Na topie

Opera i wyższy poziom odtwarzania filmów w goglach VR

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Jest już Opera Developer 49. Nowa wersja deweloperska przeglądarki pozwala na szybkie i proste odtwarzanie filmów 360 stopni w goglach VR.

 • Opera i wyższy poziom odtwarzania filmów w goglach VR
A A

Przeglądarka internetowa rozwijana przez Opera Software jest jedną z najbardziej innowacyjnych. Jej kolejne wydania wiążą się z wprowadzaniem nowinek, których próżno szukać u konkurencji, a które mają realne przełożenie na zwiększenie komfortu użytkowników. Kolejna taka funkcja jest w drodze.

Twórcy udostępnili dzisiaj program Opera Developer 49, czyli najnowszą wersję deweloperską przeglądarki WWW. Jej częścią jest eksperymentalna funkcja, która przypadnie do gustu miłośników wirtualnej rzeczywistości. Krótko mówiąc: program umożliwia odtwarzanie wszystkich filmów 360 stopni (i nie tylko) bezpośrednio w goglach VR.

Opera Developer 49 zawiera odtwarzacz VR 360, z którego mogą skorzystać użytkownicy gogli HTC Vive, Oculus Rift i innych gadżetów kompatybilnych z OpenVR. Mogą oni w mig znaleźć się w wirtualnej rzeczywistości z 360-stopniowych filmów publikowanych na YouTubie, Facebooku i innych portalach.

Na czym polega rewolucja? Ano na tym, że teraz zarówno zwykłe, jak i 360-stopniowe filmy z różnorakich serwisów można oglądać bezpośrednio z poziomu przeglądarki – wystarczy jedno kliknięcie. Nie trzeba (jak miało to miejsce dotychczas) pobierać filmów i korzystać z osobnych odtwarzaczy.

„Najnowsza wersja deweloperska Opery obsługuje odtwarzacz VR 360 i automatycznie wykrywa zainstalowane okulary VR. Gdy użytkownik będzie przeglądał film, pojawi się przycisk (obok Operowego przycisku video pop-out) oznaczony »Oglądaj w VR«. Proste kliknięcie wchłonie widza w 360 stopniowy świat oferowany przez wideo” – tłumaczą twórcy.

Najnowsza stabilna wersja Opery dostępna jest w tym miejscu, natomiast Operę Developer 49 z funkcją odtwarzacza VR możecie pobrać ze strony projektu.

Źródło: Opera Software

Odsłon: 5100 Skomentuj newsa
Komentarze

1

Udostępnij

Ciekawostki w marketplace

 1. HomeAudio
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-09-21 14:18

  Wow!!!!! Słowo "VR" na benchmark.pl poza moimi komentarzami? Co się stało...? Nie wierzę... (!!!)

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!