Foto

Cztery pory roku w Norwegii - niesamowite wideo 8K

z dnia 2017-01-28
Karol Żebruń | Redaktor serwisu benchmark.pl
35 komentarzy Dyskutuj z nami

Chcecie przetestować możliwości łącza, albo telewizora i monitora? A może tylko pocieszyć pięknymi widokami? Oto film Seasons of Norway

Byliście kiedyś w Norwegii? To piękne miejsce na wycieczki podczas których można chłonąć piękno I ogrom górskich krajobrazów. Jeśli nie mieliście okazji, to poniższe film poklatkowy, który nagrał Morten Rustad podróżując po całej Norwegii, częściowo to zrekompensuje.

Poklatkowy film o rozdzielczości 8K

Film został nagrany w rozdzielczości 8K i w tym przypadku autor zadbał, by faktycznie była to realna rozdzielczość, a nie tylko zapychacz pasma internetowego. Oczywiście wątpliwe, by każdy miał pod ręką monitor czy telewizor 8K, dlatego najlepiej obejrzeć film w trybie 4K lub FullHD. Warto poświęcić te kilka minut by wyciszyć się i przekonać, że są na świecie miejsca, gdzie ludzka głupota jeszcze nie ma wstępu.

Oryginalny tytuł filmu to „Seasons of Norway”.

Kulisy powstawania filmu

Jak wiadomo nic samo się nie zrobi. Dlatego By powstał taki film jak Seasons of Norway, konieczne jest spore zaangażowanie, sprzęt i czas. Tym razem film wymagał kilku miesięcy wędrówek po całej Norwegii, łącznie Morten pokonał 20 tys. kilometrów, wykonał 200 tys. zdjęć, a zebrany materiał zajął około 20 terabajtów na dyskach. Gotowy film jest już mniejszy, ale to z kolei wymagało długiej zabawy w oprogramowaniu do edycji wideo.

Zdjęcia, z których powstały poszczególne klatki wykonano pełnoklatkowymi bezlusterkowcami Sony A7R II i A7S, lustrzanka Canon EOS 5D Mark III i Panasonikiem GH4. Do tego 6 obiektywów, statywy, kontroler i głowica do ujęć poklatkowych.

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

Źródło: www.rustadmedia.com

marketplace

Komentarze

35
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Koleś jest niesamowity...
 • avatar
  W Norwegii za przykręcenie gniazdka w ścianie płaci się 500zł (sztywna stawka) - i może to zrobić wyłącznie osoba z papierami. Takich przepisów tam jest od cholery. A spróbujcie zwrócić dziecku uwagę w sklepie podniesionym głosem. Lincz
  Zaloguj się
 • avatar
  Film mega ale swoją drogą będąc w takich miejscach i nakręcić coś źle to by się trzeba było postarać :D
  Zaloguj się
 • avatar
  Odpalenie tego filmu w 8K w Chrome zjada 80% CPU 2500K@4.7Ghz + 20% GPU GTX1070.

  Więcej niż 2160p60. Nieźle.
  Zaloguj się
 • avatar
  Pięknie tam..., zawsze chciałem tam pojechać i zobaczyć to wszystko na żywo ;)
  Zaloguj się
 • avatar
  W takiej jakości można oglądać filmy o przyrodzie godzinami. Swoją drogą chciałbym zobaczyć w takiej jakości zdjęcia z 30 km pokazujące zachód słońca, tak jak chociażby widać na tym amatorskim nagraniu niżej.
  https://www.youtube.com/watch?v=1ATrgLGc-_s
 • avatar
  Microsoft edge działa normalnie .
 • avatar
  AMD FX 8320 + GTX 1070
  Zaloguj się
 • avatar
  To jedź tam budować kościoły na co czekasz? U nas nawet wyświęcają włazy do kanalizacji. Powinieneś ten pomysł przenieść do Europy Zachodniej tam jest dużo niewyświęconych włazów. Tylko nie zapomnij opisać swoich wrażeń po powrocie.
 • avatar
  Na tv 4k, film odpalony 8k zabiera 100% i5 3570k@4.4 i 60% gtx 970
 • avatar
  ~10% uzycia CPU 6700K + 1070 przy odtwarzaniu w jakości 8K przez Edge.
 • avatar
  mojego fx8300 + gtx 950 zjada na śniadanie, przy 8k mam na oko 20fps (opera 42.0.2393.517), sam film robi mega wrażenie i nawet muzyka fajnie dobrana
 • avatar
  Odpalony na PS4 bez problemu smiga a w tle jeszcze gierka zastopowana.
  Zaloguj się
  -6
 • avatar
  Cudze chwalicie swego nie znacie! Polska przyroda jest o wiele piękniejsza niż Norwegii, która tak jak kraje tzw Europy Zachodniej stacza się na dno i więcej tam islamistów i meczetów niż kościołów!
  Zaloguj się
  -7