Na topie

Odkurzacz dla fana Gwiezdnych Wojen

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Tematyka: Star Wars Producenci: Samsung

Jeśli wasza miłość do Gwiezdnych Wojen nie ogranicza się tylko do wizyt w kinie, to Samsung Star Wars POWERbot zdecydowanie może was zainteresować.

 • Odkurzacz dla fana Gwiezdnych Wojen
A A

Na co dzień nie piszemy o odkurzaczach, ale te tutaj to zdecydowanie nie są zwykłe odkurzacze. Jest tak nie tylko dlatego, że (dla ścisłości) należałoby je nazwać robotami sprzątającymi, lecz przede wszystkim ze względu na ich oryginalny wygląd, czyniący z nich nie lada gratkę dla miłośników Gwiezdnych Wojen.

Samsung zaprezentował coś, co nazywa się Star Wars POWERbot, a jest niczym innym jak hełmem Dartha Vadera lub Szturmowca jeżdżącym po mieszkaniu i zbierającym kurz z podłóg. Jak chwali się producent, urządzenia nie tylko wizualnie nawiązują do postaci z kultowego uniwersum, ale też „wydają zabawne i niepowtarzalne dźwięki charakterystyczne dla każdej postaci”.

Samsung Star Wars Szturmowiec

Star Wars POWERbot to limitowana edycja robotów VR7000, które zdobyły nagrodę za innowacyjność na targach CES 2017. Za co? Za wydajny silnik z technologią CycloneForce poprawiającą efektywność, za rozwiązanie Edge Clean Master ułatwiające odkurzanie obok ścian i krawędzi oraz za oprogramowanie Visionary Mapping Plus i czujnik FullView Sensor 2.0, które zapewniać mają skuteczne sprzątanie w trybie autonomicznym.

Samsung Star Wars Vader

Ceny odkurzaczy w Stanach Zjednoczonych to 700 dolarów za wersję Szturmowiec oraz 800 dolarów za wersję Darth Vader z modułem Wi-Fi i pilotem zdalnego sterowania. Na razie nie wiadomo, czy roboty pojawią się też w polskich sklepach, ale producent informuje o nich w swoim centrum pasowym, więc jest to wysoce prawdopodobne.

To oczywiście próba wykorzystania zbliżającej się wielkimi krokami premiery filmu Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi. Jednak bardzo interesująca próba, a sam robot to bez dwóch zdań jeden z bardziej praktycznych sprzętów nawiązujących do świata Star Wars.

Źródło: Samsung, Engadget

Odsłon: 2398 Skomentuj newsa
Komentarze

3

Udostępnij

Ciekawostki w marketplace

 1. Rakoth
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2017-10-11 09:00

  Biorę dwa!

  Skomentuj

 2. kitamo
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2017-10-11 10:24

  myślałem że odkurzacz w kształcie gwiazdy śmierci :D

  Skomentuj

 3. sebmania
  Oceń komentarz:

  5    

  Opublikowano: 2017-10-11 12:38

  A czy przypadkiem te roboty nie będą zawsze nie trafiać w brud ?

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!