Na topie

Razer Huntsman to „klawiatury reagujące z prędkością światła”

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Klawiatury

Firma Razer zaprezentowała swoje najnowsze switche – to przełączniki optyczno-mechaniczne, mające gwarantować superszybką reakcję i wieloletnią żywotność. To na nich właśnie bazują klawiatury Huntsman i Huntsman Elite.

  • Razer Huntsman to „klawiatury reagujące z prędkością światła”
A A

Razer zaprezentował swoje najlepsze klawiatury do gier (a przynajmniej jedne z najlepszych) z zupełnie nowymi, autorskimi przełącznikami optyczno-mechanicznymi. Oto modele Huntsman i Huntsman Elite.

Podczas gdy większość stawia na Cherry MX, amerykański producent od lat rozwija własne rozwiązania, które społeczność graczy przyjmuje z otwartymi ramionami. Wiele wskazuje na to, że tak będzie i tym razem, ponieważ najnowsza propozycja Razera – przełącznik optyczno-mechaniczny – gwarantuje jeszcze większą szybkość reakcji i niezawodność (szacowaną na 100 mln kliknięć). 

Razer Opto-Mech

Siła nacisku w nowym przełączniku wynosi 45 g, a punkt aktywacji to zaledwie 1,5 mm. – „Szybka aktywacja i równie szybki restart daje graczom prawdziwą przewagą, bo od razu są gotowi, by wykonać kolejny ruch” – powiedział Vjin Cheng z firmy Razer. Jak udało się to osiągnąć? Jest to zasługa (uzupełniającej mechanizm) wiązki światła podczerwonego, na co ten producent zdecydował się po raz pierwszy.

Razer Huntsman bok

Pierwsze klawiatury, które wykorzystują „Razer Opto-Mechanical Switches”, to Huntsman i Huntsman Elite. Redaktorzy różnych branżowych serwisów mieli już okazję trochę ich poużywać i nie szczędzą pochwał. Praktycznie wszyscy zwracają uwagę na błyskawiczną reakcję połączoną z przyjemnym, leciutkim oporem oraz na bonus w postaci równie przyjemnego odgłosu kliku. 

Razer Huntsman

Podstawowy Razer Huntsman to dość standardowa konstrukcja – pełnowymiarowa, bez udziwnień i z podświetleniem Chroma. W edycji Elite natomiast można dodatkowo liczyć na magnetyczną podpórkę pod nadgarstki oraz sekcję kontroli multimediów. Ceny wynoszą odpowiednio 160 i 210 euro, a grupami docelowymi mogą być nie tylko gracze, ale też osoby, które dużo piszą. 

Razer Huntsman wygląd

Źródło: Razer, TechRadar, Gizmodo, The Verge

Odsłon: 3303 Skomentuj newsa
Komentarze

15

Udostępnij
  1. wid3l3c
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2018-06-29 11:09

    Świetna do bicia rekordów w Mistrzu Klawiatury.

    Skomentuj

  2. patol1984
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-06-29 11:17

    Gdyby to było 160zł i 210zł ale 700 i 900zl to powinny mieć przynajmniej z 30 lat gwarancji, wtedy może by się zastanowił.

    Skomentuj

    1. X.X.X
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-06-29 11:38

      to jest współczesny "gejming" płacisz plus 200-400 za dopisek -pro gaming RGB

      Skomentuj

    2. Doctor
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2018-06-29 11:58

      Nick się zgadza. :>


      Niestety ceny nie będą niższe, bo dla zachodniego konsumenta to właśnie równowartość 170-210zł. Uczciwa cena? Uczciwa.

      A dlaczego zarabiamy 4x mniej niż oni? Na to już każdy sam musi sobie odpowiedzieć.

      Skomentuj

  3. Tomasz Słowik
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2018-06-29 11:37

    Taaa, żywotność w szczególności. Razer green w Black Widow zdechły ("A" i "D") po 2.5 roku. Klawiatura wbija czasem litery dwukrotnie przy mocniejszym naciśnięciu. Znajomy miał ten sam model i dwukrotnie byla wymieniana. Trzeci egzemplarz ten sam problem. Szacowana żywotność? 50 mln kliknięć...

    Możliwość pogwarancyjnej naprawy u producenta lub we własnym zakresie? Brak, bo przełączniki nie są dostępne, a producent nie zajmuje się naprawą peryferiów (jedynie wymiana w czasie trwania gwarancji). Co najwyżej można przelutować switch z działającego przycisku.

    Podrzucę też co ciekawsze odpowiedzi supportu:

    "I understand that it may be difficult to say goodbye to your beloved keyboard, however it seems that after all these years of service it needs to retire." - 2.5 roku! Sprzęt za 600 zł, gdzie membranówka za 20 zł wytrzymuje kilkanaście lat.

    "I understand that you are disappointed with the keyboard replacement not being possible.

    I have checked it for you and as it turns out, I would like to inform you that we do not repair peripherals as currently we do not have a Service Center capable of handling them. We therefore offer replacements for defective products. This way, our customers will have the best possible experience with our products. Of course that option is not possible when the products are outside of the warranty period.

    I would like to apologize for that."

    Także polecam Razera z całego serca.

    Skomentuj

    1. X.X.X
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-06-29 11:46

      To jest niestety prawda klawiatury od razera do kupa (napisałem kupa bo nie chce bana za słownictwo znowu..)
      skąd o tym wiem nie mając nigdy klawiatury od razera?? Ponieważ mam okazje gadać z kolegami grającymi w r6
      competetive , dawniejsza invicta i oni mówią że te Switch'e od razera to są najgorsze przełączniki w klawiaturach
      mechanicznych jakie są ,szybko wysiadają ,sam obecnie mam hyper x alloy fps i jest spoko używam już pół roku i jedynym problemem jest czyszczenie tej klawiatury

      Skomentuj

      1. Sharimsejn
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-06-29 12:00

        Korzystasz całe pół roku. Powiedz mi lepiej jak się sprawuje za następne półtorej.

        Skomentuj

        1. X.X.X
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-06-30 12:18

          jak mi przypomnisz to mogę napisać za te półtorej roku :)

          Skomentuj

    2. loccothan
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-06-30 21:46

      A Roccat jest lepszy?
      PS. teraz mam DeathStakera LED,a pytam o Roccata bo mam Mysz Nyth od nich.

      Skomentuj

  4. rlistek
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-06-29 12:29

    Lol, dobrze, że to ogłosili teraz, bo już prawie wymieniłem klawę na BWv2.
    Kupuję :D

    Skomentuj

  5. Balrogos
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-06-29 15:31

    Z tego co wiem sa tak szybkie jak Romer-G od Logitecha

    https://www.logitechg.com/pl-pl/articles/romer-g

    Skomentuj Historia edycji

    1. taki_jeden
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-06-29 15:49

      Zdecydowanie brałbym logitecha.

      Skomentuj

  6. atom0wy
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-07-02 02:13

    Z wytrzymałością razera jest po prostu bardzo źle. Nie jestem fanboyem ale używam logitecha g710 od premiery i zero problemów. Zdecydowałem się na klawiaturę logitech, bo mam też myszki logi - obie działają od 2006 i 2009 roku :)

    Skomentuj

    1. rlistek
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-07-02 09:07

      Mam jeszcze klawiaturę i mysz Razera z 2009 roku przy jednym komputerze, które działają bezproblemowo. O tej "złej wytrzymałości" to sobie przeczytałeś w internecie w komentarzach haterów jak tutaj czy może tradycyjnie "mój kolega miał i narzekał"?

      Skomentuj

      1. maker
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-07-03 11:04

        Niestety potwierdzam black widow po niecałym pół roku zaczęła mi podwójnie rejestrować wciśnięcia klawiszy poszła na gwarancje wróciła chodziła pięknie po jakimś roku znów to samo. Problem polega na tym, że te ich rozwiązania to jakieś najtańsze chińskie badziewne przyciski mechaniczne. Aktualnie używam klawiaturę CORSAIR GAMING K70 LUX RED chodzi jak marzenie.