Na topie

Firmę założymy wkrótce przez iPKO

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Kategoria: Technologie i Firma Tematyka: Lifestyle i biznes Software i prawo

„Wprowadzenie usługi rejestracji firmy przez bankowość elektroniczną to nowatorskie rozwiązanie na naszym rynku” – zachwala PKO BP.

Firmę założymy wkrótce przez iPKO

A A

Ministerstwo Cyfryzacji i kontrolowany przez Skarb Państwa bank PKO BP chcą, by zakładanie firmy było maksymalnie uproszczone. Dzięki nowej umowie możliwe będzie zarejestrowanie przedsiębiorstwa bez konieczności wychodzenia z domu – za pośrednictwem platformy bankowości internetowej.

Jak możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie, z poziomu serwisu iPKO możliwe będzie szybkie i bezproblemowe założenie firmy, zarejestrowanie jej w CEIDG i otworzenie rachunku firmowego (naturalnie w PKO BP). Wszystko to bez wychodzenia z domu ani konieczności wypełniania dokumentów, po czym dostarczania ich do rozmaitych instytucji.

Do założenia firmy w ten sposób potrzebne będzie konto w PKO oraz Profil Zaufany do potwierdzenia tożsamości (który to jednak również można założyć przez platformę internetową). Jak komentuje Adam Marciniak nadzorujący obszar informatyki i usług w PKO BP – „dzięki naszej nowej usłudze [osoby, które chcą zarejestrować działalność gospodarczą w CEIDG] będą mogły to zrobić bez zbędnej biurokracji”.

Wiceminister Rozwoju Tadeusz Kościński zwraca uwagę na to, że nowa usługa może być interesującym rozwiązaniem dla wielu Polaków. – „Każdego dnia w Polsce rejestrowanych jest w CEIDG ok. 1000 nowych firm. Blisko 70% z nich zakładana jest poprzez wizytę w urzędzie. […] Usługa udostępniona przez PKO BP znacząco rozszerza zakres wykorzystania użytecznych rozwiązań online. Mamy nadzieję, że możliwość założenia firmy przez systemy e-bankowości spotka się z dużym zainteresowaniem Polaków i spowoduje, że większość przedsiębiorców będzie obsługiwać swoją firmę elektronicznie”.

Źródło i ilustracja: PKO BP

Odsłon: 1764 Skomentuj newsa
Komentarze

4

Udostępnij
 1. cosby
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-01-05 09:14

  Tak proste to będzie jak uzyskanie przez iPKO profilu zaufanego. Po wszystkim skończyło się na wizycie w skarbówce, anulowaniu profilu utworzonego w PKO i ponownym utorzeniu już w urzędzie. Defacto straciłem więc czasu więcej niż gdybym od razu zawitał w US. W naszym kraju długo jeszcze nic nie będzie proste...

  Skomentuj

  1. stasiek
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-01-05 19:24

   Dziwne dziwadła prawisz, bo ja bez najmniejszego problemu rozliczyłem w ten sposób PIT, sprawdziłęm skladki ZUS, wysłalem wniosek o wydanie EKUZ - będąc zagranicą ;) Kto wie może nawet tak firme założe ;)

   Skomentuj Historia edycji

 2. cosby
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-01-05 09:14

  A tu był dubel mojego posta. Benchmark nie ogarnia?

  Skomentuj Historia edycji

 3. Fiona
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2018-01-06 16:59

  Do tego banku zaciągną mnie jeśli przystawią mi odbezpieczoną (i nabitą) broń do głowy.

  Nie chcę mieć z nimi , nigdy nic wspólnego !!!!

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!