Internet

T-Mobile wprowadza w błąd

z dnia 2011-11-09
 | Redaktor serwisu benchmark.pl
41 komentarzy Dyskutuj z nami

Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) poinformował, że Polska Telefonia Cyfrowa błędnie powołuje się na jego dane dotyczące zasięgu T-Mobile. UKE wzywa operatora do sprostowania informacji.

Zastrzeżenia dotyczą stwierdzenia "Jak wynika z raportu opublikowanego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej sieć T-Mobile ma największy zasięg sieci 3G". Takie zdanie znalazło się na stronie t-mobile-trendy.pl oraz w ulotkach reklamowych T-Mobile.

T-Mobile

Prezes UKE twierdzi, że to sformułowanie wprowadza odbiorców w błąd, ponieważ zostało wyjęte z kontekstu analizy polskiego rynku telekomunikacyjnego, którą UKE publikował w połowie tego roku.

"W ostatnim zdaniu zawartym na stronie 37. raportu zamieszczono stwierdzenie: Najmniejsze pokrycie powierzchni kraju siecią 3G posiada PTK Centertel, największe zaś PTC.

Zdanie to dotyczy jednakże jedynie pokrycia siecią 3G trzech analizowanych w akapicie wyżej operatorów publicznych ruchomych sieci telefonicznych, tj. PTC, PTK Centertel i Polkomtela. Pominięto zupełnie stwierdzenie zawarte dwa akapity dalej: Spółka P4 również posiada własną sieć 3G, która jest bardziej rozbudowana niż pozostałych MNO" - czytamy w uzasadnieniu UKE.

Prezes UKE wezwała PTC do sprostowania informacji zamieszczonej zarówno w serwisie, jak i na ulotkach. Biuro prasowe operatora jeszcze nie odpowiedziało, jak ustosunkuje się do tego wezwania.

Art. zamieszczony za zgodą serwisu Techbyte.pl

techbyte

marketplace

Komentarze

41
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  powiem tak...mam erę od samego początku pratylko powstała i naprawdę wszystko było super a od kiedy jest T-Szajs to poważnie myslę aby podziękować za współprace ! z tymi dziadami przez 3 miesiace walczyłem że nadajnik w moim miejscu zamieszkania jest uszkodzony bo nie miałem na nim wogóle EDGE (netu), mam dwa telefony z ery i na obydwu to samo. Wystarczyło że "zawiał wiatr" i przełączył się na inny nadajnik wszystko wracało do normy, zreszta wystarczyło gdzieś wyjsc i wszystko dzialalo, 3 razy pisałem reklamacje a oni mi wciskali ze nad. jest sprawny LENIE JEDNE ! a nowe BOA to juz totalna porażka, kiedys w erze dzwoniłeś 24h i zaraz ktoś odbierał a teraz wielka łaska !
 • avatar
  Ato dobre!Ciekawe czy oficjalnie przeproszą..
  Zaloguj się
 • avatar
  W USA by im przyłożyli taka karę, że by się skichali a u nas proszą o sprostowanie. Ciekawe ilu klientów ucierpiało.

  Firmy wszystko mogą a jak łebek ukradnie batona w markecie albo jedzie bez biletu to go posadzą na 5 lat. Dziwny kraj.
  Zaloguj się
 • avatar
  niedawno była tak sama sytuacja z Play i 4G
  Zaloguj się
 • avatar
  mam znajomego ktory ma t-mobile/ere od kilku lat, wg niego zasieg zmiejszyl sie dramatycznie na mazurach po przejeciu ery przez t-m...

  ja mam orange i nie narzekalem nigdy na brak zasiegu ;)
  Zaloguj się
 • avatar
  A nie ma największego zasięgu ;> ?
  Zaloguj się
 • avatar
  Witam, omine temat kto ile placi i za co. Przeanalizujcie pewne aspekty jesli chodzi o zasieg i polaczenia.
  1. Jak daleko masz do nadajnika BTS?
  2. Ilu uzytkownikow loguje sie do BTS i korzysta z niego (wies, miasto, a moze mieskzasz przy ruchliwej trasie gdzie jest masa przejezdych aut)? Dobrym przykladem jest Sylwester godz. 24.00
  3. Jaka technologie oferuje twoj operator? GSM,EDGE, UMTS, HSDPA ? (predkosci)
  4. Zadna siec nie jest idealna , jedni maja zasieg, drudzy szybszy internet a, inni limity na uzytkownikow internetu. Najlepiej potestowac jak to jest w twojej okolicy.
  5. Uzytkownik A i B korzysta z tej samej sieci w tym samym miejscu.
  Ten A ma telefon na karte a ten B na abonament. Operator moze ograniczyc predkosci urzytkownikom na karte na rzecz innych. (limit predkosci lub danych)
  6. Nie wszyscy urzytkownicy w malych miastach i wsiach maja HSDPA bo jest to malo oplacalne instalowac droga technologie dla 3000 tysiecy ludzi w malej gminie.
  7. Moze sie zdarzyc ze ktorys operator sie na to zdecyduje wiec jest Panem danego obszaru.
  8. Mimo ze masz niedaleko nadajnik BTS zadaj sobie pytanie jaka jest topologia obszaru.

  Pzdr Dan


  Wiec: Przetestuj, pytaj ludzi jak maja w oklicy gdzie mieszkasz i pracujesz.

 • avatar
  Po co te nerwy - rzadko kiedy człowiek musi dzwonić jak jest na grzybach w lesie.

  Problemem nie jest GSM a właśnie zasięg 3G i transmisja danych.
 • avatar
  Pewnie nic z tym nie zrobią;] oleją...
 • avatar
  Stopień pokrycia to jeszcze nie wszystko. Kilka dni temu portal gsmonline opublikował wyniki badań szybkości transmisji danych na terenie Warszawy. Najlepiej wypadł T-Mobile, a zdecydowanie najsłabiej Play. Moje odczucia są podobne.
  Zaloguj się
 • avatar
  kolejny temat do flamewaru siec X vs siec Y ;)
  Zaloguj się
 • avatar
  T-Mobile to stara ERA a w erze zawsze było najdrożej i najmniej atrakcyjnie. na iplusie wyciągam hsdpa+ ponad 11mb/s a mieszkam na wsi
  Zaloguj się
 • avatar
  T-Mobile w ramach oszczędności usunął kilka przekaźników w południowej Polsce. Do niedawna osoby które miały w miarę dobry sygnał a Erze, teraz w T-Mobile muszą się męczyć aby zadzwonić, a co tu marzyć o internecie. Sam mam Play i internet śmiga w telefonie aż miło (Bielsko-Biała). Jeszcze jak poprawią obsługę klienta (a poprawiają) będzie OK operator. Oby tylko wtedy nie podniósł cen :)
 • avatar
  Terrorek

  Ty masz chyba coś z głową mam abo w Play i nigdy zasięg mi się nie zgubił czy to na nadajnikach Play czy Plus co za różnica działa .
  Po za tym Play ma jedna rzecz której nie ma nikt CAŁY abonament ( w moim przypadku 59 zł ) jest do wygadania i oczywiście dodatkowo pakiet darmowych minut nie jak u innych płacisz abo dostajesz trochę darmowych minut a po wyczerpaniu ich płacisz dodatkowo do abonamentu.
  Ja od ponad roku nie zapłaciłem ani grosza więcej do abonamentu a dzwonie bardzo dużo