Na topie

Samsung sprzedał już 10 mln sztuk Galaxy S4 - to absolutny rekord

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Smartfony Producenci: Samsung

Szacuje się, że od chwili debiutu na rynku, co sekundę kupowane są cztery egzemplarze Samsunga Galaxy S4.

Samsung Galaxy S4 sprzedaż 10 milionów egzemplarzy

AA

Samsung przewidywał, że do końca maja sprzedanych zostanie 10 milionów egzemplarzy smartfona Galaxy S4. Koreański producent ani trochę się nie pomylił, a ten rewelacyjny wynik osiągnięty został jeszcze grubo przez ostatnim dniem tego miesiąca.

Już w zeszłym tygodniu pisaliśmy o tym, iż Galaxy S4 został najszybciej sprzedającym się smartfonem w historii. Zawdzięcza to 4 milionom sprzedanych egzemplarzy w zaledwie 4 dni od premiery. Okazuje się jednak, że w miarę upływu czasu zainteresowanie klientów wcale się nie zmniejsza.

Producent pochwalił się właśnie, że w pierwszym miesiącu sprzedaży Galaxy S4 znalazł 10 milionów nabywców na całym świecie. Szacuje się, że od chwili debiutu na rynku, co sekundę kupowane są cztery egzemplarze tego urządzenia.

"W imieniu firmy Samsung, chciałbym podziękować milionom klientów na całym świecie, którzy wybrali Samsung GALAXY S4. Chciałem zapewnić, że będziemy kontynuować tworzenie innowacyjnych urządzeń, które dzięki swoim rozwiązaniom i funkcjonalnościom będą inspiracją dla wszystkich ludzi." - JK Shin, prezes i przewodniczący IT & Mobile Communications Division w Samsung Electronics

Dla porównania, sprzedaż Galaxy S 3 osiągnęła wielkość 10 milionów sztuk po 50 dniach sprzedaży, podczas gdy Galaxy S 2 potrzebował na to pięciu miesięcy, a pierwszy Galaxy S aż siedmiu

Źródło: Samsung, androidheadlines

Odsłon: 5184 Skomentuj newsa
Komentarze

19

Udostępnij
  1. mike278
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2013-05-23 14:20

    Nie ma czemu sie dziwic, dobry sprzet plus GOOORRAAA kasy na jego promowanie. i efekt jest.

    Skomentuj

    1. liptons
      Oceń komentarz:

      8    

      Opublikowano: 2013-05-23 16:27

      Mnie zastanawia skąd sie biorą te miliony nowych ludzi by to kupywać.. SGS kilkadziesiąt milionów, SGS2 to samo, SGS3 to samo, no to skoro oni już sobie kupili a chyba nie każdy wymienia to skąd sie te nowe miliony klientów biorą, czy to tylko manipulacja że jest jakiś kryzys że tylu ludzi bogatych? Przecież te cacka w dniu premiery kosztują po 2 tysiaki..

      Skomentuj

      1. Dudi4Fr
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2013-05-23 19:21

        Wiesz sa abonamenty i możliwość ich odnawiania przecież nie każdy co 10-12 miesięcy będzie latać do sklepu i wydawać. Sa tez ludzie co ja, czyli jak kiedyś kopiłem telefon z najwyższej polki bez abo i teraz wymieniam telefon co 8-10 miesięcy tak było z EVO 3D dołożyłem 50 euro i był One X a potem dołożyłem 30 Euro i jest Note 2 i tak o kilku lat, wielu tak robi z kompami głownie z grafikami sprzedać puki ma wartość i trochę dołożyć do nowej.

        Skomentuj

      2. filazaf
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2013-05-24 00:15

        To proste, nie mieszkają w polsce i za granicą zmiana sprzętu to kwestia miesięcy, a nie dekad.

        Skomentuj

  2. Dragonik
    Oceń komentarz:

    -6    

    Opublikowano: 2013-05-23 14:30

    Bebechy to nie wszystko to tak jakbyś miał ferrari zrobione z tektury

    Skomentuj

    1. Duplex3D
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2013-05-23 14:36

      Jeśli chcesz mieć lepszą obudowę kup ifona... i zapłać za nią 2 tysiące więcej ;)

      Skomentuj

      1. aoxd1
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2013-05-23 14:49

        Moim zdaniem samsung trzyma się tych plastików ze względu na giętkość :)
        Jak wypuści giętkie ekrany, to aluminium mijało by się z celem :)
        Tylko żeby podzespoły jeszcze jakoś dało się wygiąć, tak by po tym zabiegu dalej byly sprawne... Czas pokaże

        Skomentuj

      2. wiktor96
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2013-05-23 22:58

        co? popatrz sobie na cenę iPhone 5 i SGS4, jest prawie taka sama, sgs4 tańszy o 50zł

        Skomentuj

      3. dziobolek
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2013-05-24 09:04

        "Jeśli chcesz mieć lepszą obudowę kup ifona... i zapłać za nią 2 tysiące więcej ;)"

        O, tak! Koniecznie kup sobie iPhona 5 i ciesz się kształtem banana jak Ci się wygnie w kieszeni ;P

        Skomentuj

      4. dziobolek
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2013-05-24 09:06

        Natomiast jeśli ktoś chce porządną metalową obudowę z Androidem na pokładzie,
        i nie przeszkadza mu obudowa typu unibody, to polecam HTC One.

        Skomentuj

    1. webmaniack
      Oceń komentarz:

      8    

      Opublikowano: 2013-05-23 15:27

      Jakby był za "2000 zł", to by sprzedawali nie 4, a 6 na sekundę :)

      Skomentuj

      1. mw_1975
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2013-05-24 12:08

        Mówimy o całym świecie, czyli jakichś 1,5 miliarda potencjalnych klientów. W "T-PRL" nie ma mowy o takiej ilości. Nawet 2k zł to i tak bardzo wiele, moje trzymiesięczne zarobki!

        Skomentuj

  3. mechmgr
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2013-05-23 14:50

    Przyznam szczerze, że sam kiedyś goniłem za nowinkami technologicznymi ale obecnie mnie być może to przerosło, albo wręcz "dorosłem" i znudziło mnie się bycie trendym. Nie wiem w każdym bądź razie posiadam SGSII z którego jestem zadowolony i w zasadzie pozbawiony jest on dla mnie wad. Pomimo zadowolenia postanawiam niedługo wrócić do tradycyjnych komórek. Tęsknię za kilkudniowym podtrzymywaniem baterii nawet kosztem tego, że będzie telefon pozbawiony dobrego aparatu i WiFi. Chcę kupić najprostszy telefon który będzie służył do telefonowania i od czasu do czasu jakiś SMS. Poczynię duży skok wstecz tym posunięciem ale ja chcę po prostu "odpocząć" jakkolwiek by to nie znaczyło.

    Skomentuj

    1. laaval
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-05-24 08:42

      Wyłącz sobie w tym SII dane komórkowe, wyłącz 3g, wifi i zrobisz z SII zwykłą komórkę, którą będziesz ładował co 4-5 dni, a jak dasz więszą baterię, to nawet co tydzień

      Skomentuj

  4. Tito1987
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2013-05-23 14:57

    A ja się pytam gdzie wersja GT-i9500?

    Skomentuj

  5. mmankt
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-05-23 15:13

    a najlepszy srajfon jak się sprzedawał?

    Skomentuj

  6. kropak
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2013-05-23 15:15

    Spoko, poczekam na S8 z tym wydawaniem nowych to ścigają się chyba z firefoxem ;) który już tam 21 czy coś :)

    Skomentuj

  7. webmaniack
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-05-23 15:25

    I tak trzymać!

    Skomentuj

  8. dłuto
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-05-24 08:03

    Wspaniały wynik. Jeszcze chwilka i dogonią rekord wszech czasów, Nokię 1110 z 250 mln sprzedanych egzemplarzy.