Na topie

Spotify ma 140 milionów aktywnych użytkowników - jesteście wśród nich?

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Internet Tematyka: Spotify Strumieniowanie muzyki

Spotify to popularna usługa strumieniowania muzyki, także w naszym kraju. Czy jesteście na liście jej aktywnych użytkowników? Dajcie znać!

Spotify ma 140 milionów aktywnych użytkowników - jesteście wśród nich?

A A

140 milionów – tyle wskazuje już licznik aktywnych użytkowników serwisu Spotify. „Aktywnych”, to znaczy, że tylu właśnie użytkowników przynajmniej raz w miesiącu korzysta z możliwości strumieniowania muzyki za pomocą tej – przy takich liczbach nie trzeba tego ukrywać – najpopularniejszej tego typu usługi na świecie.

Spotify zaczyna więc powoli nabierać wiatru w żagle, choć jego sytuacja wciąż jest marna. Nie wiemy, ile dokładnie osób spośród tych 140 milionów opłaca abonament Premium, ale najpewniej więcej niż jedna trzecia, bo zaledwie w marcu ich liczba przekroczyła 50 milionów. To jednak wciąż za mało.

Właściciele serwisu opublikowali bowiem raport finansowy za rok 2016. Przychody wyniosły w nim aż 3,3 miliarda dolarów, ostatecznie jednak, na czysto, pozostało Szwedom… 389 milionów straty. 

Powodem są koszty, które Spotify musi ponosić, by oferować to, co oferuje, a więc różnego rodzaju umowy licencyjne, które złożyły się na kwotę 2,75 miliarda. Kolejne setki milionów poszły na rozwój produktu, marketing, koszty administracyjne itd.

Aby zachęcić ludzi do korzystania z abonamentu Spotify Premium, właściciele serwisu organizują co jakiś czas akcje, dzięki którym o korzyściach płynących z jego opłacania można przekonać się na własne uszy. Jedna taka promocja trwa nawet teraz – można zdobyć 3 miesiące abonamentu za 99 groszy.

O tym zaś, że Spotify jest najpopularniejszą płatną (choć bezpłatną zresztą też) usługą strumieniowania muzyki najlepiej niech świadczy fakt, że drugie na tej liście Apple Music może pochwalić się bazą jedynie 27 milionów abonentów.

Źródło: TechSpot, The Verge

Odsłon: 1269 Skomentuj newsa
Komentarze

18

Udostępnij
  1. ooooo
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-06-16 08:20

    Jest promocja, są aktywni użytkownicy. Testuję teraz tę aplikację, ale to chyba aplikacja nie dla mnie. Nie ma utworów na które poluję od dawna. U niektórych wykonawców jest po jednej, najpopularniejszej płycie.

    Skomentuj

    1. Q2hvY2hsaWs2
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-06-16 12:09

      Zgodzę się, z tym. Nie wszystko jest. A wielu wykonawców ma braki w płytach i/lub utworach. No ale tak czy inaczej jest co posłuchać. Nie wiem czy bym płacił za to gdybym nie miał za darmo z abonamentu na komórkę. Większą sympatią darzę Deezera, ale tam jest jeszcze większa bieda z muzyką, a cena ta sama.

      Skomentuj

      1. xrobcio
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-06-16 13:09

        A w jakiej sieci jest tak fajna opcja?

        Skomentuj

        1. Q2hvY2hsaWs2
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2017-06-16 14:16

          Niestety nie w polskiej.

          Skomentuj

  2. kaylo
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-06-16 08:40

    Nie ma muzyki w wysokiej rozdzielczości, ba nawet jest dużo utworów które nie mają nawet 320kbps, podziękuję.

    Skomentuj

    1. Fanaticous
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-06-16 11:26

      W wysokiej rozdzielczości to dla Ciebie flac czy 24/192?

      Skomentuj

      1. Matipolit
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-06-16 12:43

        flac może mieć 24/192

        Skomentuj

  3. malpitrzon
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2017-06-16 10:19

    Jak się nie chce piracić muzyki to jaka jest alternatywa? W tej cenie zostaje Spotify i mu podobne. Dzięki temu od kilku lat nie ściągnąłem nielegalnej muzyki.

    Skomentuj

    1. piotr7543
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-06-16 10:41

      ja od tego roku się przerzuciłem na Spotify

      Skomentuj

    2. piotr7543
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-06-16 10:41

      ja od tego roku się przerzuciłem na Spotify

      Skomentuj

    3. piotr7543
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-06-16 10:41

      ja od tego roku się przerzuciłem na Spotify

      Skomentuj

      1. piotr7543
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2017-06-16 10:42

        sry za to :P

        Skomentuj

    4. ooooo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-06-16 16:42

      Alternatywą jest kupowanie płyt albo słuchanie radia internetowego, ewentualnie Youtube.

      Skomentuj

      1. Fanaticous
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-06-16 17:08

        youtube ma 172 kbps

        Skomentuj

  4. gieteiks
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-06-16 11:17

    Czasami odpalę aby coś tam grało, ale w wersji free

    Skomentuj

  5. endrju_pl
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-06-16 11:57

    Słucham codziennie i dodałem brata w Spotify Family. W domu na PC i w samochodzie przez BT. Praktycznie nie słucham obecnie muzyki w inny sposób.

    Skomentuj

  6. Finear
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-06-16 12:23

    nie, korzystam z deezera
    ma wiecej muzki która lubie

    Skomentuj

  7. Miras1990
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-06-17 08:20

    Ja korzystam ze Spotify na wszystkich urządzeniach i nie mam zamiaru zmieniać tej usługi. Oni mają najlepszą aplikację na urządzenia mobilne i PC.