Gry komputerowe

This War of Mine: kolejna polska gra z datą premiery i intrygującym zwiastunem

z dnia 2014-10-31
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
5 komentarzy Dyskutuj z nami

Ponownie pochylono się nad tematyką wojenną, ale tym razem akcja przedstawiona będzie z perspektywy cywilów przebywających w oblężonym mieście.

This War of Mine gra

Polscy producenci gier zdają się znaczyć w świecie coraz więcej. W ostatnim czasie pojawia się znacznie więcej rodzimych tytułów, którymi śmiało możemy chwalić się w świecie. Spore szanse na dołączenie do tego grona ma również This War of Mine.

11 bit Sudios wpadło na bardzo ciekawy pomysł. Zdecydowano się bowiem ponownie pochylić nad tematyką wojenną, ale tym razem akcja przedstawiona będzie z perspektywy cywilów przebywających w oblężonym mieście.

"W This War of Mine nie wcielasz się w elitarnego żołnierza. Stajesz na czele grupki cywilów, pragnących przeżyć oblężenie, zmagając się z brakiem żywności, lekarstw i zagrożeniem ze strony snajperów i szabrowników. Ta gra pokazuje wojnę z zupełnie przemilczanej dotąd perspektywy."

Chociaż spotkamy się tutaj z widokiem 2,5D to nie należy myśleć, iż będzie to mało rozbudowana gra. Pojawi się bowiem cykl dnia i nocy, a o każdej porze wykonywać będzie trzeba inne zadania. Za dnia sprowadzać mają się one głównie do rozbudowy schronu, podczas gdy w nocy przyjdzie nam wyjść na ulice i szukać wszystkiego co pomoże przeżyć. Zapowiadane jest też losowe generowanie poziomów i konieczność podejmowania wielu trudnych decyzji.

Prace od początku szły po myśli twórców, dlatego też nie będziemy już długo czekać na premierę. This War of Mine zadebiutuje 14 listopada - na PC.

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

Ujawnienie daty premiery wzbogacone zostało o nowy zwiastun. Trzeba przyznać, że ogląda się go z dużą przyjemnością w czym duża zasługa doboru utworu mu towarzyszącego. Jakiego? Przekonajcie się sami.


Źródło: 11bitstudios

marketplace

Komentarze

5
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Zapowiada się miodna gra. Jedna kopie mogli by wysłać Putinowi.
  Zaloguj się
  -1
 • avatar
  Wojna z innej perspektywy może być ciekawie. Mam nadzieję że pojawi się wersja na andruta z natywnym wsparciem na dla gamepadów bo normalnych gierek na urządzenia mobilne jak na lekarstwo.
 • avatar
  Takie info dla tych co nie wiedzą, główną rolę gra RockAlone2k :)
 • avatar
  Czekam :3