• benchmark.pl
 • CES 2018
 • Vivo przywiozło na CES 2018 smartfona z czytnikiem linii papilarnych wbudowanym w ekran
Smartfony

Vivo przywiozło na CES 2018 smartfona z czytnikiem linii papilarnych wbudowanym w ekran

z dnia 2018-01-10
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
10 komentarzy Dyskutuj z nami

Rozwiązanie, o którym mówiło się od miesięcy wreszcie zostało wdrożone. Relacje pierwszych osób korzystających z tego typu czytnika wypadają całkiem pozytywnie.

Smartfony nie odgrywają na targach CES 2018 najważniejszej roli, ale niektórzy producenci chwalą się w Las Vegas swoimi nowościami. Być może najciekawsze urządzenie znalazło się na stoiskach Vivo.

Producent ten pokazał bowiem smartfona z czytnikiem linii papilarnych wbudowanym w ekran. O rozwiązaniu tego typu sporo mówiło się już od dłuższego czasu, ale nie mogliśmy doczekać się wcielenia go w życie. Wiemy już, kto dokonał tego jako pierwszy.

Vivo współpracowało z Synaptics. Ważną informacją jest bezsprzecznie fakt, iż niezbędny jest w tym przypadku panel OLED. Wyjaśniając zastosowane rozwiązanie producent posługuje się poniższą grafiką.

Smartfon z czytnikiem linii papilarnych wbudowanym w ekran

Konfiguracja oraz działanie nie odbiegają tutaj od tego z czym mamy do czynienia w standardowych czytnikach. Z relacji osób mających już kontakt z zaprezentowanym urządzeniem wynika, iż zaimplementowany przez Vivo czytnik jest nieco wolniejszy, ale nie można określać używania go niekomfortowym.

Sam smartfon służył tu jedynie do zaprezentowania omawianej idei, nie jest to model przeznaczony do sprzedaży. Co najważniejsze, masowa produkcja przedstawionego rozwiązania rusza lada chwila i jeszcze w tym kwartale korzystające z niego smartfony będą mogły trafić do sklepów.


Źródło: androidheadlines, The Verge

marketplace

Komentarze

10
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Noo inżynierowie z wizjonerskiego Appla ;) nie dali rady to dał radę ktoś inny.
  Zaloguj się
 • avatar
  Wiadomo może coś na temat działania takiego czytnika przez folię ochronną?
 • avatar
  Teraz to będzie sporo fanów produktów APPLE zawiedzionych ,że to nie ich firma jest innowacyjna.
  Ciekawe ile osób właśnie z powodu tego jednego szczegółu zrezygnuje z kupna Smartfonów nie tylko od APPLE.
  SAMSUNG się obroni przed tym bo pokaże jak SOC EXYNOS 9810 jest przed konkurencją.
  Zaloguj się
 • avatar
  Liczyłem, że iPhone będzie to miał w 8 ale nie dali rady.
  Da się? Da się! Fajnie, że ktoś to wprowadził, według mnie to jest ogromny plus. Osobiście nienawidzę czytników z tyłu telefonu bo są dla mnie całkowicie nie praktyczne. Brawo Vivo!
 • avatar
  Ciekawe jak taki czytnik będzie działał z aplikacjami. Załóżmy że trzeba będzie użyć czytnika do zalogowania w aplikacji do banku. To gdzie będę przykładał palec jak w tym miejscu na ekranie będzie jakiś przycisk, link bądź jakaś funkcja?