Na topie

Załóż firmę nie wychodząc z domu - przez iPKO

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Kategoria: Technologie i Firma Tematyka: Lifestyle i biznes Software i prawo

Tak łatwo jeszcze nie było: każdy zainteresowany może już założyć firmę bez wychodzenia z domu, przez Internet. – „Wprowadzenie usługi rejestracji firmy przez bankowość elektroniczną to nowatorskie rozwiązanie na naszym rynku” – zachwala PKO Bank Polski.

Załóż firmę nie wychodząc z domu - przez iPKO

A A

Aktualizacja, 26 stycznia 2018: Nie trzeba było długo czekać na realizację obietnic. Od dzisiaj PKO Bank Polski umożliwia założenie przedsiębiorstwa bez wychodzenia z domu, przez Internet, w zaledwie kilka lub maksymalnie kilkanaście minut (otwierając przy okazji rachunek firmowy). Więcej informacji o tym, jak zarejestrować firmę przez iPKO można znaleźć na stronie usługi.

„PKO Bank Polski od lat skutecznie wspiera polską przedsiębiorczość, dostosowując ofertę do aktualnych potrzeb małych i średnich firm. Umacniamy pozycję czołowego partnera biznesowego dla polskich firm i codziennie pomagamy im rozwijać biznes. […] Nowe rozwiązanie, umożliwiające łatwe i szybkie otwarcie firmy w serwisie transakcyjnym iPKO to naturalna konsekwencja naszej strategii w zakresie cyfryzacji” – powiedział Jan Emeryk Rościszewski z PKO. 

Warto wspomnieć, że nad podobnymi rozwiązaniami pracują między innymi mBank i Bank Pekao.

 

News, 4 stycznia 2018: Ministerstwo Cyfryzacji i kontrolowany przez Skarb Państwa bank PKO BP chcą, by zakładanie firmy było maksymalnie uproszczone. Dzięki nowej umowie możliwe będzie zarejestrowanie przedsiębiorstwa bez konieczności wychodzenia z domu – za pośrednictwem platformy bankowości internetowej.

Jak możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie, z poziomu serwisu iPKO możliwe będzie szybkie i bezproblemowe założenie firmy, zarejestrowanie jej w CEIDG i otworzenie rachunku firmowego (naturalnie w PKO BP). Wszystko to bez wychodzenia z domu ani konieczności wypełniania dokumentów, po czym dostarczania ich do rozmaitych instytucji.

Do założenia firmy w ten sposób potrzebne będzie konto w PKO oraz Profil Zaufany do potwierdzenia tożsamości (który to jednak również można założyć przez platformę internetową). Jak komentuje Adam Marciniak nadzorujący obszar informatyki i usług w PKO BP – „dzięki naszej nowej usłudze [osoby, które chcą zarejestrować działalność gospodarczą w CEIDG] będą mogły to zrobić bez zbędnej biurokracji”.

Wiceminister Rozwoju Tadeusz Kościński zwraca uwagę na to, że nowa usługa może być interesującym rozwiązaniem dla wielu Polaków. – „Każdego dnia w Polsce rejestrowanych jest w CEIDG ok. 1000 nowych firm. Blisko 70% z nich zakładana jest poprzez wizytę w urzędzie. […] Usługa udostępniona przez PKO BP znacząco rozszerza zakres wykorzystania użytecznych rozwiązań online. Mamy nadzieję, że możliwość założenia firmy przez systemy e-bankowości spotka się z dużym zainteresowaniem Polaków i spowoduje, że większość przedsiębiorców będzie obsługiwać swoją firmę elektronicznie”.

Źródło i ilustracja: PKO BP

Odsłon: 4386 Skomentuj newsa
Komentarze

7

Udostępnij
 1. cosby
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-01-05 09:14

  Tak proste to będzie jak uzyskanie przez iPKO profilu zaufanego. Po wszystkim skończyło się na wizycie w skarbówce, anulowaniu profilu utworzonego w PKO i ponownym utorzeniu już w urzędzie. Defacto straciłem więc czasu więcej niż gdybym od razu zawitał w US. W naszym kraju długo jeszcze nic nie będzie proste...

  Skomentuj

  1. stasiek
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2018-01-05 19:24

   Dziwne dziwadła prawisz, bo ja bez najmniejszego problemu rozliczyłem w ten sposób PIT, sprawdziłęm skladki ZUS, wysłalem wniosek o wydanie EKUZ - będąc zagranicą ;) Kto wie może nawet tak firme założe ;)

   Skomentuj Historia edycji

   1. KrzychuG
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-01-26 22:32

    Tez nie mialem z tym problemu. Profil zaufany zalozony poprzez bank dziala normalnie. Z CEIDG juz tak prosto nie bylo bo okazalo sie, ze nalezy najpierw sie tam zarejestrowac, podpisac konto profilem zaufanym a dopiero potem zlozyc wniosek o rejestracje dzialanosci a nie odwrotnie, ale ostatecznie wizyta w urzadzenie moze wyjsc na dobrze bo przy okazji kilka innych spraw da sie zalatwic (chocby ubezpieczenie) i jakas porade dostac.

    Skomentuj

 2. cosby
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-01-05 09:14

  A tu był dubel mojego posta. Benchmark nie ogarnia?

  Skomentuj Historia edycji

 3. Fiona
  Oceń komentarz:

  -3    

  Opublikowano: 2018-01-06 16:59

  Do tego banku zaciągną mnie jeśli przystawią mi odbezpieczoną (i nabitą) broń do głowy.

  Nie chcę mieć z nimi , nigdy nic wspólnego !!!!

  Skomentuj

 4. Mighn
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2018-01-26 16:17

  Nie rozumiem, czemu bank dostaje uprawnienia urzędu państwowego? - czy nie jest to aby dawanie banksterom zbyt dużej władzy do ręki?

  Skomentuj

  1. brigthmight
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-01-26 19:09

   oni juz sa wszechwladni, maja w kieszeni rzad i wiekszosc obywateli, maja prawo skonfiskowac twoje pieniadze zgodnie z prawem, wiec czemu nie dac im wszystkich innych atrybutow, co to za roznica ? A tak zupelnie serio to bardzo dobrze, ze coraz wiecej spraw mozna zalatwic przez internet, papier i urzedy to przezytek z XX wieku. Co za roznica jaka to bedzie strona, bankowa jest do tego dobrym miejscem.

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!