’u firmy Gigabyte pojawiła się tajemnicza grafika zapowiadająca nowy produkt z dopiskiem Ti – koncepcja grafiki może wskazywać, że właśnie chodzi o GeForce’a GTX 1070 Ti, a jego premiera nastąpi w Halloween (31 października). Już nie możemy się doczekać! :)

Źródło: MyDrivers, Guru3D, Gigabyte

Odsłon: 7165 Skomentuj newsa
Komentarze

22

Udostępnij
  1. supervisor
    Oceń komentarz:

    9    

    Opublikowano: 2017-09-22 11:40

    W przeciwieństwie do Intela, Nvidia najwyraźniej wie co robi.

    Jedynym plusem AMD w tej chwili to ewentualny wzrost wydajności Vegi wraz z dopracowaniem sterowników, oprócz tego - Radeony są w dupie.

    Skomentuj

  2. Macieyerk
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2017-09-22 11:44

    Ten 1070TI będzie wydajnościowo między Vegą 56 a 64 , w cenie 56 , z mniejszym poborem prądu ... 1070 Ti prawdopodobnie zabije całą atrakcyjność vegi 56 , jeszcze bardziej Vega będzie pogrążona ...

    Skomentuj

    1. Sora_
      Oceń komentarz:

      7    

      Opublikowano: 2017-09-22 12:23

      To sa bardzo dobre wiadomosci dla gornikow !

      Cholera czemu zadna z tych firm nie moze zaprojektowac ukladu z powiedzmy 10k procesorow strumieniwych, wywalic te wszystkie bajery do generowania grafiki, zostawic tylko to co jest potrzebne do kopania, zrobic to z poborem produ powiedzmy 200W i wypuscic na PCI x1.

      Przygotowac odpowiednie sterowniki i bawic sie w wyscig 'zbrojen' na takim rynku?

      Wtedy rynek 'cywilny' mialby szanse na powrot 'normalnych' cen.

      Skomentuj

      1. chotnik2
        Oceń komentarz:

        4    

        Opublikowano: 2017-09-22 12:34

        Poniewaz takie cos jest nie sprzedawalne w momencie jak jest krach kryptowalut.
        Rynek kryptowalut jest niestabilny, Bitcoina juz nikt na GPU nie kopie, wystarczy zeby ETH czy co innego zwiekszylo swoja trudnosc i zaczna sie masowe wyprzedarze uzywanych GPU.
        Siedzac na kartach ktore potrafia tylko kopac i nic wiecej mozesz je tylko na zlom wywalic.

        Skomentuj

      2. mjwhite
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-09-22 13:28

        nv ma takie karty! nazywają się tesla i kosztują po 20000zł.

        Skomentuj

    2. maniexas
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-09-22 18:46

      Raczej dużo bliżej mu będzie do Vega 64 w grach...

      Skomentuj

  3. mutissj
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-09-22 11:53

    Widać że do zapowiedzi Nvidia Volta jeszcze sporo czasu

    Skomentuj

  4. KENJI512
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2017-09-22 12:35

    Nie mają czego wciskać to dają 1070 TI... dawać tu 2070!

    Skomentuj

    1. Mandalorian
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-09-22 18:32

      chyba chciałeś powiedzieć 1170

      Skomentuj

      1. KENJI512
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-09-23 12:42

        Jednak strzelałbym, że nazwą to 20xx :)

        Skomentuj

  5. mjwhite
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-09-22 13:29

    Patrząc na zawyżoną w sklepach cenę GTX1070 ten 1070Ti może wcale nie mieć tak lekko, tzn. będzie zbyt drogi.

    Skomentuj

  6. Jagar
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-09-22 13:42

    Przy aktualnym kursie dolara poniżej 3,6 zł i dalej spadającym na łeb cena w polszy jakies 1700 zeta licząc 2 stówki dla sprzedawcy.
    GTX 1070 powinien kosztować 1450 zeta dolar codziennie przecież słabszy co jest u diabła.

    Skomentuj

    1. Finear
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2017-09-22 14:56

      ludzie kupuja karty do kopania jest ich mniej na rynku wiec cena rosnie?

      Skomentuj

    2. abukiewicz
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-09-23 06:24

      nie zapominaj ze trzeba podatki doliczyc jeszcze

      Skomentuj

  7. SirMichael
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-22 14:29

    tylko po co?

    Skomentuj

  8. kokosnh
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-22 17:28

    http://www.benchmark.pl/aktualnosci/nvidia-geforce-gtx-1080-ti-nieoficjalna-specyfikacja-cena-i-data.html
    ktoś tu się pomylił w url-u :D

    Skomentuj

    1. Paweł Maziarz
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-09-22 20:11

      To ja! :)

      Skomentuj

  9. G-36_Rebel
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-09-22 17:40

    To pewnie jest czescia prawdy tak samo jak marze sprzedawcow. Cena 1070 jest tak wysoka dzisiaj ze czyni karte kompletnie nie oplacalna w stosunku do 1080. Kto ma te 2 stowy, ten dolozy, kto nie ma i tak wezmie 1060ti, albo poczeka kolejne miesiace dorzucajac zlocisze do skarpety 1070ti w tym wypadku to zabojstwo dla 1070, chyba ze cena 1070 spadnie do 1700-1800zl, bo gdzie wcisnac cenowo ten model. Skoro ludzie wola doplacic 200-400zl do 1080 to kto zdecydowalby na zakup karty taszej o 100-200zl od 1080... serie 1070 nie Titanium moze ratowac, a spadek cen o 500zl - Pewnie taka sytuacja z deogimi, kartami jest glownie w Polsce wiec na Zachodzie Ti bedzie kosztowac tyle co u nas 1070. 1070 z kolei usadowi sie w cenie ok 400€. U nas, po staremu. Jak nie masz kupy kasy, to nie masz na nic zadowli cie nawet 1050ti, jak masz kupe kasy to i tak wezmiesz najmocniejszy model...

    Skomentuj

    1. LuckyNumber8
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2017-09-24 00:06

      Ja na początku chciałem kupić 1070GTX, gdyż stwierdziłem, że na moje potrzeby wystarczy. Stwierdziłem jednak, że dopłata tych 400 zł do 1080GTX nie będzie zbyt odczuwalna, gdy już miałem wydać tak czy i inaczej ponad 2 tysie, a zawsze to karta byłaby szybsza. Później natomiast gdy już byłem zdecydowany na 1080GTX, to wybrałem już od razu wersję 1080ti :D, bo znowu wolałem dopłacić te parę stów, niż brać 1080GTX i mieć wolniejszy produkt. Sam na swoim przykładzie widzę, że dla osób mających wydać na GPU te ponad 2 tysie, to 1070GTX nie jest zupełnie opłacalny, ta karta powinna kosztować max 1500zł aby mi się opłacało zrezygnować z 1080GTX czy 1080ti na jej rzecz.

      Skomentuj

      1. Grecki18
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-10-08 23:03

        Powiedziane w sedno! Tak samo ja miałem, także czytając Twój komentarz miałem wrażenie, że to ja napisałem, he :P A takich osób jest pewnie więcej niż tylko my, więc sporo w tym racji jest :)

        Skomentuj Historia edycji

  10. shakal84
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2017-09-23 13:38

    Hellowen kurde balans jakie te polaki hamerykańskie :X haha

    Skomentuj

  11. Mar3k
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-09-25 02:08

    Ten zabiegać ze strony zielonych świadczy, że konkurencja ze strony czerwonych znowu zaczęła im zagrażać z czego bardzo się cieszę bo może choćby pojawi się światło nadziei, że nie będziemy musieli płacić za karty ze średniej półki tyle co jeszcze 4 lata temu za High End. Zresztą pamiętam czasy gdzie za kwotę 350zł jakoś w 2003 roku było można kupić kartę Radeon 9550 i podkręcić do modelu 9600pro (9550 miała ten sam procesor co 9600pro tylko z mocno zaniżonym taktowaniem) kosztującego 600zł który to już był średnią półką w tamtych czasach, zapewniając granie na full detalach bez problemów. Dziś typowy średniak GTX1060/RX580 kosztuję nawet do 1600zł za najdroższe modele i nie zawsze zapewnia 60FPS przy choćby wysokich detalach nie wspomnąć o ultra. Na domiar złego teraz koksu do pieca dodają górnicy.