Na topie

Pierwsze oceny Battlefield 1 - mamy wyczekiwany hit?

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Wygląda na to, że czekający na premierę Battlefield 1 nie będą rozczarowani.

  • Pierwsze oceny Battlefield 1 - mamy wyczekiwany hit?
A A

Do premiery Battlefield 1 można już odliczać nie dni, ale godziny. Wprawdzie zainteresowanych najnowszą strzelanką studia DICE nie brakuje, ale gdyby ktoś miał wątpliwości to być może pozwolą rozwiać je pojawiające się w sieci recenzje.

Nie można w tym kontekście zapominać, jak duże oczekiwania towarzyszą Battlefield 1. Na szczęście zanosi się na to, że zostaną one spełnione. Gra zbiera bardzo wysokie noty, niektóre są nawet bliskie ideału. Obecnie średnia ocen na metacritic wynosi 90% w przypadku wersji PC oraz 86% w odniesieniu do wersji Xbox One.

Pierwsze oceny Battlefield 1:

  • GamingTrend – 9.5
  • Time – 4.5/5
  • The Sixth Axis – 8
  • God is a Geek – 10
  • Digital Spy – 4.5/5
  • Xbox Achievements – 9
  • Game Revolution – 4.5/5
  • GameSpot – 9
  • MeriStation – 8.8
  • Forbes – 8
  • Metro– 8
  • GamesRadar+ – 4
  • Hardcore Gamer – 4/5
  • Polygon – 9

Do największych atutów Battlefield 1 zalicza się przede wszystkim klimat I wojny światowej z doskonale odwzorowanym arsenałem i pojazdami, świetnie zaprojektowane mapy i wciągającą rozgrywkę multiplayer, ale także interesującą kampanię i bardzo wysoki poziom oprawy graficznej. Wady? Nie ma ich wiele. Najczęściej przewijają się jednak zarzuty dotyczące drobnych błędów technicznych, poza tym kampania jest niestety dość krótka.

Podobne odczucia towarzyszą także nam. Jeśli jeszcze nie czytaliście, zapraszamy do naszej recenzji Battlefield 1.

Źródło: vg247

Odsłon: 4671 Skomentuj newsa
Komentarze

11

Udostępnij
  1. myceK
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-10-18 11:00

    Gra może i super jednak jak dla mnie za dużo w niej BF4 jeżeli chodzi o dynamikę i mechanikę gry wolałbym powrót do korzeni BF 1942.

    Skomentuj

  2. raffal81
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2016-10-18 11:05

    Ciekawy jestem bardzo SINGLA, z chęcią ogram, w multi gra się naprawdę przyjemnie ;]]] Taka odmiana od tych wszystkich laserów i robotów ;]

    Skomentuj

  3. Q'bot
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2016-10-18 11:18

    Aż poszukam jakiego gameplay'a z ciekawości ;)

    Skomentuj

  4. KENJI512
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-10-18 13:49

    Jakieś odświeżenie wnieśli, a nie tylko co kolejna część CoDa, bez nowych pomysłów, na tym samym silniku od kilku czy kilkunastu lat.

    Skomentuj

  5. Yorge
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2016-10-18 14:00

    + za oprawę graficzną,
    + za oprawę dźwiękową,
    ++ za optymalizację,
    ++ za ciekawe pomysły (gra kilkoma żołnierzami)
    +++ za innowacyjny pomysł (WW1)
    +++ za wysłuchanie próśb graczy

    Skomentuj

    1. Petruss
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2016-10-18 16:05

      To nie jest innowacyjny pomysł, był wałkowany przez ponad 10 lat, tylko "to się przecież nie sprzeda, trzeba wincyj laserów, eksplozji i tandetnych skórek broni".

      Skomentuj

  6. Stashqo
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-10-18 21:39

    Pograłem właśnie 4h, pozmieniali sporo od czasu bety, szczególnie wyważenie broni i gadżety klas. Kampania póki co bardzo na plus, chociaż te automaty i brak jakiegokolwiek frontu to totalny bulszyt. Niestety online zawodzi i to mocno, ciężko te nieszczęsne kupony zdobyć a mikropłatności będą mocno niektórych kusić, więc EA czuje piniądz a ja czuję PayToWin. Poza tym multi, mimo, że piękne wizualnie to generalnie przypomina COD, żołnierze biegają niczym flash, conquest czy rush wygląda bardziej jak napierdzielanka kiboli niż faktycznie działania wojenne gdzie można cokolwiek zdziałać taktyką. O wyniku głównie decyduje siła ognia, tylko i jedynie, kto więcej granatów rzuci i wystrzeli na raz ten wygrywa... no ewentualnie wygrywa drużyna, która nie ma idioty czołgisty. Osobiście wolałbym walkę w stylu BF2 albo BF:BC2, tutaj trudno o nazwanie tego grą wojenną, to po prostu quake albo doom za czasów 1WŚ. Tak czy inaczej pogram bo podejrzewam, że w trybie hardcore gra będzie bardziej przystępna, póki co jednak za singla daję 9/10, za multi co najwyżej 6/10. Jeśli ktoś się waha czy kupić to radziłbym poczekać i pooglądać niezależne recki na YT.

    Skomentuj

    1. bhaal1982
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-11-02 14:13

      Ja się pytam jakie pay to win :D ? jak masz inną skórkę do broni to nie czyni z niej lepszego oręża :D po prostu inaczej wygląda :D

      Gra kosi dupsko - wciąga niesamowicie.
      Niestety od premiery jest kilka irytujących błędów...
      - problem z medalami
      - problem z configiem
      - problemy z drużyna jeśli chodzi o platformę origin
      - itp itd (gra i tak jak na ostatnie premiery ogólnie gier które obserwowałem - wyszła bardzo dobrze zrobiona)

      Mam nadzieje że wiele z tych irytujących "problemów" wyeliminują w najbliższym patchu :D

      Skomentuj

      1. bhaal1982
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-11-02 15:42

        ...a kupony leca po każdym lvlu więc nie wiem kogo skusi wykupienie normalną gotówką wszyskich broni :P

        Skomentuj

  7. deseczka
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2016-10-18 22:32

    Nie dziwią mnie te oceny, miałem okazję na WGW spędzić chwilę z tym tytułem w starciu drużynowym i byłem zachwycony.

    Skomentuj

  8. Mikenas
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-10-21 20:55

    Szukasz klanu? Druzyny? Znajonych do gry w ta swietnie zapowiadajaca sie czesc BF?

    Na pewno wielu z Was jest zainteresowanych BF1 ale nie ma znajomych z którymi mogłoby się połączyć w grupy i pograć wspólnie przy użyciu komunikatora team spak. A wiadomo gra z Polakami w zgranym zespole jest o wiele ciekawsza niż gra w meczu który jest przepełniony Rosjanami, Arabami czy innymi psujacymi rozgrywkę graczami w Twojej drużynie.

    Wychodzimy z pomocna dłonią i zachęcamy Was do dołączenia do największej Polskiej społeczności Battlefield 1. Na chwilę obecną grupa liczy już około 40 osób które kupiły bądź zamierzają kupić grę. Liczba będzie się powiększać stałe do bety i do czasu premiery. Prawdopodobnie będzie nas coś koło 100 osób. Będzie z kim pograć o każdej porze dnia i nocy! :)

    Zapraszamy każdego bez względu na wiek. Każdy znajdzie grupę w swoim wieku i na swoim pozimie skilla.

    Adres team speaka gdzie dział Battlefield 1 juz stoi zaraz pod największymi w Polsce społecznościami gier Rainbow Six i The Division oraz Overwatch to:

    invicta -gaming.com - bez spacji przed pauza.

    Zapraszamy każdego fana gry który szuka innych osob zakochanych w tej produkcji :)