Routery

TP-Link TL-WR2543ND: dwuzakresowy router 450 Mb/s

z dnia 2011-11-01
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
13 komentarzy Dyskutuj z nami

Tp - Link TL-WR2543ND jest bardzo mocnym i zarazem pierwszym urządzeniem tego producenta pracującym w dwóch zakresach WiFi

Firma TP-Link zaprezentowała nowy model bezprzewodowego routera. TL-WR2543ND jest bardzo mocnym i zarazem pierwszym urządzeniem tego producenta pracującym w dwóch zakresach WiFi.

Router TP-Link TL-WR2543ND pozwala na stworzenie sieci bezprzewodowej WiFi w standardzie 802.11 a/b/g/n, pracującej w dwóch częstotliwościach – 2,4 i 5 GHz. Urządzenie wyposażone zostało w trzy dwuzakresowe anteny 3x3 Multiple Input Multiple Output (MIMO), które zagwarantować mają prędkość przesyłu danych nawet do 450 Mb/s i zmniejszyć do minimum liczbę szarych stref.

Router TP-Link TL-WR2543ND

Jeśli zaś chodzi o obsługiwane interfejsy, w ręce użytkowników oddane zostały 4 porty LAN 1000 Mb/s, jeden, także gigabitowy port WAN oraz wejście USB, mające pozwolić na szybką i łatwą konfigurację urządzeń sieciowych, typu drukarka.

Mający wymiary 234x155x36 mm router wyposażony został także w Media Server. Dzięki niemu wszelkie multimedia, jak muzyka, filmy czy zdjęcia, mogą być współdzielone pomiędzy użytkownikami sieci. TL-WR2543ND obsługuje również funkcję IP QoS, mającą optymalizować ruch w sieci, a także WPS, odpowiedzialną za bezpieczeństwo połączenia.

TP-Link TL-WR2543ND z tyłu, porty, wejścia

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl


Więcej o routerach:

Źródło: TP-Link

marketplace

Komentarze

13
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Bardzo szybki.
 • avatar
  Jedyny minus to fakt, iż urządzenie potrafi pracować tylko w jednym zakresie częstotliwości równocześnie, czyli albo 2.4GHz, albo 5GHz. W związku z tym dwuzakresowość jest mocno ograniczona. Ciekawszym urządzeniem jest TL-WR2843ND, który pozwala używać obu zakresów równocześnie, ale niestety mimo dawnej premiery (prawie rok temu) jest w zasadzie niedostępny w sprzedaży i chyba wyleciał z produkcji.
 • avatar
  Nic nowego... prawie od roku mam Asus'a RT-N56U i dziala równocześnie 2.4 i 5 GHz, tylko 5 Ghz nie wykorzystuje bo trza miec jakis sprzet co jest kompatybilny z tym zakresem.
 • avatar
  Ten model to praktycznie to samo co 1043ND.
 • avatar
  Szkoda, że nie ma wbudowanego modemu :(
 • avatar
  mam TP-Link choć inny model ale wygląda podobnie, sprzęt niezły jak na wytwór czysto chiński i bardzo tani ale soft słaby, trzeba wgrywać custom bo oryginalny grzeje się w nich niesamowicie a i miewa problemy ze zrywaniem, na openwrt jest o wiele lepiej
  Zaloguj się
 • avatar
  Zapomnieli dodać, że na razie nie jest dostępny w sprzedaży.
 • avatar
  Mam TP-LINKA, i jestem bardzo zadowolony. Nie drogi był, działa super, czego jeszcze chcieć.