Na topie

Resident Evil 0 HD Remaster na zintegrowanej grafice Intel Skylake

Autor:

Szef strefy Komputery

więcej artykułów ze strefy:
Komputery

Crysis 4 to nie jest, więc nie trzeba bać się dużych wymagań sprzętowych - zagramy praktycznie na wszystkim z wyjątkiem kalkulatora

AA

Powiadają, że Metallica skończyła się na "Black", a Resident Evil na części 4. Na szczęście Capcom postanowił wydawać odświeżone wersje dawnych części, w których jakość nikt nie wątpi.

Po znakomitej odświeżonej wersji części pierwszej, przyszła pora na część 0, której akcja dzieje się przed wydarzeniami w Raccon City.

Testy przeprowadziliśmy w rozdzielczości Full HD, ustawieniach wysokich i włączonym wygładzaniu krawędzi (najniższy poziom, ale zawsze). Grę przetestowaliśmy na zintegrowanej grafice Intel HD 530 (procesory Skylake) w modelu Core i7 6700K. W platformie testowej użyliśmy pamięci RAM 2666 MHz.

Szybkość działania gry możecie podziwiać na poniższym materiale wideo, licznik klatek na sekundę znajduje się w prawym górnym rogu. Materiał nagraliśmy za pomocą zewnętrznęgo urządzenia przechwytującego, a konkretnie Avermedia LiveGamer Extreme.

Integra Intela daje radę i praktycznie zawsze podczas rozgrywki trzyma stałe 30 klatek na sekundę. Jeśli chcesz więc zagrać w odświeżoną wersję hitu, możesz to śmiało odpalać nawet na niezbyt wydajnej grafice zintegrowanej z procesorami Skylake.

Źródło: informacja własna

Odsłon: 7781 Skomentuj newsa
Komentarze

9

Udostępnij

Karty graficzne w marketplace

 1. bobik karate master
  Oceń komentarz:

  9    

  Opublikowano: 2016-01-23 13:30

  Dla mnie dobry Resident to taki w którym są zombie w "tradycyjnej" postaci a nie z chłopi z widłami czy mackami zamiast głowy. Ostatnią częścią z normalnymi zombiakami był RE. Codename Veronica i moim zdaniem to ostatni dobry Resident.

  Skomentuj

 2. humani nihil a me alienum puto
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2016-01-23 13:34

  Zgadzam się.

  Skomentuj

 3. KENJI512
  Oceń komentarz:

  4    

  Opublikowano: 2016-01-23 13:35

  Skończyło się na części 3 "Nemezis", stare sterowanie, stary klimat :)

  4, 5, 6 - fajne dla konsolowców jako sieciówka na 2 (coop) czy 4 (vs) osoby.

  Złe na pewno nie były, ale coś ze starego klimatu byłoby fajne + 1-3 towarzyszy kontrolowanych AI (chyba RE survival, czy cos takiego bylo, ze 2 czesci, ale tlyko na konsole..)

  Skomentuj

  1. PogromcaBlacharni
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2016-01-23 22:26

   4 w swoim czasie była rewelacyjna i był to powiew świeżości w serii RE. Piątka już wypadła nieco gorzej ale wciąż dla mnie jest bardzo dobrą grą(przesedłem z 3-4 razy). Niestety szóstka to już totalny syf który wyłączyłem po 15 minutach.

   Skomentuj

 4. pecsty
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2016-01-23 14:56

  Ależ przepiękna reklama najnowszych bubli od Intela ;-)

  Szkoda że autor nie wspomniał o tym że Skylaki mają fabryczną wadę którą to pochwalił się swego czasu sam Intel:

  http://www.benchmark.pl/aktualnosci/intel-skylake-blad-w-architekturze-procesorow-nadchodzi-poprawka.html

  Skomentuj

  1. ElFi_
   Oceń komentarz:

   -1    

   Opublikowano: 2016-01-23 22:18

   Sam jesteś bublem nie rozumiejącym podstaw działania sprzętu. Od kiedy procesory składają się z ponad miliarda elementów nie ma możliwości wyprodukowania procesora idealnego. Możesz testować milion razy a i tak coś przeoczysz. Skutkiem tego każdy procesor ma jakieś wady i niedoróbki i każdy procesor mam mechanizm ich niwelowania/poprawy. Bug, o którym mówisz po prostu nie został wykryty przez inżynierów testujących, gdyby tak się stało nie wiedziałbyś o tym bugu i o dziesiątkach innych, których naprawa jest zaszyta w specjalnym oprogramowaniu procesora tzw. mikrokodzie. Błąd znaleziony, mikrokod odświeżony i koniec imprezki. Jeżeli ten błąd zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu to zmień mikrokod na nowszy - będziesz mógł żyć spokojnie.

   Skomentuj

  2. Quix125
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2016-01-24 07:04

   Wow, felerny Intel, tego jeszcze nie było. Fakt, faktem nie powinniśmy się na to godzić aby kupować buble. Pewnie aktualizacja biosu zakłada ograniczenie obciążenia wszystkich rdzeni. Jeśli natomiast chodzi o integrę Intela...pełny szacun.

   Skomentuj

   1. ElFi_
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2016-01-24 17:00

    Wiesz co to jest i jak wygląda mikrokod procesora? W skrócie działa to tak, że każda instrukcja procesora jest rozkładana na ciąg mikroinstrukcji i dopiero te są wykonywane. W przypadku odkrycia wadliwego działania jakiejś instrukcji otrzymuje ona erratę czyli nowe tłumaczenie na mikroinstrukcje. Zbiór takich errat jest umieszczony w jednym z plików BIOSu i jest ładowany do procesora każdorazowo przy włączaniu komputera. W pliku tym jest zwykle kilkadziesiąt takich poprawek zajmujących od kilku do kilkunastu BAJTÓW. Łączna wielkość pliku to kilka kilobajtów, więc historie typu całkowicie zmienia działanie procesora czyniąc z niego bubla to brednie.
    Przy odrobinie wiedzy i umiejętności plik z mikrokodem można samodzielnie podmienić w BIOSie (na nowszy..... lub starszy:P).

    Skomentuj

 5. zeniu
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2016-01-23 19:20

  Praktycznie jedynymi obiektami 3D są postacie, cała reszta to tylko tło 2D. Więc wymagania nie mogą być duże (tak jak pierwszy RE na PC prawie 20 lat temu, który z tego samego powodu chodził płynnie nie tylko na kartach klasy Voodoo, ale nawet na powolnym S3 Virge, bo po prostu karta nie miała co robić).
  A seria RE skończyła się na części trzeciej, potem to już tylko strzelanka.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)