Na topie

Osoby dokonujące zakupów w sklepie OnePlus informują o kradzieżach

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Mobile

Kategoria: Mobile Telefony Akcesoria Mobilne Smartfony Producenci: OnePlus

Problemem dotknięci są klienci, którzy do zakupów wykorzystywali karty kredytowe. Producent prowadzi czynności wyjaśniające, ze względów bezpieczeństwa tymczasowo zablokował tę metodę płatności.

 • Osoby dokonujące zakupów w sklepie OnePlus informują o kradzieżach
A A

Zakupy przez Internet weszły nam już w krew. Jedyny problem stanowią tu cyberprzestępcy, którzy próbują dostać się do naszych danych, a tym samym pieniędzy. Wygląda na to, że w niebezpieczeństwie są osoby, które dokonywały zakupów w sklepie OnePlus.

Niepokojące informacje pojawiają się na oficjalnym forum chińskiego producenta. Problemem dotknięci są klienci, którzy do zakupów wykorzystywali karty kredytowe. Po zakupach w sklepie OnePlus zauważają oni transakcje, których sami nie przeprowadzali. Z umieszczonej na forum ankiety wynika, iż sprawa dotyczy około 200 osób, a przecież nie można oszacować liczby tych, którzy w niej nie głosowali.

OnePlus nie odcina się od sprawy, ale na ten moment nie może zrobić wiele. W oficjalnym komunikacie zapewnia, iż dokłada wszelkich starań aby zapewnić użytkownikom jak największe bezpieczeństwo. Obecnie prowadzi czynności wyjaśniające. Tymczasowo wyłączono możliwość płatności kartą kredytową.

Osobom dokonującym ostatnio zakupów w sklepie OnePlus (z wykorzystaniem omawianego sposobu płatności) zaleca się sprawdzenie historii transakcji i ewentualny kontakt z bankiem. Można też informować o problemach producenta, udostępniono do tego specjalny adres e-mail: security@oneplus.net.

Źródło: OnePlus

Odsłon: 4779 Skomentuj newsa
Komentarze

6

Udostępnij
 1. Dudi4Fr
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2018-01-16 16:16

  Dlatego nigdy nie podaje mojej karty obojętnie czy to strona 1+ czy Microsoftu.

  Skomentuj

 2. kero8
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2018-01-16 17:25

  Albo druga karta z niskim limitem.

  Skomentuj

 3. zbiszu
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2018-01-16 20:54

  "cyberprzestępcy" nazywajmy to po imieniu to poprostu złodzieje.

  Skomentuj

 4. zeniu
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2018-01-16 21:00

  Albo anonimowe paysafecard.
  BTW jak to chińska firma to się nie dziwię.

  Skomentuj

  1. Hezen
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-01-16 23:06

   Zgadza się OnePlus to chińska marka. Ale nawet oni nie mogą sobie zrobić koło du*y takim zajściem - w żaden sposób celowo nie pozwolili na wyciek danych.

   Skomentuj

 5. SirMichael
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2018-01-17 09:52

  "I właśnie dlatego nie podaję cc"

  I właśnie dlatego podaje się cc a nie debitówkę. CC to jest karta banku i pieniądze znajdujące się na niej też należą do banku i są ubezpieczone, więc w razie kradzieży zgłaszacie to i prawdopodobnie nie będziecie musieli tego spłacać no chyba, że bank udowodni wam, że podaliście komuś pin.

  Ja zawsze płaciłem paypalem a raz na kacu zapomniałem się i na alliexpress zapłaciłem właśni CC. Próba kradzieży wystąpiła 2 razy i na szczęście 2 razy dzwonili, że zablokowali transakcje. Na szczęście teraz systemy wyłapują takie rzeczy kiedy płacisz za kawę o 8:00 w wawie a o 11:00 ktoś próbuje podjąć gotówkę w vietnamie/chinach.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!