Na topie

Uwaga na groźny phishing w iOS

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Systemy operacyjne

Kategoria: Mobile Systemy operacyjne Bezpieczeństwo Tematyka: Apple iOS Producenci: Apple

Prośba o podanie hasła dostępu do iCloud nie budzi podejrzeń. Okazuje się jednak, że powinna.

 • Uwaga na groźny phishing w iOS
A A

Cyberprzestępcy już dawno zainteresowali się urządzeniami mobilnymi, co z racji ich ogromnej popularności dziwić raczej nie może. I chociaż system Apple iOS uznawany jest za znacznie bezpieczniejszy niż Google Android, to i tutaj zdarzają się ataki, a niektóre metody są w stanie oszukać użytkownika w bardzo prosty sposób.

Korzystający z urządzeń Apple znają zapewne sytuację, w której system generuje okno dialogowe z prośbą o podanie hasła dostępu do iCloud. Problem w tym, że może kryć się za tym próba wyłudzenia hasła. Co gorsza, może okazać się ona skuteczna, ponieważ przygotowany przez cyberprzestępców komunikat do złudzenia przypomina ten autentyczny.

phishing w iOS

Jedynym pocieszeniem wydaje się tutaj fakt, ze istnieje sposób na bardzo szybką weryfikację autentyczności pojawiającego się okienka. Wiąże się z wykorzystaniem przycisku HOME. Jeśli po jego wciśnięciu okienko zniknie to wiadomo, że ktoś właśnie chciał nas oszukać.

Demaskujący przedstawioną praktykę twierdzi, że aplikacja zawierająca stosowny kod nie przejdzie weryfikacji App Store. Problem w tym, że już po znalezieniu się aplikacji w sklepie bardzo łatwo można ją zmodyfikować. Do czasu jej usunięcia wiele osób może zostać zatem poszkodowanych.

Źródło: krausefx

Odsłon: 4394 Skomentuj newsa
Komentarze

3

Udostępnij
 1. Dragonik
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2017-10-11 11:10

  Jk to w apple takie rzeczy? Przecież nawet FBI, CIA, NSA nie mają tak bezpiecznego systemu, panie jak żyć niektórym świat się zawali.

  Skomentuj

  1. AmigaPPC
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-10-11 16:08

   Niedawno jakiś cymbał pisał jakie to Apple jest och i ach bo np. nie ma wirusów i innego syfu :P

   Skomentuj

   1. AkaRyupl
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-10-12 03:25

    Wiesz - ja w realu spotkałem gościa - niby obytego w światku technologicznym - a trzymając swojego Maca mówił jak to oszczędza na antywirusach, bo "macOS nie ma wirusów". Nie wiem czy się śmiać czy płakać jak takich widzę...

    Skomentuj Historia edycji

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!