Karty graficzne

Problematycznie sterowniki 178.13 od nVidii?

z dnia 2008-09-28
Roman Sąsiada | Redaktor serwisu benchmark.pl
18 komentarzy Dyskutuj z nami

Nie minął tydzień od udostępnienia nowych, certyfikowanych przez Microsoft, sterowników do kart graficznych autorstwa nVidii w wersji  178.13 i już mamy pierwsze doniesienie o aplikacji sprawiającej problemy, gdy w systemie zainstalowano oprogramowanie legitymujące się wspomnianym numerem wersji. Tym razem padło na kultową grę BattleField 2142, a wspomniane problemy dotyczą błędów w generowanym obrazie w momencie gdy został uaktywniony antialiasing. Jego wyłączenie przywraca poprawne działanie aplikacji, jednakże jak skomentował ten problem jeden z uczestników dyskusji na forums.nvidia.com, "gdy AA jest wyłączony, problem jest rozwiązany - tylko w takim razie po co kupiłem kartę wartą 700$?".

Miejmy nadzieję że nVidia lub EA szybko zareagują na całą tę sytuację, a graczom pozostaje bądź powrót do poprzedniej, bezproblemowej wersji sterowników, bądź wyłączenie antialiasingu i podziwianie pięknie wyrenderowanych schodków na każdej skośnej krawędzi budynku, pojazdu lub broni.

marketplace

Komentarze

18
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  W moim przypadku problem pojawił się już podczas instalacji feralnego sterownika, instalacja trwała ok 10min. Na koniec kreator poinformował mnie że do systemu nie wprowadzono żadnych zmian ;] Za to Crysis WARHEAD miał ostre haki, a po wyjściu do menu głównego czcionki zamieniły się w nieczytelne krzaczki ;] Wróciłem do 175.19 i gitara gra.
 • avatar
  Jak już wcześniej pisałem u mnie też problemy z BF2142 przy wczytywaniu menu dalej nie było sensu(w menu chyba AA nie działa jeszcze)wiec nie tylko to mają do poprawki.wróciłem do 177.83 i hula aż miło.Aczkolwiek 175.19 jak kolega pisze uważam za najbardziej stabilne z ostatnio wydanych sterów.
 • avatar
  Proponuje zainstalować ten z którego sam obecnie korzystam tj. 177.98.Jade na Viście Ultimate x64 i po zmianie na ten ster odzczułem niesamowita różnice tzn jakość obrazu jak i odwzorowanie kolorów jest bez porównania!!Do tego w grach jest przyzwoity skok wydajności np: Crysis wcześniej średnio przy ustawieniach High 35fps teraz 43fps !!Byłem pod wrażeniem!! fpsy fpsami ale jakość obrazu widoczna od razu.Jak dla mnie naprawde bardzo dobry ster.Dodam tylko ze to wszystko śmiga na lęciwym już Pentium Dual Core E 2140 1.6Ghz@ 3.0Ghz z 4Gb ram DDR 800 MSI P35 Neo-FIR + Palit 8800GT 512Mb/256.Jeszcze raz polecam 177.98.
 • avatar
  @ivanos
  To jest zależne od:
  -> Modelu karty
  -> Producenta (nie zawsze jest zgodny z referentem)
  -> Zainstalowanego oprogramowania (systemu, sterowników, gry)
  -> Płyty głównej i zasilacza oraz przewiewu w budzie.

  A to że nvidiia wydała takie stery to efekt ich ostatnich problemów finansowych - muszą kroić koszty również na testowaniu na konkretnych konfiguracjach programowo sprzętowych -pzdr.
  Zaloguj się
 • avatar
  Mnie interesuje kiedy beda stery ktore nie beda wywalać quake 4 w viscie 64 bit, musze uzywać starych beta 171.20 (zGuru3D) innaczej mam zwiechy quake 4 po kilkunastu minutach gry w sieci. Problemy zaczely sie kiedy nV zaczela dodawać "cuda" do sterow. Karte mem Gigabyte 8800GTS512
 • avatar
  Kolejny raz sie cieszę że znów ma Radeonka :)
 • avatar
  Jezeli ktokolwiek ma problemy z sama instalacja najnowszych sterownikow - wystarczy po ich wypakowaniu usunac z folderu plik instalacyjny PhysX - wszystko wtedy sie instaluje na Viscie bezproblemowo. A PhysX zainstalowac offkors osobno.
 • avatar
  Tak to fakt... Dziwna i dluga instalacja tych sterowników na Viscie... po zainstalowaniu dostaję informację że "do systemu nie wprowadzono żadnych zmian i uruchom instalator ponownie" choć sam sterownik został zainstalowany. Uruchamiam ponownie... znowu trwa dluuuuga instalacja i w koncu instaluje się PhysX... choć dalej po zakończeniu otrzymuję informację "że nie wprowadzono żadnych zmian" a sterownik graficzny i PhysX są już zainstalowane...
  Coś tym razem nawaliła nVidia z tymi sterami.
 • avatar
  Na Fifa 09 też jest problem z tym sterem. Na obrazie pojawiają się poziome skaczące z góry na dół pasy. Lipa. Wróciłem do 175.19
  Zaloguj się
 • avatar
  Według mnie w tym momencie to ATI posiada lepsze sterowniki. Ten przypadek jest tego dobrym przykładem. Sam się dziwię dlaczego wszyscy nadają na te sterowniki mimo że duża większość z tych osób nawet nie ma Radeona w PC.
 • avatar
  @xernos

  To co? Jeżeli masz w "budzie" dwa 14 cm wiatraki to np. trawa na łąkach w "Wiedźminie" pięknie faluje, a jeśli masz wszystko chłodzone pasywnie to źdźbło nawet nie drgnie?! :)

  Jeżeli jakość wyswietlanego obrazu zależy od "przewiewu w budzie" to kupuję płytę z integrą i podłączam suszarkę... :)
  Zaloguj się
 • avatar
  Wyłączenie anty-aliasingu to jeszcze nie taki duży problem. W moim przypadku (Vista x64) po instalacji nowego sterownika podczas ładowania mapy wyskakuje błąd (dostępu do pamięci) i gra wyłącza się...:-(
 • avatar
  U mnie instalacja troszke dlugo trwała ale jak narazie wszystko ok choć duzego przyrostu wydajnosci nie zauważyłem.