Na topie

Patriot szykuje super szybkie nośniki Viper M.2

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
SSD

Kategoria: Komputery Podzespoły Dyski SSD Tematyka: M.2 Patriot

Nowa propozycja firmy Patriot może przypaść do gustu wymagającym klientom. Modele Viper M.2 oferują bardzo dobrą wydajność i będą dostępne w różnych pojemnościach.

  • Patriot szykuje super szybkie nośniki Viper M.2
A A

Firma Patriot nie zamierza spoczywać na laurach i przygotowuje się do wydania nowych SSD. Seria Viper M.2 zastąpi wysłużone modele Hellfire – możemy tutaj oczekiwać większych pojemności i jeszcze lepszej wydajności.

Pierwsze szczegóły o nowych modelach ujawnił serwis AnandTech. Seria Viper M.2 obejmuje nośniki M.2 2280 pod PCIe 3.0 x4 / NVMe 1.3, które sprawdzą się w nowoczesnych komputerach i laptopach. Na pokładzie znalazł się 8-kanałowy kontroler Phison PS5012-E12 oraz kości pamięci Toshiba BICS 3D NAND.

Producent deklaruje transfery sekwencyjne sięgające 3200 MB/s przy odczycie i 3000 MB/s przy zapisie danych, natomiast liczba operacji wejścia/wyjścia na sekundę ma dochodzić do 600 000 IOPS (dla odczytu i zapisu). Wygląda więc na to, że nowe dyski będą konkurować w najwyższym segmencie wydajnościowym.

Patriot Viper M.2 SSD

Dyski Patriot Viper M.2 mają zadebiutować na przełomie pierwszego i drugiego kwartału. W ofercie producenta pojawią się modele o pojemności 240 GB – 2 TB. Ceny jeszcze nie zostały ujawnione.

Źródło: AnandTech

Odsłon: 3146 Skomentuj newsa
Komentarze

14

Udostępnij
  1. sebmania
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2018-02-09 11:06

    Ktoś może powiedzieć czy żywotność SSD się coś poprawiła czy nadal jest tak samo.

    Skomentuj

    1. 4tlas
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-02-09 13:33

      a jak dokladnie jest z ta zywotnoscia SSD?

      Skomentuj Historia edycji

    2. ElFi_
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-02-09 17:05

      Możesz mi powiedzieć czy zdarzyło się Tobie zużyć napęd SSD (w sensie zużycia komórek a nie awarii)?

      Skomentuj

      1. kokosnh
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-02-09 20:00

        na forum mamy masę tematów, gdzie ludzie się skarzą, że mają 100% zużycia :D

        Skomentuj

        1. kitamo
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-02-09 23:37

          no ja przez rok zapisałem srednio moj dysk 4 razy.
          Jeszcze 100-300 spokojnie moge zapisac ale wątpie by byl sens o tym myslec.

          Skomentuj

          1. kokosnh
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2018-02-10 00:07

            to był żart (tak dla wyjaśnienia), bo ludzie piszą prawie zawsze że mają 100% zużycia, zamiast 100% użycia.

            Skomentuj

  2. Ciekawski_
    Oceń komentarz:

    -7    

    Opublikowano: 2018-02-09 11:18

    Cena nie jest istotna. Jeśli ktoś musi o nią pytać, to znaczy, że go na te SSD nie będzie stać :P

    Skomentuj

    1. taki_jeden
      Oceń komentarz:

      12    

      Opublikowano: 2018-02-09 12:51

      Ale ja chcę wiedzieć ile mam zapłacić, a nie czy mnie stać.

      Skomentuj Historia edycji

  3. Blejd
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-02-09 12:12

    Świetna konkurencja dla Samsunga 960 Pro tylko ciekawe jak ceną i czy będzie się tak grzał jak poprzednik.

    Skomentuj

    1. ElFi_
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-02-09 17:07

      A dlaczego miałby się nie grzać? Wydajność wymaga mocy obliczeniowej, a ta generuje ciepło:)

      Skomentuj

  4. kokosnh
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-02-09 14:00

    no wreszcie się pojawiają SSD na E12, tylko znając Phison-a, sprzedaje pewnie już kanapki, więc jesteśmy uwiązani do TLC Toshiby, a szkoda bo E12 + MLC (np 15nm MLC toshiby) było by ciekawą propozycją.

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-02-09 23:39

      ile zuzyles dyskow TLC?

      Skomentuj

      1. kokosnh
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-02-10 11:55

        Nigdy nie miałem SSD na TLC więc nie miałem jak takiego zużyć. Ja się nie to że boję samego zużycia (choć wolę aby SSD posłużył kilka razy dłużej), boję się retencji danych związanych z zużyciem kostek NAND, bo u mnie nie jest dziwnym aby SSD leżał ponad rok bez prądu.
        O prędkości, czy problemach z prędkością starych danych (co u mnie by było normą) już nie wspomnę.

        Nie widzę po prostu sensu oszczędzania kilkunastu zł na kostkach które są podstawą SSD.
        Iridium pro 240GB kupiłem za 289zł, MX200 250GB kupiłem za 339zł, na serio nie widziałem sensu kupować gorszych SSD na TLC jak te lepsze były praktycznie w tej samej cenie.
        Ba, jak kupowałem pierwszego SSD, to jeszcze nawet nie było na rynku SSD na TLC 0.0

        Co do zużycia to prędzej pewnie kartę micorSD, czy pendrive zabije, bo tam też teraz TLC siedzi, masz kartę w kamerce w aucie ? Bardzo łatwo jest je zabić.

        Skomentuj

  5. Finear
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-02-09 15:11

    made in taiwan

    kiedyś to patriot w stanach pamieć składał, ciekawe czy napis dotyczy się całości czy tylko kości pamieć