Gry

Top 10 Steam: która gra rządzi tym razem?

opublikowano przez w dniu 2012-02-07

Lista przebojów

Ostatnie notowanie Steam Top 10: wyniki sprzedaży z ostatniego tygodnia wsparte na raporcie Valve odnośnie bestsellerów na platformie Steam, otwierał niepokonany od kilku tygodni The Elder Scrolls V: Skyrim.

Jest duża szansa, że zabójca smoków znowu znajdzie się na szczycie dzięki premierze oficjalnego, darmowego edytora do gry, o czym pisaliśmy w tekście pt. The Elder Scrolls V: Skyrim - firmowy Creation Kit, jednak w zeszłym tygodniu Dragonborn musiał ustąpić pola Kapitanowi Tytusowi.

Top 10 steam

A oto pełne notowanie za okres od 30 stycznia do 5 lutego. Jak wspomniałem powyżej, pierwsze miejsce przypadło tym razem przebojowi studia Relic. Przypomnijmy, że Warhammer 40,000: Space Marine pojawił się na świecie we wrześniu ubiegłego roku i występował również wcześniej w wynikach bestsellerów platformy cyfrowej dystrybucji Steam, ale ostatnio mu się nie wiodło. Aktualny wynik Warchammera to efekt dużej promocji na Steamie.

 1. Warhammer 40,000: Space Marine
 2. The Elder Scrolls V: Skyrim
 3. Kingdoms of Amalur: Reckoning
 4. Call of Duty: Modern Warfare 3
 5. Duke Nukem Forever
 6. Warhammer 40,000: Dawn of War II - Complete Pack
 7. Warhammer 40,000: Dawn of War II - Retribution
 8. Jagged Alliance: Back In Action
 9. Anno 2070
 10. Fortunes Summoners

Drugie miejsce dla Skyrima potwierdza dobrą kondycję Dragornborna. Pewnie jeszcze długo będzie wymachiwał toporem. Poprzednio drugie miejsce zajmował From Dust, którego tym razem zabrakło w Top 10. Trzecie i czwarte miejsce zajmują te same gry co ostatnio lecz zamieniły się kolejnością. W najnowszym notowaniu to Kingdom of Amalur jest o oczko wyżej.

Warhammer 40,000: Space Marine
Teraz wreszcie docenisz nasz doskonały wynik, prawda?

Do łask powrócił również Duke Nukem Forever. W Internecie furorę robi ostatnio fotka na której pewien znany detektyw wygląda kropka w kropkę jak Książę. Nie sądzę, że pierwszy detektyw Rzeczpospolitej napędził sprzedaż gry, ale jak ktoś lubi Archiwum-X, może w to spokojnie wierzyć i rozgłaszać.

Szóste miejsce na ostatniej liście zajmował przebój Ubisoftu – futurystyczny Anno 2070. Aktualnie numerek sześć przypadł kolejnej grze spod znaku Warhammera 40,000. Podobnie jak siódma lokata. Widać wyraźnie, że duże akcje promocyjne na Steamie potrafią zdziałać cuda.

W bieżącym Top 10 pożegnaliśmy się z Terrarią, Saint Row: The Third i Total War: Shogun 2 – Fall of the Samurai. W miejsce tych tytułów wrócili nasi starzy znajomi, wymieniona strategia z serii Anno, w której ludzkość zmaga się ze zmianami klimatu, Jagged Alliance z pasującym do tematu podtytułem; Back In Action -  oraz gra zamykająca stawkę, słodka jak ptyś, mangowa... akcja rpg zatytułowana Fortune Summoners.
 

Więcej o grach:

Źródło: steam

marketplace

Komentarze

25
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  To wszystko zależy od tego jaka jest promocja na steam. A że akurat na wszystkie DoWy jest zniżka to widać od razu. Chociaż i dobrze bo to świetna gra.
 • avatar
  BF3 jest na Originie,gdzie Coda nawet nie dopuścili do dystrybucji bo miał za dużo cheaterów ze sobą.
  Zaloguj się
 • avatar
  Dodatkowo Dzisiaj jest Skyrim na wyprzedaży -33% więc Skyrim idzie na #1 ponownie :D
 • avatar
  Dlaczego Skyrim jest na drugim miejscu spokojnie można sobie wytłumaczyć ale co robią pozostałe tytuły tak wysoko tego nie wiem.
 • avatar
  Kto to ścierwo Duke Nukem kupuje ?
  Zaloguj się
 • avatar
  Dokładnie, promocje na Steamie wypaczają wyniki. Z drugiej strony chodzi w koncu o to, co sprzedaje sie nalpiej. No i to od razu widac. Ale to gowienko na 10 pozycji to bym omijal z daleka.
  Zaloguj się
 • avatar
  Nie porypało się wam coś? Jaki Total War: Shotgun 2...
 • avatar
  A wasz kochany Wiesiu gdzie buhaha .
  Zaloguj się
  -2
 • avatar
  Ustawione jak zwykle ale kłócić się nie zamierzam np że od paru miesięcy mamy MW3
 • avatar
  Dzięki za newsa, Czarny Iwan ;) .
  Zaloguj się