Gry

Twórcy L.A. Noire najprawdopodobniej są bankrutami

z dnia 2011-08-07
Jakub Kralka | Redaktor serwisu benchmark.pl
24 komentarze Dyskutuj z nami

Jak się okazuje nie zawsze mariaż z wielkim producentem i wydawcą może popłacać, niech to będzie przestrogą dla polskich firm, a najlepszym tego dowodem jest Team Bondi - ekipa, która miała za zadanie przygotować największy hit tego roku.

A przynajmniej wielu w to wierzyło. Dziś wiemy już, że L.A. Noire jest naprawdę niezłe, ale chyba nie wygra rywalizacji z kilkoma innymi produkcjami. Zupełnie niezależnie od jakości gry, jej twórcy wpadli w poważne problemy finansowe i prawdopodobnie czeka ich bankructwo.

Takie informacje donosi forum serwisu NeoGAF - swoistego branżowego "pudelka". Jedną z wielu przyczyn miałoby być oczywiście odwrócenie się od australijskiego studia Rockstar, które nawet tworzenie pecetowej konwersji L.A. Noire powierzył zupełnie innej ekipie z Anglii. W sieci było głośno o tym, że Rockstar postrzega Team Bondi jako ekipę wybitnie niepoważną, a fakt, iż ich najsłynniejsza gra ujrzała światło dzienne, wynikał tylko z niezwykłego jak na wydawcę zaangażowania ze strony amerykańskiego koncernu.
 

L.A. Noire
 

Z boku wygląda na to, że ludziom Team Bondi dostało się dokładnie to, na co zasłużyli, ale historia pokazała, że tego typu sytuacje wielokrotnie miały drugie dno.
 

Więcej o grach:

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

Źródło: NeoGAF

marketplace

Komentarze

24
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Czyli już wkrótce kolejne samobójstwa...
  Zaloguj się
 • avatar
  Ale coś musi być na rzeczy skoro nikt nie chciał wydać ich gry.Za wysokie mieli wymagania???
  Zaloguj się
 • avatar
  Gra przeciętna, więc nie ma co się dziwić
 • avatar
  To ja dobrze rozumiem, że Rockstar w takim razie "ukradł" Team Bondi ich grę? W ogóle jakim to prawem zlecono robienie ich gry komu innemu? Team Bondi musi być wyjątkowo głupie, że tak dało się wycyckać, to jedyna odpowiedź na taką kolej rzeczy.
  Zaloguj się
 • avatar
  Już widzę komentarz AWESOMEman'a...

  "Gdyby wydali tylko na Konsole (
  Zaloguj się
 • avatar
  Przecież to rockstar wyda la noir na pc wiec nie widzę problemu. A czytając posty AWESOMEman'a... (tego oszołoma) mam niezłą bekę. Chłopak zatrzymał się w 2006 roku i tyle.
 • avatar
  Szkoda, o grze słyszałem wiele dobrego aczkolwiek nigdy w nią nie zagrałem.
 • avatar
  Szkoda gry, tyle artystów się napracowało a nie przyniosło im to sławy ani specjalnych pieniędzy.
 • avatar
  Proste zanim zadasz się z gigantem weź kredyt na dobrych prawników ;P