Na topie

Premier tworzy departament ds. cyberprzestrzeni

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Bezpieczeństwo

Kategoria: Ciekawostki Bezpieczeństwo

„Polski rząd kładzie szczególny nacisk na to, aby Polacy czuli się i byli w swoim kraju bezpieczni” – zapewnia premier Beata Szydło.

Premier tworzy departament ds. cyberprzestrzeni

A A

„To jest kwestia gospodarki, bezpieczeństwa, stabilizacji, ale też […] pokoju” – tak o cyberbezpieczeństwie mówiła premier Beata Szydło podczas tegorocznego Cybersec. Tak też uzasadnia powołanie departamentu do spraw cyberprzestrzeni.

Departament, na którego czele stanie minister Paweł Szefernaker, będzie miał za zadanie analizowanie i monitorowanie cyberprzestrzeni. Wszystko to, by zapewnić możliwie najwyższy poziom bezpieczeństwa (ogólnie) w kraju, (a konkretnie) w ministerstwach: obrony narodowej, spraw wewnętrznych i administracji oraz cyfryzacji.

„Podjęłam decyzję, iż powołam departament, komórkę taką, która w tej chwili właśnie powstaje w wielu urzędach premierów Unii Europejskiej, której zadaniem będzie analizowanie i monitorowanie i bycie takim zapleczem eksperckim dla mnie osobiście” – mówiła prezes Rady Ministrów.

Gwarantowanie odpowiedniej ochrony w cyberprzestrzeni jest dzisiaj nie mniej ważne od zapewniania bezpieczeństwa w tradycyjnym znaczeniu. Wszak cała administracja opiera się na sieci, a odpowiednio wymierzony cyberatak może prowadzić np. do paraliżu energetycznego. Dlatego też cyberbezpieczeństwo powinno być jednym z priorytetów i najwyraźniej premier Beata Szydło jest tego świadoma.

„Zaczynamy o [problemie cyberbezpieczeństwa] nie tylko mówić, ale też wdrażać takie rozwiązania, które mają uczynić świat bezpieczniejszym” – kontynuowała premier Szydło. – „Polski rząd kładzie szczególny nacisk na to, aby Polacy czuli się i byli w swoim kraju bezpieczni. Aby im to zapewnić, podjęliśmy szereg inicjatyw w zakresie obronności, bezpieczeństwa wewnętrznego, a także poprzez rozwój polskiej gospodarki, programy społeczne, co daje obywatelom poczucie stabilizacji” – dodała.

Źródło: TVN24 BiS. Ilustracja: JanBaby/Pixabay (CC0)

Odsłon: 2900 Skomentuj newsa
Komentarze

8

Udostępnij
 1. shamoth
  Oceń komentarz:

  -5    

  Opublikowano: 2017-10-09 14:42

  Oho, i zaczną się problemy z dostępem do FB czy XXX a wszystkie 404 będą z automatu przekierowywane na www.radiomaryja.pl lub tv-trwam.pl ;)

  Skomentuj

  1. Q'bot
   Oceń komentarz:

   -1    

   Opublikowano: 2017-10-09 20:52

   Kiedy broń maszynowa dla każdego
   +500 sztuk amunicji na tydzień ;)

   Skomentuj

 2. Fiona
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-10-10 09:24

  Kolejne gęby do wyżywienia z naszych podatków.

  No ale dalszą rodzinę i znajomych też trzeba gdzieś umocować.

  Wiecie iż Polska ma najwięcej wiceministrów w całej Europie - 149 !!!!
  A każdy wiceminister to dwór do utrzymania !!!

  Ale żadnego rządu takie klimaty nie obchodziły - zawsze można podnieś podatki.

  Skomentuj

 3. Fiona
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-10-10 09:27

  P.S. A odkąd pan antoni demontuje polską armię - bardzo skutecznie trzeba przyznać (jedyny sukces PIS) to ja z każdym dniem czuję się mniej bezpiecznie. Nie aż tak jak babcia w sierpniu 1939, ale nie dużo lepiej ;(

  Skomentuj

 4. Karmiący Kolibry
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-10-10 19:30

  Departament ds Inwigilacji Opozycji w Cyberprzestrzenii

  Skomentuj

 5. smar.n
  Oceń komentarz:

  -2    

  Opublikowano: 2017-10-10 20:56

  5 Komentarzy i sami debile co piszą nie na temat, efekt gimnazjów prędko nie zniknie, taki departament jest w tych czasach wręcz niezbędny biorąc pod uwagę to co wyczyniają Rosyjscy hakerzy, nawet ostatnio maczali palce w referendum w kataloni.

  Skomentuj

  1. Fiona
   Oceń komentarz:

   -1    

   Opublikowano: 2017-10-11 07:58

   Za twoją inteligencję inaczej też odpowiadają rosyjscy hakerzy ???
   Ogarnij się człowieku.

   Owszem taki wydział kontrwywiadu nawet - a nawet wywiadu jeśli chcemy nie tylko się bronić ale i atakować. jest potrzebny.

   Ale w wykonaniu pisu wyjdzie to jak zawsze, czyli np. jak z końmi arabskimi - ostania akcja skończyła się obrotem ok 400 tys. euro. Tyle ile za tych złych z PO brano za jednego konia.

   antoni obiecywał śmigłowce - ni ma, teraz ponoć ma tworzyć cyber wojsko. Już mu się znudziła ta jego armia która miała pokonać rosyjskich komandosów i to przed śniadaniem ???

   Dlatego przewiduję iż skończy się na stworzeniu kolejnego molocha przytuliska dla misiewiczów klasy B

   Skomentuj

   1. smar.n
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-10-11 10:25

    Aha a więc powstająca 3 już komisja do spraw vatu to pochwała rządów PO i PSL i okresu gdy Polska była krajem miodem i mlekiem płynąca przez ostatnich 8 lat.

    Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!