Na topie

Prace nad Windows 10 Anniversary Update dobiegają końca

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Systemy operacyjne

Kategoria: Komputery Oprogramowanie Systemy operacyjne Tematyka: Windows 10 Producenci: Microsoft

Największa aktualizacja w historii Windows 10 pojawić ma się zgodnie z planami - pod koniec lipca.

  • Prace nad Windows 10 Anniversary Update dobiegają końca
A A

Niektóre osoby korzystające z Windows 10 mają co do aktualizacji Anniversary Update bardzo duże nadzieje. Inni wręcz przeciwnie, ale niezależnie do poglądów największa aktualizacja w historii tego systemu pojawić powinna się zgodnie z planami.

A wbrew pozorom nie musiało być to takie oczywiste. Producent miał z Windows 10 parę problemów, czego najlepszym dowodem brak niektórych funkcji na jego premierę i wdrażanie ich w kolejnych łatkach. Prace nad Anniversary Update postępują jednak tak jak oczekiwano i są już na ostatnim etapie.

Informacje takie przekazuje dobrze zaznajomiony zawsze w temacie omawianego systemu portal winbeta. Windows 10 Anniversary Update oznaczony będzie jako kompilacja Windows 10 1607. Finalizacja prac nad omawianą łatką i przygotowania do jej wdrażania skutkują tym, iż biorący udział w programie Windows Insiders nie będą otrzymywać teraz nowych funkcji do testowania. Producent powróci do tego za jakiś czas, teraz skupiać ma się jedynie na optymalizacji i poprawkach ewentualnych błędów.

Dokładna data udostępnienia Windows 10 Anniversary Update nie jest jeszcze znana, ale można mieć już pewność, że dotrzymany zostanie termin mówiący o końcówce lipca.

Źródło: techcrunch, winbeta

Odsłon: 11509 Skomentuj newsa
Komentarze

25

Udostępnij
    1. Kuba00PL
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2016-05-27 17:53

      Albo może 16 lipca 16.07

      Skomentuj

    2. Kuba00PL
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2016-05-27 17:53

      Albo może 16 lipca 16.07

      Skomentuj

    1. Niveal
      Oceń komentarz:

      6    

      Opublikowano: 2016-05-27 18:34

      Słowo pochwały dla W10 i już jakiś łepek dał minusa bo nie może przeboleć :P

      Posiadam, polecam. Bardzo udany system. Beka z hejterów, którzy i tak będą na nim siedzieć bo się gierka nie odpali i nie będzie jak nołlajfić.

      Skomentuj

      1. PL_SBX
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-05-28 21:07

        Spoko, właśnie robię update 8.1 do 10.. zobaczę czy taki dobry. Używałem już chwilę w10, ale to nie to samo co zapoznać się z systemem w całości. I te bajerki jak DX12 :]

        Skomentuj

    2. skyman
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2016-05-27 19:09

      Niveal:
      > Posiadam, polecam. Bardzo udany system. Beka z hejterów, którzy i tak będą na nim siedzieć bo się gierka nie odpali i nie będzie jak nołlajfić.

      Raczej nie miałem problemu z odpaleniem żadnych gier i programów użytkowych typu Codelite, 7zip, Libreoffice, Aptana Studio czy Mysql Workbench, chociaż z VLC (odtwarzacz multimediów) były na początku problemy - potem zniknęły po którymś patchu Windowsa.

      Ale...

      Na Windows 10 miałem w pewnej wymagającej grze o nazwie Rust 30-50 fps, w CS:GO 80-100 fps, ale z wyraźnymi spadkami i paru(nasto) sekundową ścinką przy włączaniu menu/konsoli, a także krótsze ścinki podczas gry.

      Problem występował od samego początku, gdy zainstalowałem Win 10. Wszystkie stery aktualne, antywir ciągle włączony i aktualny.

      Reinstalacja czystego systemu nie pomogła (8.1 i upgrade do 10).

      Powróciłem do Windows 7 i tu miła odmiana: 80-120 fps w Rust, nawet ustawienia graf. zwiększyłem, CS:GO to teraz bajka 300-500 fps (wahania uzależnione od mapy) bez ścinek przy włączaniu menu/konsoli albo podczas gry.

      i7 6700K, 16 GB DDR4, GTX 660, zasilacz BeQuiet-a 600W, więc napięcia stabilne.

      Także AntySyjon, Win 10 może być faktycznie dobry, ale do biura i to też nie zawsze, bo bez wyłączenia większości funkcji zbierających informacje o użytkowniku będzie stanowić zagrożenie wycieku poufnych danych firmowych oraz problemem jest to, że pobiera zauważalnie więcej prądu...

      Osobiście w Win 10 przypadło mi tylko parę rzeczy do gustu, w tym lepszy eksplorator plików, ładniejsze przejścia pomiędzy ekranami wewnątrz okien (nie wiem jak to nazwać; mam na myśli efekty przejścia w panelu sterowania podczas przełączania pomiędzy kategoriami ustawień) i czasem lepsze stery (niestety nie zawsze). I tyle.

      Metro nie cierpię, IE nie używałem, więc nie wypowiem się w tym temacie, przeglądarka zdjęć mnie irytuje, czytnik PDF tym bardziej, bo otwierał mi się w Metro, potem zmusiłem go żeby otwierał się w oknie, ale brakuje mu kart do przeglądania wielu plików.

      Może Windows 11 będzie lepszy, bo dla mnie 10 to taka trochę lepsza Vista, chociaż za Aero tęsknię.

      Skomentuj Historia edycji

      1. baca130
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2016-05-27 21:05

        Metra niema przez zastrzeżony znak handlowy, zmieniono na Modern UI przed wprowadzeniem windows 8.

        Skomentuj

        1. skyman
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2016-05-28 01:05

          Dzięki, nawet nie wiedziałem przez tyle lat. :D

          Dla mnie chyba pozostanie już Metro UI. :o

          Skomentuj

      2. kitamo
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-05-28 01:36

        a ja na 6700k + 970 mam znaczny wzrost FPS w win10 w stosunku do win 7

        Skomentuj

    3. BluePandoraBox
      Oceń komentarz:

      -9    

      Opublikowano: 2016-05-27 19:37

      to ile M$ teraz płaci za pozytywne komentarze? może warto dorobić sobie pod jakimś nowym nickiem, Pandory bym nie zbrukał wrrr
      a czemu tak myślę? koleś zrobił uprade zaraz po premierze i jest zadowolony, zero błędów?
      cuda wianki i ... kajdanki :P

      Skomentuj

        1. BluePandoraBox
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2016-05-28 13:28

          wejdź na forum tutaj i na innych stronach i zobacz jakie użytkownicy mieli problemy na samym początku
          dopiero jak ktoś rozgryzł jak można W10 zainstalować na czysto sporą ich część się udało rozwiązać
          musiałby być to naprawdę bardzo podstawowy sprzęt jakiś lapek z SoC aby się nie pojawiły problemy

          Skomentuj

      1. Verdanos
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2016-05-27 22:45

        A ja się wypowiem, bo akurat siedzę na Windowsie 10 od premiery.
        System jest fajny, bardzo przejrzysty i ma parę fajnych funkcji jest generalnie lepszy od 8.1 pod chyba każdym względem.
        A co do błędów, to mam chyba jakieś szczęście, ale nie miałem żadnego zwisu systemu ani nic takiego podobnego, gdzie czasami działo się to na W7, a na 8.1 (nie wspominając o 8) działo się dosyć często. Miałem też tylko jednego bluescreena, co na W7 działo się tak bardzo często, że bałem się włączać nawet jakieś gry 2D, żeby nie wywaliło. Windows 8 i 8.1 poprawiło ten problem trochę, ale dopiero jakimś cudem W10 wyeliminował go całkowicie.
        Mi się system bardzo podoba, rozdają go za darmo więc polecam go przetestować, a cała ta burda rozpętana wokół niego to przez to, że Microsoft przyznał się do tego, że zbiera informacje (nikt tego oczywiście nie robi, tylko ten zły Microsoft [nie, nie bronię Microsoftu tylko podkreślam idiotyczność takiego myślenia]).

        Skomentuj

          1. BariGT
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2016-05-28 13:03

            To się nazywa mentalność niewolnika - w kajdanach ale szczęśliwy bo syty. Ja po prostu nie pozwolę aby system wiedział lepiej ode mnie i ani DX12 ani płacze płatnych propagandzistów tego nie zmienią.

            Co do windy - "nigdy nie dostajesz drugiej szansy zrobienia pierwszego wrażenia".
            Do lipca będzie 15% udziału w rynku i chłopaki wiedzą, że jest wtopa.

            Skomentuj

          2. BariGT
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2016-05-28 21:22

            Może nie tyle co niewolnik co bardziej cyrkowy tygrys. Skacze przez te obręcze bo mu pan każe ale sam nie wie czemu.

            No więc szanowny tygrysie. Używam Win7-64 pro BOX - służy dobrze i wszystko czego potrzebuję świetnie na nim działa. Znam ten system i lubię. Nie widzę w win10 niczego co byłoby mi niezbędne - nie potrzebuję go.
            Jako że mam swoje zdanie, przyzwyczajenia i upodobania to nie zamierzam ich zmieniać tylko dlatego, że ktoś tam za oceanem tak sobie zaplanował.

            Co więcej spsób dostarczania win10 uważam za skandaliczny chociażby ostatni numer z ukryciem OK pod zamykającym Xem.
            Ta nachalność wzbudza we mnie sprzeciw, podejrzliwość i niechęć - i nie mam zamiaru skakać przez twoje obręcze.

            Skomentuj

    4. baca130
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2016-05-27 20:58

      Nie ma takiej przeglądarki jak mozilla. Jak już firefox (Mozilla firefox). To tak samo jakby powiedzieć mam na kompie zainstalowany system Microsoft.

      Skomentuj

    5. Balrogos
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-05-27 21:16

      OD kiedy zrobilem upa z win 7 do 10 same problemy. Win nawet resetuje mi sma ustawienia biosu i boot order co na win7 nie mialo miejsca do tego moj ulubiony blad przy restarcie: INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE i wiele innych. Szczerze to boje sie ten system wylaczac czy restartowac dlatego chodzi 24/7 bo moze byc tak ze znowu wywali blad przy uruchamianiu albo bedzie sie wlaczal wylaczal co sekunde dopoki wtyczki nie wyciagniesz.

      Skomentuj

      1. Misio38
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2016-05-28 07:54

        Oddaj kompa do serwisu raczej i niech go naprawią jak sam nie możesz.

        Skomentuj

        1. Balrogos
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2016-05-28 21:05

          Ale co tu serwis z systemem poradzi :0? mowie na Win7 wszytko dziala normalnie :)

          Skomentuj

  1. ShogunToranaga
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-05-27 19:02

    Nowy update Windowsa 10 bedzie ściągać automatycznie Denuvo z gier.

    Skomentuj

  2. Balrogos
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-05-27 21:13

    Czyli dopiero w tej latce naprawia blad "INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE"?

    Skomentuj

  3. SiLNOR3KI
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2016-05-27 21:44

    Ja XPka miałem aż do chwili, kiedy kupiłem lapka z 8GB RAMU, w innym wypadku nadal miałbym XP. Teraz mam moją ulubioną 7ke i póki co też nie mam jeszcze pomysłu, czemu miałbym zmieniać na W10. Żadnego hejtu na 10, po prostu nie widzę sensu póki co...

    Skomentuj

    1. corwin999
      Oceń komentarz:

      -6    

      Opublikowano: 2016-05-27 22:37

      Dla na przykład:
      - DX12
      - lepszej obsługi SSD
      - lepszej obsługi wielowątkowości
      - łatek bezpieczeństwa

      Samo ostatnie jest wystarczającym powodem IMO

      Skomentuj

      1. corwin999
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-05-28 11:25

        O Janusze minusów nie śpią, dzięki :)

        Skomentuj

  4. kerry_sd
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-05-28 00:13

    "Finalizacja prac nad omawianą łatką i przygotowania do jej wdrażania skutkują tym, iż biorący udział w programie Windows Insiders nie będą otrzymywać teraz nowych funkcji do testowania. Producent powróci do tego za jakiś czas, teraz skupiać ma się jedynie na optymalizacji i poprawkach ewentualnych błędów"

    bzdura, kolejny, testowany wewnętrznie build wprowadza nowe i mocno wyczekiwane funkcjonalności synchronizacji danych

    Skomentuj

  5. Yukko
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2016-05-28 08:41

    Dla mnie Win 10 wciąż jest w fazie Beta. Jedni chwalą, drudzy mają z systemem problemy. Moje zainteresowanie nim spadło po przeczytaniu o tych wszystkich szpiegach jak i faktu, że jeszcze nie jest skończony.

    A takie agresywne lub nieuczciwe polityki/działania powinny być tępione tak by korporacja to odczuła. Żeby system pobierał się bez wiedzy użytkownika i instalował sam z siebie mimo masowych odmów na aktualizację? Tak jak z nVidią i GTX 970 która ma 3,5GB + 0,5GB VRAM i nie powinno być rzeczy "bo i tak super karta, o co wam chodzi?". To dla mnie to są przyzwolenia na takie działania.

    A tu co? Wielu ludzi po roku pewnie nadal ma przekonanie, że Win 10 jest darmowy podczas gdy to tylko aktualizacja była darmowa. Wiele osób chwali niedokończony nawet system który może sprawiać problemy. Przez takich użytkowników właśnie wszystkie idzie ku gorszemu bo zgadzają się, biorą i chwalą ignorując detale które będą prowadzić ku gorszemu.

    Narzekamy chociażby na DLC w grach, gdyby gracze masowo je tępili to by dziś ich nie było bo by zdechły zaraz po pojawieniu się. Zapewne efekt masowego myślenia "mój głos i tak nic nie zmieni".

    Skomentuj

  6. stalkerpl
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-05-28 19:14

    matołki, bedzie to lipiec ale 29.07.2016r, to jest dokładna data