Na topie

Philips na targach IFA - czego możemy się spodziewać?

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Monitory

Kategoria: Komputery Peryferia Monitory Monitory Tematyka: 4K 8K HDR Producenci: Philips

Na stoisku producenta zobaczymy całą gamę nowych monitorów - wśród nich pojawi się model o rozdzielczości 8K, a także ekrany HDR.

 • Philips na targach IFA - czego możemy się spodziewać?
A A

Na początku września w Berlinie odbędą się targi IFA 2017. Na imprezie nie zabraknie firmy Philips, która planuje zaprezentować monitory z podświetleniem Ambiglow oraz profesjonalny ekran o rozdzielczości 8K.

W Berlinie zaprezentowane zostaną nowe monitory Philips wykorzystujące szczytowe osiągnięcia w dziedzinie wyświetlania obrazu – technologie: Quantum Dot (kropki kwantowej), HDR (High Dynamic Range) oraz Ultra Wide-Color.

Odwiedzający stoisko goście będą mogli zapoznać się między innymi z 43-calowym monitorem, który dzięki połączeniu rozdzielczości 4K UHD z technologią HDR, może pełnić rolę multimedialnego kombajnu – interesującego zarówno dla graczy jak i dla fanów filmów czy seriali. Wsparcie dla standardu dokowania przez USB podkreśla jego wielozadaniowość w roli centrum domowej rozrywki – umożliwia to połączenie ekranu z laptopem za pomocą jednego kabla, a cały proces jest wyjątkowo szybki.

Philips - monitor 4K HDR

Ponadto na miejscu będzie można zobaczyć na żywo konfigurację trzech 32-calowych monitorów Philips 328M6FJMB, wyposażonych w zakrzywione ekrany z budującą klimat technologią Ambiglow, umożliwiającą podświetlenie otoczenia. Rozwiązanie to jest unikatowe dla marki Philips i wykorzystuje zaawansowane algorytmy rozpoznawania wyświetlanych na ekranie kolorów.

To jednak nie wszystko, bo profesjonaliści będą mogli na targach IFA zapoznać się z pierwszym monitorem o rozdzielczości 8K (7680 x 4320 pikseli) i przekątnej 32 cali. Jego cechą charakterystyczną będzie prawie bezramkowa matryca, dająca możliwość połączenia kilku takich ekranów w najbardziej zaawansowanych rozwiązaniach – dostosowanych między innymi do projektowania CAD.

Philips - monitor 8K

Zaprezentowany zostanie również monitor o przekątnej ekranu 31,5 cala i rozdzielczości 4K, wyposażony w matrycę HDR i system dokowania USB-C oraz bliźniaczy model o rozdzielczości QHD, z matrycą o bardzo wysokim wskaźniku pokrycia przestrzeni barw Adobe RGB. Oba monitory będą mogły zasilać i ładować podłączone do nich laptopy.

Pozostaje przypomnieć, że targi IFA 2017 odbędą się w dniach 1 – 6 września. Stoisko monitorów marki Philips będzie dostępne dla wszystkich gości w hali 22 (będzie je obsługiwać licencjonowany partner – firma MMD).

Źródło: Philips

Odsłon: 3927 Skomentuj newsa
Komentarze

4

Udostępnij
 1. Harnasiu
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-08-07 13:59

  ciekawe kiedy będzie 4k 120hz

  Skomentuj

  1. Wasek
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-08-07 19:00

   Coś miało wyjść 4K 144Hz od Acera z serii Predator i chyba jeszcze od ASUSa. Niestety ASUS wcisnął to w 27''. Trzeba czekać na premiery.

   Skomentuj

  2. hideo
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-08-07 19:11

   z HDR

   Skomentuj

 2. hideo
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-08-07 19:10

  faktycznie monitory Philipsa bywają nawet ciekawe

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!