Na topie

Koniec Ubera w Polsce? Jest pomysł

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Ministerstwo Infrastruktury planuje podobno całkowitą blokadę aplikacji mobilnych do zlecania przewozów osobom bez licencji taksówkarskiej.

Koniec Ubera w Polsce? Jest pomysł

A A

Na początku tygodnia taksówkarze wyrazili swoje niezadowolenie z obecności Ubera na polskich drogach. Krążą głosy, że w rzeczywistości strajki przełożyły się jedynie na wzrost zainteresowania usługami amerykańskiej firmy, bo dzięki nim szło się w miarę szybko dostać z punktu A do punktu B w dużej miejscowości. Protest to zatem porażka? Być może, ale wcale nie musi to oznaczać, że bitwa została przegrana.

Jak informuje Fundacja Panoptykon, w Ministerstwie Infrastruktury pojawił się pomysł, by wprowadzić blokowanie – tu cytat – „programów komputerowych, numerów telefonów, aplikacji mobilnych, platform teleinformatycznych albo innych środków przekazu informacji służących zlecaniu przewozów” (poza taxi). Innymi słowy, po wdrożeniu takiego przepisu z Ubera nie skorzystalibyśmy już tak prosto, bo aplikacja byłaby niedostępna w naszym kraju.

To pomysł, który w szczegółowej wersji jest datowany na 10 kwietnia bieżącego roku, ale którego nie ma jeszcze w Wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów. Sprawa nie jest zatem przesądzona. Jeśli jednak faktycznie doszłoby do takiej blokady, oznaczałoby to najpewniej koniec działalności firmy Uber w Polsce. Tym bardziej że choć ona sama określa swoją działalność jako „pośredniczącą”, rzecznik generalny unijnego Trybunału Sprawiedliwości mówi jasno, że świadczy ona „usługi transportowe”.

Oczywiście mówimy o potencjalnym końcu Ubera w takiej formie, w jakiej znamy go obecnie. Po wprowadzeniu przepisów firma będzie mogła bowiem kontynuować działalność, ale tylko jeśli przekształci się w korporację taksówkarską, a to oznaczałoby, że jej kierowcy musieliby mieć licencje. Liczba przewożących mogłaby się zatem poważnie skurczyć – ci, którzy w ten sposób tylko dorabiają po dwie-trzy godziny dziennie nie zainteresowaliby się bowiem pewnie takim rozwiązaniem.

Nowe przepisy byłyby ciosem dla Ubera (który ma poważne problemy finansowe), kierowców (którzy straciliby w ten sposób możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy) oraz samych użytkowników, których w naszym kraju jest już ponad milion

Źródło: Fundacja Panoptykon. Foto: Uber

Odsłon: 4876 Skomentuj newsa
Komentarze

73

Udostępnij
  1. e30tomas
    Oceń komentarz:

    22    

    Opublikowano: 2017-06-08 08:26

    Zamiast skasować idiotyczne licencje, które nic nie dają, to chcą skasować Ubera...

    Skomentuj

  2. Pardek
    Oceń komentarz:

    -12    

    Opublikowano: 2017-06-08 08:37

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    Jak zwykle samo gdybanie BMK, i wymysły na temat ustaw, o których nikt nawet nie wspomniał i nikt nie przedstawił nawet ich projektu. Wasze źródła są tak miarodajne, że można tylko z politowaniem się uśmiechnąć i iść dalej.

    Skomentuj

    1. Chong-li
      Oceń komentarz:

      20    

      Opublikowano: 2017-06-08 09:32

      Pardek jak zwykle Pisowskie Myślenie Pisowska propaganda ale już tylko do wyborów i skończy się dzień dziecka.

      Skomentuj

      1. Pardek
        Oceń komentarz:

        -25    

        Opublikowano: 2017-06-08 09:40

        Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

        Ciekawe jak nagle w przeciągu 2-3 minut dostałem ponad 10 minusów a Ty ok 10 plusów. Fajnie benchmark, pozwala na multikonta :) Wypier*alam z tego portalu, bo sami tępi debile jak ten idiota Chong-Li czy inne gówno sami sobie plusują za tak tragiczne komentarze. Szkoda tylko, że przy kolejnych wyborach PIS znowu wygra. Złodziei, których popierają sami emeryci nikt już nie chce

        Skomentuj

      2. Pardek
        Oceń komentarz:

        -22    

        Opublikowano: 2017-06-08 09:41

        Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

        PS. gdzie powiedziałem coś pro pisowskiego tępy matole? :) Benchmark fajnie, że tworzysz sobie sam multi konta. Na PurePc ciągle się z Was śmieją.

        Skomentuj

        1. Hattori
          Oceń komentarz:

          18    

          Opublikowano: 2017-06-08 09:44

          Pardek idz na swoje PurePC bo zawsze jak ciebie czytam to brak mi tchu ze śmiechu!

          Skomentuj

          1. Pardek
            Oceń komentarz:

            -18    

            Opublikowano: 2017-06-08 09:46

            Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

            Brak Ci tchu, bo pewnie ledwo Twój mózg ogarnia jednoczesny chód i oddychanie.

            Skomentuj

        2. dopelfinger
          Oceń komentarz:

          15    

          Opublikowano: 2017-06-08 09:48

          Pardek moim zdaniem jesteś prostakiem wyzywasz ludzi w komentarzach chodz ciebie nikt nie wyzwał idz na swoje PurePC tam jest dużo takich jak ty oglądających TVP 1.

          Skomentuj

          1. Pardek
            Oceń komentarz:

            -23    

            Opublikowano: 2017-06-08 09:50

            Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

            Lepsze TVP niż TVN dla prostych ciemniaków jak Ty :)

            Skomentuj

          2. Pardek
            Oceń komentarz:

            -21    

            Opublikowano: 2017-06-08 09:51

            Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

            Tam przynajmniej portal komputerowy nie bawi się w politykę tak żałośnie jak tutaj. Benchmark to trochę taki pudelek w świecie newsów o sprzęcie. Pewnie jeszcze onecik sponsoruje

            Skomentuj

          3. LwieSerce
            Oceń komentarz:

            17    

            Opublikowano: 2017-06-08 09:53

            Żałosny to jesteś ty awansowałeś na moją listę trolli.

            Skomentuj

        3. Shunex
          Oceń komentarz:

          -18    

          Opublikowano: 2017-06-08 09:52

          Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

          Tak sie składa że głównymi co głosują na pis są właśnie emeryci...

          Skomentuj

          1. Pardek
            Oceń komentarz:

            -15    

            Opublikowano: 2017-06-08 09:55

            Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

            Hahaha. To zobacz kto sobie na marszu wolności organizowanym przez PO i Nowoczesną przoduje. Ja tam widzę średnia 50-60+. Marsze KODU to samo xD

            Skomentuj

          2. ShogunToranaga
            Oceń komentarz:

            16    

            Opublikowano: 2017-06-08 09:57

            Pardek ja się bedę śmiał po wyborach samorządowych wtedy zobaczysz jaki będzie z was ubaw !!!

            Skomentuj

          3. WalterWhite
            Oceń komentarz:

            11    

            Opublikowano: 2017-06-08 10:30

            Dokładnie o Kodzie to samo mówi jedynka co ten Pardek więc nie ma sensu z nim dyskutować bo to bzdury.

            Skomentuj

          4. BluePandoraBox
            Oceń komentarz:

            9    

            Opublikowano: 2017-06-08 11:35

            to na PurePC mnie się nie podoba, wyzwiska i kłótnie, nie potrafią normalnie rozmawiać, argumenty? a po gwizdek, lepiej kogoś objechać niż podać fakty
            niestety co rusz jakiś ćwok wychodzi w świat i próbuje się udzielać na innych stronach
            sio do swojego bagienka i nie wypełzaj z niego więcej xD

            Skomentuj

          5. Pardek
            Oceń komentarz:

            -11    

            Opublikowano: 2017-06-08 11:43

            Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

            A gdzie tu masz argumenty? Bo póki co to ja przytaczam całą masę argumentów a dostaję tylko odpowiedzi w stylu: HURR DURR TVP, PIS, Trybunał. Lol. A Ty jaki masz argument? Odpowiesz na chociaż jedno moje pytanie zanim mnie multi konta benchmarka zaminusują?

            Skomentuj

          6. BluePandoraBox
            Oceń komentarz:

            11    

            Opublikowano: 2017-06-08 11:56

            wyjątkowo odpiszę, a raczej wyjaśnię
            nie wdaję się w dyskusje z osobami które by podnieść wagę swoich słów używają łaciny podwórkowej i obelgę traktują jako argument
            nie interesuje mnie Twoja historia i łatwe dzieciństwo z ciężkimi zabawkami
            mykaj na PPC, tam będziesz zrozumiany i odpowiedzą Tobie Twoim językiem
            oczywiście to Ty jesteś adresatem mojego wcześniejszego komentarza

            Skomentuj

          7. Pardek
            Oceń komentarz:

            -14    

            Opublikowano: 2017-06-08 12:01

            Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

            To są argumenty dziecko? Konkrety proszę. Osobiste wycieczki rób u siebie :) Ciężki na umysle jesteś. Dziw, że w klawisze trafiasz odpowiednie.

            Skomentuj

          8. SzczeryDoBólu
            Oceń komentarz:

            -5    

            Opublikowano: 2017-06-09 11:10

            Staraj się miernoto językowa (BluePandoraBox) nie nadużywać formy "Tobie" w sytuacjach, kiedy można użyć po prostu formy "Ci". Brzmisz jak typowy upośledzony socjalnie KODziarz, ale czytając twoje komentarze, to chyba ci (nie tobie) to odpowiada.

            Małe litery oczywiście świadomie - nie zasługujesz na szacunek.

            Skomentuj Historia edycji

          9. BluePandoraBox
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2017-06-09 21:24

            widzisz yntelygencie z wyższej szkoły uprawy buraków ... "ci" jest ... jakby to ująć ... chłopskim odpowiednikiem "tobie", często składane w Twoim otoczeniu z "po" xD
            także ... wiesz ... może ... lub ... zresztą ... cmoknij mnie w nos :)

            Skomentuj

      3. Robert2137
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2017-06-09 20:44

        "Pardek jak zwykle Pisowskie Myślenie Pisowska propaganda ale już tylko do wyborów i skończy się dzień dziecka"

        Pisowskie myślenie... czasami jak patrze na takich ludzi jak Ty to po prostu wątpie w Polaków Twojego pokroju. Jeżeli wcześniejsze rządy Ci odpowiadały to dalsza dyskusja nie ma żadnego sensu.

        Zero merytorycznych argumentów tylko typowe lewackie piep.,..enie.

        Skomentuj

        1. Orokusaki
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2017-06-10 10:00

          Robert2137 ja jak czytam takie twoje wypociny widze buraka który beczy nawet nie jak baran ale jak owca.

          Skomentuj Historia edycji

          1. Robert2137
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2017-06-10 22:29

            Typowe rozumowanie... Podaj mi argumenty świadczące o tak dramatycznej sytuacji Polski w jakiejkolwiek dziedzinie życia jak i sytuacji geopolitycznej.

            Sędziowie... ? Zamknięta sekta, której układ nigdy po 1989 roku się nie zmienił. Do dzisiaj są sędziowie którzy skazywali górników. Afera taśmowa, afera z OFE, afera z prywatyzacjami. Wymienianie wszystkiego po prostu nie ma sensu.

            Nie ma rządów idealnych, ale to co było wcześniej to zostały przekroczone jakiekolwiek granice.

            Jedyny fakt jaki mnie jeszcze dziwi to taki, że ludzie potrafią skandować takie slangi jak ,,wolność słowa, itp Jest to tak idiotyczne i te minusy wasze. Wygląda to identycznie jak dziennikarz który podchodzi na demonstracji kodu z zapytaniem, ale co jest łamane, gdzie nie ma wolności itp. A człowiek z zamurowaną miną dalej swoje ,,Nie ma wolności słowa ..." 90 % tych ludzi wcześniej pewnie nawet nie słyszało o Trybunale...

            Skomentuj

    2. Hattori
      Oceń komentarz:

      14    

      Opublikowano: 2017-06-08 09:43

      źródła twojej ulubionej władzy są jeszcze bardziej miarodajne jak mam ochotę na dobrą komedie to włączam TVP 1 i oglądam wasze wiadomości dosłownie boki zrywać aż się popłakać można ze śmiechu.

      Skomentuj

      1. Pardek
        Oceń komentarz:

        -14    

        Opublikowano: 2017-06-08 09:43

        Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

        Czyli jak TVP było w rękach PO, to było dla Ciebie źródło rzetelnej informacji? A tak z ciekawości, to skąd bierzesz informacje na temat polityki? Jakie wiadomości oglądasz? Powiesz? :)

        Skomentuj

        1. Pardek
          Oceń komentarz:

          -17    

          Opublikowano: 2017-06-08 09:57

          Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

          Same minusy ale żaden nie odpowie. Co oglądacie by zaczerpnąc informacje co się dzieje u nas w kraju? Odpowie ktoś? :)

          Skomentuj

          1. PredatorHunter
            Oceń komentarz:

            14    

            Opublikowano: 2017-06-08 10:00

            Ja ci odpowiem jest wysyp takich jak ty ale ludzie już teraz bedą chodzić na wybory i już się to skończy tak jak panowie wyżej piszą.
            Pierwsza porażka będzie w samorządach potem w wyborach do Rządu a potem jeszcze czeka trybunał stanu za łamanie praw konstytucji i nie Honorowanie władzy sędziowskiej.

            Dość tego bezprawia.

            Skomentuj Historia edycji

          2. Pardek
            Oceń komentarz:

            -21    

            Opublikowano: 2017-06-08 10:07

            Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

            Po pierwsze Sędziowie to tylko jedna z władz. I ona ma się dostosować do panujących przepisów a nie nimi zarządzać :) Jakbyś znał prawo to byś wiedział. Dwa sędziowie w Trybunale nie są prawdziwymi sędziami (po aplikacji sędziowskiej). Tam może zasiąść radca prawny, adwokat - każdy kto ukończył prawo. Nie znasz prawa to też nie wiesz. A trybunał poza tym to stare komunistyczne narzędzie :) Trybunał nie ma prawa decydowania o niczym w naszym kraju koleżko. To nie on rządzi. Poza tym z tego co widzę, to PiS wygra zarówno w samorządowych jak i nowych wyborach do sejmu. PO nawet jak się z nowoczesną połączy ma mniejsze poparcie. Marzyć sobie możesz dalej, ale jak chcesz poważniej rozmawiać to naucz się najpierw prawa :)


            PS. Jakie prawa z konstytucji są łamane? Wymienisz chociaż 2-3? :)

            Skomentuj

          3. Wtyczka
            Oceń komentarz:

            15    

            Opublikowano: 2017-06-08 10:09

            Panowie on nawet nie wie co się w kraju dzieje zadał pytanie

            "Jakie prawa z konstytucji są łamane? Wymienisz chociaż 2-3? :) "


            Z kim wy dyskutujecie dawać minusy wykluczyć go z dyskusji.

            Skomentuj

          4. Pardek
            Oceń komentarz:

            -21    

            Opublikowano: 2017-06-08 10:12

            Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

            Ja się Was matołki pytam. Zakopać niewygodne pytanie, bo się nie zna odpowiedzi każdy może. To co ktoś wykaże się podstawową wiedzą prawną? :)

            Skomentuj

          5. BluePandoraBox
            Oceń komentarz:

            13    

            Opublikowano: 2017-06-08 11:42

            miałeś stąd znikać, to po co jeszcze marnujesz na nas swój cenny czas? :P
            jesteś kolejnym który potrafi składać tylko obietnice i nigdy się z nich nie wywiązuje
            ale Cię rozumiem i łączę się z Twoim bólem
            nauczyłeś się od kaczek, a że wszedłeś między wrony, musisz krakać jak i oni
            także wrońskim tfu ... kaczkowskim pozdrowieniem żegnam
            kra kra kra xD

            Skomentuj

          6. Pardek
            Oceń komentarz:

            -16    

            Opublikowano: 2017-06-08 11:50

            Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

            Prymitywne dziecko, odpowiedz najpierw na moje pytania :) Nikt nie umie udzielić odpowiedzi o lamaniu praw, a podobno takie bezprawie. Szkoda tylko, że Państwo w coraz lepszej sytuacji jest :) Może jak zaliczysz WOS w gimnazjum to Ci się rozjaśni bardziej.

            Skomentuj

          7. sonyablade
            Oceń komentarz:

            14    

            Opublikowano: 2017-06-08 12:58

            Pardek jedynym prymitywem tutaj jesteś ty smarkaczu 25 letni o prawie nie masz nic pojęcia bo ludzie którzy mają pojęcie i śledzą politykę na bieżąco widzą co się teraz wyprawia w Polsce,myślisz że wygracie wybory będę się z ciebie śmiała i ci te twoje wypociny wszystkie wypisze po waszej porażce.
            W całym cywilizowanym świecie mówi się o łamaniu praworządności w Polsce,bardzo mądrzy ludzie mówią że to najgorsza władza po upadku komunizmu,osłabienie Polskiej armii,chęć władzy absolutnej i odebranie władzy trybunałowi konstytucyjnemu który ma chronić obywateli przed dyktaturą władzy a teraz chcą sami sądzić w sądach tak nie postępuje państwo demokratyczne tak postępowały rządy komunistyczne ale taki gówniarz jak ty nie wie co to komuna bo się za pózno wyklułeś,kłapiesz ryjem o czymś o czym nie masz pojęcia.
            Piszesz o PO a żaden z uczestników dyskusji nawet nie wspomniał o tej partii.Wbij to sobie do łba smarku że każda partia jest lepsza od twojej bo takiego syfu w Polsce nie widziałam od 1989 roku.
            Nie wygracie wyborów i ja to wiem i wiedzą to już ludzie którzy sprawują władze bo taka polityka jak jest teraz nie ma racji bytu i zawsze przegrywa.

            Zmiataj stąd i wróć za 10 lat jak będziesz dorosłym mężczyzną który może dyskutować bo miejsce smarków jest w piaskownicy a rozmowa o polityce to rozmowa ludzi dojrzałych inteligentnych i takich co mają doświadczenie ty się do nich nie zaliczasz tylko beczysz jak owca która robi to co jej się każe.

            Tutaj masz przyszłość Polskiej młodzieży dziewczynka jest młodsza od ciebie i ma więcej oleju w głowie niż ty!!!!!

            http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-06-01/nastolatka-o-wyrazach-wspolczucia-dla-wspolpracownikow-pana-kaczynskiego-i-macierewicza-wystapienie-na-sesji-sejmu-dzieci-i-mlodziezy/

            jak widzisz to nie twój znienawidzony TVN.


            a tutaj masz drugie mądre dziecko

            http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/obrady-sejmu-dzieci-i-mlodziezy-karolina-wojcicka-krytykuje-pis,649049.html

            Skomentuj

          8. Pardek
            Oceń komentarz:

            -15    

            Opublikowano: 2017-06-08 13:14

            Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

            Hahah smarkiem jesteś Ty matołku :D Kłapiesz mordą jak potłuczony sam a ani jednego argumentu mi nie dałeś. Dziecko drogie udostępniasz mi najgłupszą z tych wszystkich młodych osób, które miały wystąpienie w sejmie. Żadnych argumentów, żadnych konkretów nic merytorycznego tylko najazdy na PIS i Kaczora. Durne sepleniące dziecko zupełnie jak Ty. Jak Tobie to imponuje baranie (bo widzę, że w Wybiórczej i TVNach też się nią ekscytowali) to pokazuje Twoją inteligencję. Polsat czy TVN jedno bagno :) Póki co widzę, że każdy kto mądry to władzę chwali. Przynajmniej korupcji i rozkradania nie ma. A taki przygłup jak Ty, co pewnie nawet wykształcenia nie ma, to łyka wszystko jak głodny pies bez samodzielnej analizy i wysnuwa takie wnioski. Ciekawe czy teksty o mężczyznach też byś prosto w oczy potrafił tak rzucać łatwo :)

            PS. Twoje zdanie, że śledzisz politykę i się na niej znasz mnie rozbroiło. Właśnie pokazałeś tym wszystkim, że jesteś zwykły matoł i tępy ciemniak :) Przykre w sumie, że w Twoich mainstreamowych mediach nawmawiali Ci, że jesteś inteligentny i teraz w to wierzysz. Życie Cię zweryfikuje prymitywny głupku.

            Skomentuj

          9. dopelfinger
            Oceń komentarz:

            12    

            Opublikowano: 2017-06-08 13:21

            Zobaczcie jaki ten Pardek to prostak pisze "matołku" "kłapiesz mordą" "nie dałeś" do kobiety która mu pocisnęła niezle jest wykolejony żeby do płci pięknej pisać jak do mężczyzny.

            Pardek jesteś mega wykolejony nawet płci nie odróżniasz i czego tu wymagać od takiego patola bo na pewno nie znajomości polityki.

            "Właśnie pokazałeś tym wszystkim, że jesteś zwykły matoł i tępy ciemniak :)"

            No własnie pokazałeś pardek wszystkim jaki jesteś nie wiedząc jak odróżnić płeć.

            BUHAHAHAHAHAHAHAH

            Skomentuj Historia edycji

          10. Pardek
            Oceń komentarz:

            -14    

            Opublikowano: 2017-06-08 13:26

            Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

            A jak mam rozróżnić płeć? Po tym, że jakiś dzieciuch sobie nadał nick postaci z gry i nawet wieku boi się podać? :) Z resztą nie rozumiem co Twoja wypowiedź miała na celu. Znowu jakiś bełkot bez konkretów na moje poprzednie posty. To nie ma sensu. Ubawiłem się z Wami dzieciaczki, ale czas wracać do obowiązków. Nie pozdrawiam

            Skomentuj

          11. Beatrix
            Oceń komentarz:

            11    

            Opublikowano: 2017-06-08 13:29

            Pardek idz na lekcje biologi dowiesz się że ludzie mają także żeńskie narządy płciowe.Co za nie douczony człowiek o matko!!!!

            Skomentuj

          12. Pardek
            Oceń komentarz:

            -17    

            Opublikowano: 2017-06-08 13:31

            Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

            Ładne multikonto. Stworzone tylko by odpowiedzieć na ten post :) Nieźle. Widzę, że niektórzy mają naprawdę zaburzenia w głowie. Pewnie i tak rozmawiam z jednym typem od początku.

            Skomentuj

          13. LwieSerce
            Oceń komentarz:

            12    

            Opublikowano: 2017-06-08 13:35

            Wy dalej dyskutujecie z tym Padkiem??? Widać że to czub jak ich mało...... o widzę nie dopuszcza do wiadomości że mogą tutaj być dziewczyny:):):)

            Pardek ja też jestem multikontem i wszyscy to multikonta co nie tylko ty jesteś nie multi.Teoria spisku wiadomo skąd to znamy.....

            Swoją drogą sonya bardzo ładnie mu pocisnełaś tak sie zaczął nadymać że cie za chłopa wziął a teraz rzuca mięsem że multikonta trafiłas w czuły punkt brawo.

            Skomentuj

          14. Pardek
            Oceń komentarz:

            -16    

            Opublikowano: 2017-06-08 13:37

            Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

            Widzę właśnie. Napisałeś komentarze może pod paroma postami z czego większość tutaj. Gdzie ja Ci nie dopuszczam, że mogą być dziewczyny? Podaj mi przykład wypowiedzi mojej gdzie nie wierzę w bytność dziewczyn tutaj?

            PS. rzeczywiście ładnie pocisnęła ;) nawet jednego argumentu w wypowiedzi tylko obrażanie i linkowanie jakichś opóźnionych dzieci z sejmu, które poglądy wyniosły ze swoich komunistycznych rodzin. Kurcze ładnie benchmark sobie wyświetlenia nabijacie

            Skomentuj

          15. ShogunToranaga
            Oceń komentarz:

            11    

            Opublikowano: 2017-06-08 13:44

            Tak tak pardeczku wszyscy jesteśmy multikontami a na PurePC jest pełna kultura i nikt nie rozmawia o polityce a ja wczoraj jadłem obiad z cesarzem Chin a dziś lecę na księżyc.

            Idz już lulu spać bo widzę dzidzia jest spiąca i pisze marne opowiastki.

            Skomentuj

          16. Q2hvY2hsaWs2
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2017-06-08 15:30

            Póki co tylko czytałem ten Twój bełkot...

            Ale jak napisałeś, że jak masz niby rozpoznać płeć z pisanego tekstu to już witki mi opadły. A wiesz, że czasowniki wskazują na płeć? Zrobiłam - zrobiłem, byłam - byłem... aż taki tępy jesteś?
            Może zanim weźmiesz się za prawo i politykę poucz się trochę ojczystego języka... na lepsze Ci wyjdzie. Nie zapomnij o ortografii i czytaniu ze zrozumieniem.

            Skomentuj

          17. Chong-li
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2017-06-08 16:21

            dopelfinger już go podsumował pozwolę sobie zacytować

            @Pardek (obraza skierowana do kobiety o nicku sonyablade)

            "Właśnie pokazałeś tym wszystkim, że jesteś zwykły matoł i
            tępy ciemniak :)"

            @Dopelfinger (odpowiedz na cytowany wyżej tekst)

            No właśnie pokazałeś pardek wszystkim jaki jesteś nie wiedząc jak odróżnić płeć.


            Pardek reprezentuje,podwórkową łacinę,brak jakiejkolwiek wiedzy politycznej,nie znajomość prawa,pojęcie trybunału konstytucyjnego jak i jego działania niestety jest mu obce,oczywiście z jego komentarzy wynika też że nie wie dlaczego sądy muszą być niezależne.


            Pozdrawiam.

            Skomentuj Historia edycji

          18. Pardek
            Oceń komentarz:

            -5    

            Opublikowano: 2017-06-08 23:00

            Dziecko Drogie jesteś jeszcze na poziomie gimnazjum i póki co to żadne z Was się nie wykazało wiedzą na temat prawa ani działania apratu państwowego. Ja Ci przedstawiłem dlaczego jesteś idiotą, i że nie masz pojęcia o tym sam. Wytknąłem Wam błędy w rozumowaniu, brak pojęcia o TK, brak pojęcia o prawie a teraz sami mi to próbujecie wytyknąć... BEZ KONTRARGUMENTÓW. ŻADNYCH XD Na pytanie jakie prawa konstytucyjne są lamane nikt mi nie odpowiedział. Oh dzieci głupie... Wróćcie do szkoły, dostańcie chociaż 3 z WOSu i wrócimy do rozmów.

            Skomentuj Historia edycji

          19. Orokusaki
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2017-06-09 09:52

            Pardek wróć na lekcje Polskiego naucz się od nowa co to są czasowniki a potem wracaj biegiem na lekcje biologi pouczyć się jaka płeć jest męską a jaka żeńską a na końcu szybko wracaj do psychiatryka na dalsze leczenie.

            Skomentuj

          20. Pardek
            Oceń komentarz:

            -5    

            Opublikowano: 2017-06-08 22:56

            Q2hvY2hsaWs2

            ...

            Skomentuj Historia edycji

          21. Q2hvY2hsaWs2
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2017-06-09 10:09

            Debil! Uwaga debil!

            "(...), myślisz że wygracie wybory będę się z ciebie śmiała i ci te twoje wypociny wszystkie wypisze po waszej porażce."

            ŚMIAŁA! - ona się będzie śmiała z ciebie - tak jak ja się śmieję teraz.

            "(...), bo takiego syfu w Polsce nie widziałam od 1989 roku."

            NIE WIDZIAŁAM - ona nie widziała


            A teraz podkul ogon i zamilcz!

            Skomentuj

          22. Pardek
            Oceń komentarz:

            -4    

            Opublikowano: 2017-06-09 10:20

            Debilem to jest Twój ojciec, że zawczasu Cię do utylizacji nie dał. Jak szybko się czyta długą wypowiedź czasem ciężko jest dostrzec odmianę czasownika. I od kiedy tematem rozmowy było odróżnienie płci a nie argumenty na rzecz tego, w jaki sposób są niby Wasze prawa łamane? To jest teraz najważniejsze? Płeć tej idiotki, czy to co powiedziała? Pamiętaj kto jest debilem :) Powtarzaj to sobie codziennie, żebyś znowu przypadkiem nie zarzucił komuś bycia kim sam jesteś pajacu niedorobiony.

            Skomentuj

          23. Q2hvY2hsaWs2
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2017-06-09 12:41

            Jak dobrze, że kobiety mają wyższy głos, bo podczas rozmowy telefonicznej też byś nie wiedział z kim rozmawiasz.

            Jak się szybko czyta... ch*j, czytaj se nawet co trzecie słowo, ale jak już Cię wyśmiewają to przeczytaj jeszcze raz wolniej, a nie uporczywie się wykłócasz, że z treści nic nie wiadomo o płci. I własnie dlatego nikt nie chce z Tobą dyskutować, bo nawet nie czytasz dokładnie co ktoś do Ciebie pisze. Nie potrafisz się przyznać do błędu i usilnie walisz głową w mur rzucając mięsem na lewo i prawo. To sam powiedz, jaki jest sens podawać jakiekolwiek argumenty skoro z takim podejściem nawet ich nie zauważysz?

            Nie wiem czy w ogóle powinienem rozmawiać z kuta*iarzem co po starych jeździ. Kto cię uczył kultury, matka z burdelu czy ojciec pijak? A może koledzy w ortalionach spod klatki?
            Zdecydowanie nie jesteś partnerem do rozmowy. Jakiejkolwiek.

            Skomentuj

          24. Pardek
            Oceń komentarz:

            -3    

            Opublikowano: 2017-06-09 14:21

            Ja przynajmniej znam prawo i działanie aparatu państwowego niedorobiony buraku :) Mój błąd, że wnikliwie nie przeanalizowałem każdego słowa wypowiedzi tej idiotki poprzedniej. Widzę, że z braku argumentów uczepiłeś się tej jej płci jak rzep. Nie mam takich kolegów na szczęście, a raczej do towarzystwa w jakim codziennie przebywam nie miałbyś wstępu choćbyś i pół swojego żałosnego życia pracował. Ciekawe czy byś tak fikał na żywo. Byś wył i przepraszał i lał po gaciach. Pamiętaj, że jesteś łatwy do namierzenia. Ciekawe czy też będziesz chojrakiem wtedy i powtórzysz to samo :)

            Skomentuj

          25. Q2hvY2hsaWs2
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-06-09 15:30

            "(...) do towarzystwa w jakim codziennie przebywam nie miałbyś wstępu (...)"

            gejowskie kluby mnie nie interesują


            Dalej nie rozumiesz co ci próbuję przekazać. Może jeszcze prościej - ostatnia próba. Ludzie nie lubią ignorantów i z*ebów, których głównym argumentem są bluzgi i wyzwiska. Bo to jest jedyne co się rzuca w oczy z twoich wypowiedzi - buractwo i brak kultury. Już w drugim komentarzu wyzywasz obce osoby, bo mają inne poglądy. A sam swoich nie potrafisz przekazać innym językiem, niż tym z rynsztoku w jakim się wychowałeś. Jak na moje, możesz być nawet profesorem prawa i sędzią trybunału. Dla mnie jesteś zwykłym frajerem bez kultury.

            PS. I pamiętaj, nigdy nie wiesz na kogo natrafisz w internecie, więc nie obiecuj.

            Skomentuj Historia edycji

          26. Wtyczka
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2017-06-09 15:41

            Pardek nikt by nie miał wstępu do twojego towarzystwa bo na oddział zamknięty w psychiatryku normalni obywatele nie mają prawa wstępu a do rynsztoka też się nikt nie pcha.Jestem przekonana że do dziś nosisz pieluchy i nie wiesz jak samemu korzystać z wychodka i dlatego jesteś zazdrosnym narcyzem i tak szczekasz na wszystkich.

            Skomentuj Historia edycji

          27. Q2hvY2hsaWs2
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2017-06-09 15:50

            Pardek - uważaj! - Wtyczka też użyła formy żeńskiej czasownika - bardzo prawdopodobne, że jest płci żeńskiej... ale co ja tam wiem - pewnie za wolno czytam.

            Skomentuj Historia edycji

      2. Sharimsejn
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2017-06-08 17:01

        Bądźmy szczerzy. Uber nie jest do końca legalny. Oczywiście wolę Ubera od złotów ale muszą zmienić w Uberze trochę podejście do prawa.

        Skomentuj

        1. Q2hvY2hsaWs2
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-06-08 17:09

          Uber jest jak najbardziej legalny dlatego zmieniają przepisy, żeby przestał być.

          Skomentuj

    3. Kenjiro
      Oceń komentarz:

      10    

      Opublikowano: 2017-06-08 09:49

      Gdybanie BMK? To Panoptykon ma takie informacje, a ta organizacja jest właśnie po to, by patrzeć władzy na ręce, a nie bezkrytycznie podchodzić do każdego jej pomysłu.
      Pamiętaj, że to władza jest dla ciebie, a nie odwrotnie.

      Skomentuj

      1. Zapinator
        Oceń komentarz:

        10    

        Opublikowano: 2017-06-08 09:51

        On o tym nie pamięta woli tworzyć teorie spiskowe znamy to z TVP 1 ha ha ha .

        Skomentuj

      2. Pardek
        Oceń komentarz:

        -18    

        Opublikowano: 2017-06-08 09:54

        Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

        3/4 organizacji pozarządowych dzisiaj, jest tak niezależna jak opozycja nie jest totalną opozycją dzisiaj. Panoptykon im ładnie przoduje. Mnie tylko ciekawi skąd tu tyle lewackich matołów się namnożyło. Rodzicom i dziadkom emeryturki pozmniejszali już? Haha

        Skomentuj

        1. arrasek78
          Oceń komentarz:

          -12    

          Opublikowano: 2017-06-08 11:55

          Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

          Pardek dobrze jedziesz tym lemingom. Choć moim zdaniem niema co się kłócić z tą bandą przegranych ludzików

          Skomentuj

  3. ooooo
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2017-06-08 09:27

    Może powinni zacząć od licencjonowania zawodu posła. Może w polityce też powinni pracować zawodowcy, a nie lekarze, historycy, nauczyciele czy perukarze.

    Skomentuj

  4. Mighn
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2017-06-08 09:45

    Lobby taksówkarskie (głównie emerytowani policjanci) ma swoje wtyki u władzy...

    Skomentuj

  5. Ashinek
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-06-08 10:21

    Coś takiego jest raczej niezgodne z konstytucją. Więc niech się gonią...

    Skomentuj

    1. BluePandoraBox
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-06-08 11:50

      mnie to powiewa, idę piechotą albo jeżdżę komunikacją, nie daję żadnym obibokom zarobić
      ten cały cyrk wkoło tej firmy zaczyna mnie irytować, jakby nie było ważniejszych spraw,
      obudźcie się, to tylko temat zastępczy by nie pisać/gadać o tym co faktycznie istotne, tak jak z aborcją którą wyciągają przed wyborami by ich ktoś nie zapytał o to co faktycznie chcą zrobić dla Polski albo broń Boże o to co nakradli gdy byli u władzy

      Skomentuj

      1. kitamo
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2017-06-08 14:07

        tematem zastepczym to sa teraz dopalacze panie kolego.
        codziennie czytam ze w jakims miescie doszlo do 2-3 incydentow gdzie ktos umarl po dopalaczach.

        Skomentuj

        1. Chong-li
          Oceń komentarz:

          3    

          Opublikowano: 2017-06-08 14:42

          Kitamo masz racje,dopalacze to plaga straszliwa młodzi ludzie którzy rozumem nie grzeszą żeby imponować środowisku (koledze,dziewczynie starszym kolegom) zażywają tą trutkę na szczury i młodo kończą karierę.


          Skomentuj

          1. PL_SBX
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-06-09 12:28

            Nazywa się to "selekcja naturalna" która działa zgodnie z zasadą "im więcej głupich ludzi, tym mniej głupich ludzi".

            A głównym problemem jest wczesna edukacja dzieci oraz młodych nastolatków na poziomie wykształcenia podstawowego. (Wcześniej podstawówka + gimnazjum, aktualnie podstawówka)

            Skomentuj

  6. darioz
    Oceń komentarz:

    -5    

    Opublikowano: 2017-06-08 12:17

    Wreszcie szmaciarze z Ubera się wyniosą z naszej Polski!!! Czekałem na to tyle lat i się wreszcie doczekam!!!

    Skomentuj

    1. PL_SBX
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-06-09 12:24

      A co ty do nich masz?

      Skomentuj

  7. Sielock
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-06-08 13:06

    Złotów zawsze drą morde o wszystko, pie....ni monopoliści.

    Skomentuj

  8. PL_SBX
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-06-09 12:25

    Rząd chce ostatnio za dużo blokować...

    Skomentuj

  9. Adiqq
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2017-06-09 12:48

    Podziwiam, że w "wolnym" kraju delegalizacja legalnie działającej firmy może być nawet rozważana.
    Jakoś nie delegalizujemy np. Allegro, które też pośredniczy w sprzedaży. Można powiedzieć, że to co innego bo tam sprzedają przedmioty, nie usługę.
    No to biorąc przykład z usług, są też firmy pośredniczące w usługach tj. sprzątanie, dostawa jedzenia etc.

    Teraz proszę mi podać sensowny przykład, jaka jest różnica pomiędzy powyższymi, a pośrednictwem w usłudze przewozu osób.
    Jedyne logiczne wyjście, to albo zostawienie tego jak jest albo zniesienie licencji taksówkarskich, za inne rozwiązania, pomysłodawcy powinni trafić przed Trybunał Stanu.

    Skomentuj Historia edycji

  10. Altru
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-06-10 15:55

    Odcinając się od waszej kłótni gdzie skrajność goni skrajność, chciałbym zadać wam pytanie, chcecie mi powiedzieć, że woleliście powrót złodziei w białych rękawiczkach i polityczna poprawność . Takie 2gie Niemcy Anglię czy Francję obecnie ? .