Na topie

Serwis CDA przechodzi na dobrą stronę

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Internet

Jedno z centrów polskiego piractwa chce poprawić swój wizerunek i rusza z... legalną usługą wideo-na-życzenie.

  • Serwis CDA przechodzi na dobrą stronę
A A

CDA to serwis, który śmiało można nazwać jednym z centrów polskiego piractwa – to tam często lądują nielegalne filmy i seriale niedługo po ich premierach. Zaskoczeniem może więc być informacja, że jego właściciele postanowili przejść na dobrą stronę i uruchomić… swój legalny serwis VOD. Co ciekawe, będzie on działał w ramach tej samej platformy.

Usługa nosi nazwę CDA Premium i jest legalnym sposobem na oglądanie nowości filmowych i serialowych. Serwis nawiązał współpracę z 13 popularnymi dystrybutorami (między innymi Kino Świat, Studio Filmowe Tor, Filmoteka narodowa i Horizontal Line), którzy dostarczyli ponad 1500 produkcji.

CDA Premium to nie tylko dostęp do treści na wyłączność, ale też priorytet transferowy, brak reklam w serwisie i możliwość korzystania z trzech urządzeń równocześnie. Trwają również prace nad poszerzeniem oferty i aplikacją na Smart TV. Ile to kosztuje? 19,90 zł miesięcznie. Istnieje też możliwość wypróbowania usługi bez opłat przez 14 dni.

Taka zmiana podejścia może być sporym zaskoczeniem. Z drugiej jednak strony wydaje się całkiem logiczna. Po pierwsze oznacza to kolejne źródło przychodów dla serwisu. Po drugie zaś może pomóc w uniknięciu nieprzyjemnych konsekwencji związanych z działalnością piracką. Pytanie tylko czy to się przyjmie. Jak myślicie – wróżycie CDA Premium sukces?

Źródło: cda

Odsłon: 12096 Skomentuj newsa
Komentarze

18

Udostępnij
  1. KENJI512
    Oceń komentarz:

    14    

    Opublikowano: 2016-04-20 17:11

    Definitywnie lepsza była poprzednia wersja serwisu CDA, takie moje zdanie.

    Skomentuj

    1. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2016-04-22 11:32

      jak zwykle cena odstrasza. dopóki to nie spadnie do poziomu 10zł/mies, nic z tego nie będzie. tak wiem, to nie jest zasługa CDA. ceny są nakręcane przez dystrybutorów. to dlatego byle płyta CD audio kosztuje średnio 50zł, z czego artysta ma może góra 3zł od sztuki.

      Skomentuj

    2. zou77
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2016-04-22 17:29

      Poprzednia wersja serwisu? Przecież samo cda wcale się nie zmieniło zbytnio. Dodana została jedynie nowa usługa cda premium gdzie masz ładnie pokatalogowane filmy w dobrej jakości.

      Skomentuj

  2. BluePandoraBox
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2016-04-20 17:29

    jeśli będą faktyczne nowości a nie starocie które są już wszędzie w sieci to jest szansa, jeśli nie, to po wypróbowaniu każdy zrezygnuje
    moim zdaniem to tylko przykrywka skoro serwis nie zmienia swojego profilu a tylko dodaje usługę premium

    Skomentuj

  3. piotrektomaszek
    Oceń komentarz:

    -11    

    Opublikowano: 2016-04-20 17:31

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    na dobrą stronę ciekawe dla kogo kur** ? następny serwis za który będzie trzeba płacić , ciekawe skąd każdy przęciętny polak weźmie kasę na te serwisy.

    Skomentuj

    1. TheEquinoxe
      Oceń komentarz:

      10    

      Opublikowano: 2016-04-20 20:44

      Pewnie znajdzie sobie pracę. 20zł miesięcznie to nie jest jakoś dużo

      Skomentuj

    2. Eternal1
      Oceń komentarz:

      11    

      Opublikowano: 2016-04-20 22:12

      A Ty chciałbyś pracować dla kogoś za darmo?
      Więc dlaczego ktoś ma Tobie za darmo oferować treści które wymagały czyjejś pracy?

      Jeśli spojrzeć na to ile przeciętny polak wydaje miesięcznie na używki pokroju alkoholu czy papierosów, te 20zł to przysłowiowy pryszcz.

      Skomentuj

    3. kitamo
      Oceń komentarz:

      9    

      Opublikowano: 2016-04-20 22:59

      skąd ? z pracy.
      Matko, czego was w tych szkołach teraz uczą.

      Skomentuj

  4. piotrektomaszek
    Oceń komentarz:

    -14    

    Opublikowano: 2016-04-20 17:31

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    ja nie będę płacić za gówniane filmy jestem piratem i jestem z tego dumny

    Skomentuj

    1. ChrisDeFirenze
      Oceń komentarz:

      16    

      Opublikowano: 2016-04-20 18:06

      1. Nikt nie zmusza płacić.
      2. Skoro filmy gówniane - pewnie nie oglądasz, więc po co się w ogóle odzywasz?
      3. Każdy przeciętny Polak weźmie na to kasę z wypłaty, taki protip na przyszłe życie ;)

      Skomentuj

      1. anemus
        Oceń komentarz:

        -12    

        Opublikowano: 2016-04-20 20:05

        Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

        Taki z ciebie cwaniak to może kasę weźmiemy z opodatkowania ciebie? Tak na początek 150% twoich przychodów. W końcu dajemy ci szanse uczciwie się realizować w tym pięknym kraju, a tak za darmo prawo do życia? To nie przystoi tym bardziej, że istnienie takich osobników jak ty nas jako społeczeństwo sporo kosztuje.

        Skomentuj

        1. BluePandoraBox
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2016-04-21 02:24

          nie musi, państwo już nam zabiera przeszło 80% dochodu wypracowanego przez pracownika
          jak podliczysz wszystkie zusy, podatki, vaty, akcyzy i inne wymuszone opłaty

          Skomentuj

  5. Eternal1
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2016-04-20 22:09

    Świetny ruch.
    Jeśli za 20zł/msc dostanę dostęp do relatywnie ciekawej bazy w relatywnie dobrej jakości (720p), będę zainteresowany.

    Skomentuj

  6. Eternal1
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2016-04-20 22:41

    W latach 90-tych piraciłem wszystko na potęgę.
    Takie były czasy i mentalność.
    Lecz świat się zmienia i człowiek się zmienia.

    Dziś uczciwie pracuję i uczciwie płacę za czyjąś pracę; tak jak inni uczciwie płacą za moją pracę. Proste.
    Kupuje legalny produkt i mam ŚWIĘTY SPOKÓJ.
    I wiem że co raz więcej ludzi docenia uczciwe podejście do pracy 2-go człowieka.

    Skomentuj

  7. Marc1n
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2016-04-21 12:11

    1500 produkcji, z czego 1490 to kolejne odcinki Mody na Sukces?

    Skomentuj

  8. ShogunToranaga
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2016-04-21 14:22

    Najlepsze jest to ze wszyscy ktorzy tutaj pisza ze nie popieraja piractwa to bankowo maja filmy gry czy muzyke u siebie na kompach wlasnie pirackie bo nigdy w to nie uwierze ze wszystko kupuja w sklepach.....i takie glupie pisanie "piracilem w latach 90 ale świat sie zmienia" czasy sie moze i zmieniaja ale ludzie nie a kazdy zawsze bedzie wolal darmoche bo ludzkiej natury nic nie zmieni.

    Skomentuj Historia edycji

    1. BluePandoraBox
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-04-21 16:45

      to oczywiste, lecz gdy masz już lepszą płynność finansową to przynajmniej część tego co lubisz, lub spodobało się wybierasz oryginalny nośnik
      młodym ludziom się nie dziwię że piracą praktycznie wszystko, nawet mając jakieś płatne zajęcie dodatkowe o które wcale nie tak łatwo, to mają inne wydatki