Na topie

Telemetria domyślnie włączona w routerze Netgear R7000 po aktualizacji

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Routery

Kategoria: Komputery Sieci Ciekawostki Routery Tematyka: Prywatność Producenci: Netgear

Zwracacie uwagę na to, co producenci wprowadzają podczas aktualizacji firmware? Przykład routera Netgear R7000 pokazuje, że warto.

Telemetria domyślnie włączona w routerze Netgear R7000 po aktualizacji

A A

W ubiegłym tygodniu wybrane routery firmy Netgear (a konkretnie modele R7000) zostały zaktualizowane. Nowy firmware wprowadza dość istotną nowość – moduł telemetrii.

Jak zwykle, pojawiają się głosy, które można by streścić w formie pytania: „co z prywatnością?”. Wszak moduł telemetrii w routerze oznacza gromadzenie takich danych jak czas użytkowania, liczba podłączonych urządzeń, adresy IP i MAC, wykorzystywane pasma i kanały sieci bezprzewodowej itp. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że moduł po aktualizacji jest domyślnie włączony.

Jak na te zarzuty odpowiada Netgear? Mówi, że nie ma się czego obawiać, a swoją decyzję motywuje chęcią szybszego wykrywania usterek, zwiększania możliwości urządzenia oraz poprawiania jego niezawodności. 

Jeśli nie uważacie, że potencjalne korzyści płynące z działania modułu telemetrii są na tyle duże, by móc przymknąć oko na gromadzenie sporej ilości danych na wasz temat, to możecie ręcznie go wyłączyć. Jak? Należy zalogować się do panelu administracyjnego, a następnie przejść do ustawienia Router Analytics Data Collection (przez ADVANCED > Administration > Router Update).

Źródło: The Inquirer, Netgear

Odsłon: 6579 Skomentuj newsa
Komentarze

6

Udostępnij
  1. chotnik2
   Oceń komentarz:

   7    

   Opublikowano: 2017-05-23 22:28

   Przy pomocy PS4 mam nadzieje.

   Skomentuj

    1. Eternal1
     Oceń komentarz:

     0    

     Opublikowano: 2017-05-24 10:14

     "Panie wrzeszczący", wpierw zorientuj się w temacie zanim zaczniesz krzyczeń o rzeczach o których, jak widzę nie masz większego pojęcia.

     CELL był trudny do okiełznania, momentami bardzo wydajny lecz jedynie w wąskim zakresie zastosowań.

     Jaguar X86-64 z PS4 jest znacznie bardziej uniwersalny i łatwiejszy do opanowania.
     Pod pewnymi względami lekko pokonuje starszego CELL-a, zazwyczaj go wyprzedza o kilkadziesiąt procent a w wąskim zakresie zastosowań, wyprzedza o kilka długości.

     Skomentuj

 1. patol1984
  Oceń komentarz:

  5    

  Opublikowano: 2017-05-24 07:30

  Dość poważna sprawa, a zero komentarzy, chyba nikogo to nie obchodzi to dlatego robią co chcą z naszą prywatnością. Ludzie wolą się kłócić o wyższość konsoli vs pc, albo czy gtx jest lepszy od radeona.

  Skomentuj

  1. manioor
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2017-05-24 08:33

   Prywatność przestała istnieć od momentu podpięcia kabla do internetu. Jak chcesz chronić swoją prywatność w dzisiejszych czasach pozostaje Ci wyjść z sieci.

   Skomentuj

   1. patol1984
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-05-24 14:14

    Wiem, że nie da się uniknąć inwigilacji, ale z roku na rok przesuwają granice naszej tolerancji co raz dalej, co raz rzadziej się z tym kryją, a większość woli spożytkować energie na kłótnie o głupotach typu "horizon dałn zmiótł wiedzmina" ;D

    Skomentuj

 2. Eternal1
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-05-24 10:39

  Jak skutecznie zacisnąć pętelkę na szyi społeczeństwa?
  Poowooli...
  Ciemna strona mocy jest bardzo cierpliwa.

  Na obecnym etapie mówi się że szpiegująca telemetria w podstawowym sprzęcie ogólnej infrastruktury sieciowej jest "dla naszego dobra".

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)