Na topie

Bezpieczna i spokojna jazda autem bez kierowcy - TomTom chce pomóc

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Ciekawostki Tematyka: CES 2018 Motoryzacja samokierujące się samochody Producenci: TomTom

MotionQ i AutoStream to opracowane przez firmę TomTom rozwiązania, które mają zwiększyć bezpieczeństwo i komfort jazdy autem bez kierowcy.

 • Bezpieczna i spokojna jazda autem bez kierowcy - TomTom chce pomóc
A A

Zanim samokierujące się samochody rzeczywiście pojawią się na drogach, minie pewnie sporo czasu. W końcu jednak to się stanie i TomTom chce, by pasażerowie mogli wtedy czuć się bezpiecznie. Podczas targów CES 2018 zaprezentował nawet dwa rozwiązania, które mają to zagwarantować.

Pierwszą nowinką jest MotionQ – to oprogramowanie, które wyświetla na ekranie centralnym samochodu to, co „widzi” i co zamierza wykonać auto (a właściwie jego system jazdy autonomicznej). Osoby wewnątrz pojazdu wiedzą więc, czy będzie on przyspieszał lub zwalniał, czy i w którą stronę będzie skręcał, a także czy bierze pod uwagę znaki poziome i pionowe na swojej drodze oraz rozmaite zagrożenia. (Tutaj możecie zobaczyć fragment wideoprezentacji).

Druga nowość to AutoStream – „innowacyjna usługa dostarczania map do samochodów autonomicznych”, dzięki której te ostatnie zawsze mają dostęp do najnowszych danych z chmury. Celem jest naturalnie zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa użytkowników.

Autostream

„Niezależnie od tego, czy mówimy o inteligentnej mobilności, tematach dotyczących connected cars, czy jeździe autonomicznej, wspólnym mianownikiem są technologie nawigacyjne. Przyszłość mobilności zależy od połączenia map o wysokiej rozdzielczości, map dostarczanych w czasie rzeczywistym, zaawansowanego oprogramowania nawigacyjnego i bieżących danych z czujników samochodowych”.

Autorem słów powyżej jest dyrektor generalny firmy TomTom, Harold Goddijn. Twierdzi on, właśnie dlatego tak ważne jest wprowadzanie rozwiązań, takich jak AutoStream i MotionQ, ale też nawiązywanie współpracy z liderami rynku. Ten producent konkretnie ma wśród swoich partnerów między innymi Baidu, Zenuity i Qulacomm.

Źródło: TomTom

Odsłon: 2325 Skomentuj newsa
Komentarze

1

Udostępnij
 1. baca130
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2018-01-10 18:03

  "chce, by pasażerowie mogli wtedy czuć się bezpiecznie."
  Nie tym się kierują, widzą w tym biznesie duży potencjał i też chcą uszczknąć trochę z tego wartego grube biliardy(+- parę zer) dolarów tortu.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!