Chiński smartfon Oppo Find 5 dostępny w Europie - poznaj jego cenę i specyfikację

| 2013-05-27

Kategoria: Smartfony

Oppo Find 5 smartfon

Chińskie smartfony są coraz ciekawsze, ale niestety bardzo rzadko pojawiają się one w Europie. Jednym z nielicznych wyjątków jest jednak Oppo Find, który oferuje naprawdę wiele i z pewnością znajdą się chętni na jego zakup.

Model ten na rodzimym rynku producenta zadebiutował już pod koniec zeszłego roku. Dość szybko pojawiły się zapewnienia, że będzie on dostępny także na naszym kontynencie. Od słów do czynów minęło trochę czasu, bo zawitał on do nas dopiero dziś. Cały czas jest to jednak i tak bardzo ciekawa konstrukcja.

Oppo Find 5 napędzany jest bowiem czterordzeniowym procesorem Qualcomm APQ8064 z zegarem 1,5 GHz, który do pomocy otrzymał 2 GB pamięci RAM. Sercem smartfona został zatem wydajny, dobrze znany z wielu innych modeli układ i dlatego też o moce obliczeniowe nie powinniśmy się tutaj martwić.

Dalsza część specyfikacji wygląda równie dobrze. Oppo Find 5 oferuje to, czym pochwalić mogą się obecnie wszystkie modele z najwyższej półki, a więc 5-calowy ekran o rozdzielczości Full HD. Poza tym spodziewać należy się systemu Android w wersji 4.1.2 Jelly Bean, kamery 13 Mpix, a także akumulatora o całkiem solidnej pojemności - 2500 mAh.

Specyfikacja techniczna Oppo Find 5:

  • system operacyjny Android 4.1.2 Jelly Bean
  • ekran IPS 5” o rozdzielczości Full HD (1080 x 1920 pikseli), 441 ppi
  • czterordzeniowy procesor Qualcomm APQ8064 1,5 GHz z grafiką Adreno 320
  • 2 GB pamięci RAM
  • 16 GB pamięci wewnętrznej
  • kamera główna 13 Mpix z HDR, f/2.2 i przednia 1,9 Mpix
  • Wi-Fi 802.11a/b/g/n, Bluetooth, NFC
  • A-GPS
  • akumulator: 2500 mAh

Rozpoczęcie sprzedaży Oppo Find 5 w Europie zaplanowano na dziś, dokładnie na godzinę 11.00. Smartfona zakupić można na stronie producenta w cenie 399 euro. W jej ramach przewidziana jest darmowa wysyłka.

Źródło: phonearena

Nie przegap

Komentarze (16)

  1. Saurian X
    Oceń komentarz:

    11    

    Opublikowano: 2013-05-27 10:49

    Czekam na testy. Jak za taką ceną i z takim bebechami, to może być bardzo ciekawa propozycja. :)

    Skomentuj

    1. Dudi4Fr
      Oceń komentarz:

      7    

      Opublikowano: 2013-05-27 11:04

      Szczerze mówiąc nie jestem pewien czy zostaną jeszcze jakieś dostępne OF5 zanim ktoś opublikuje jakieś sensowne testy... W tej cenie to masz co najwyżej średniej polki telefony od konkurencji a tu masz telefon który możne równać się z modelami z najwyżej polki w cenie która nie jest wyjęta z kosmosu.

      Skomentuj

      1. xprzemcio
        Oceń komentarz:

        8    

        Opublikowano: 2013-05-27 11:08

        strona producenta gdzie można kupić telefon WISI ... schodzą jak świeże bułeczki.

        Skomentuj

        1. gantrithor
          Oceń komentarz:

          3    

          Opublikowano: 2013-05-27 15:04

          Juz sprzedane :S

          Skomentuj

      2. dziarski-hank
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2013-05-28 12:59

        http://www.gsmarena.com/oppo_find_5-review-880.php nie wiem czy wystarczająco sensowne. Ja już zamówiłem :)

        Skomentuj

    2. tarkolak
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2013-05-27 11:49

      Można w necie znaleźć testy tego telefonu, może nie wiele ale są:)
      poniżej link do stronki na której ja głównie bazuję:)

      http://www.gsmarena.com/oppo_find_5-review-880.php

      pozdrawiam

      Skomentuj

  2. bartoliniog
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-05-27 11:36

    mnie też interesują testy, jak wyjdą pomyślnie to trzeba będzie sprawdzić drugą najważniejszą rzecz, a mianowicie jakie jest wsparcie xda, jeśli będzie zadowalająco aktywne to będzie można rozważyć zakup ;)

    Skomentuj

  3. jacy4
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2013-05-27 15:40

    Oby Lenovo, Xiaomi, THL i inne chińskie firmy też były dostępne w europie.

    Skomentuj

  4. Albiosz
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2013-05-27 16:18

    Ten telefon wcale nie jest taki tani. Po przeliczeniu € na PLN wyszło że kosztuje ok. 1857 zł ( jeżeli dobrze przeliczyłem bo liczyłem że € dzisiaj kosztuje 4,33) a Samsunga Galaxy s4 można nabyć za równe 2000 zł z przesyłką na allegro, więc nie wiem czemu mówicie że jest taki tani.

    Jeżeli coś źle policzyłem proszę mnie poprawić!!!

    Skomentuj

    1. xentiu
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-05-27 18:45

      Dzwine bo euro teraz jest po 4,195 i wyszło mi że kosztuje 1673zł :) a to już sporo taniej

      Skomentuj

      1. Albiosz
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2013-05-27 19:16

        Sorry, pewnie nie umiem liczyć €, ale w końcu nie wiem co liczyć bo zbaczyłem że € w aplikacji mBank na androida w sprzedaży kosztuje 4,3209, a w kupnie 4,0691 i nie wiem, co i jak liczyć. Jak by ktoś mógł to proszę mnie uswiadomić jak to się robi ;)

        Skomentuj

      2. Albiosz
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2013-05-27 19:20

        Jeszcze dodam że policzyłem wersje 32 GB.

        Skomentuj

  5. Serevent
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2013-05-27 20:13

    Ciekawie się zapowiada, 400 euro to ~1450 zł, za taką cenę naprawdę opłacalne, no i fajniejszy niż Nexus.

    Skomentuj

  6. nsanee
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-05-27 22:49

    Bardzo podobną specyfikację ma Nexus 4, którego można dostać w niższej cenie i z zawsze najnowszym Androidem. Na minus jedynie aparat, ale do pstrykania fotek ze znajomymi czy u cioci na imieninach różnicy nie będzie.