Na topie

WhatsApp ma zacząć zarabiać - będą reklamy i nowe narzędzia dla biznesu

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

WhatsApp jest aktualnie jednym z najpopularniejszych komunikatorów na świecie i Facebook zamierza to wreszcie wykorzystać. Pomóc mają przedsiębiorstwa, które będą mogły reklamować się i oferować swoje usługi w ramach aplikacji.

  • WhatsApp ma zacząć zarabiać - będą reklamy i nowe narzędzia dla biznesu
A A

Cztery lata temu Facebook wydał miliardy dolarów, by WhatsApp stał się częścią jego katalogu społecznościowych aplikacji. Choć z tego komunikatora korzysta już przeszło 1,5 miliarda osób, wciąż nie przynosi on zysków, ale wkrótce ma się to zmienić i po przeczytaniu tytułu tego newsa wiecie już, jakie narzędzie zostanie do tego użyte.

Z WhatsAppa można korzystać bez żadnych opłat, ale w Internecie jest tak, że jeśli coś jest za darmo, to w zamian trzeba liczyć się z obecnością reklam. Do tej pory komunikator był od nich wolny, ale to ma się zmienić. Jak podaje Wall Street Journal, w sekcji statusu będą mogły pojawiać się materiały promocyjne. To jednak jeszcze nie wszystko.

Rozwijany będzie także projekt WhatsApp Business dla przedsiębiorstw. Te otrzymają możliwość uruchamiania oficjalnych platform obsługi klientów w ramach komunikatora. Dla użytkowników rozmowy mają być darmowe, ale już firmy zapłacą za odpowiedzi – od 0,5 do 9 centów za wiadomość (chyba że odpowiedzą w ciągu doby). Odpłatne będą również dla przedsiębiorców wiadomości wysyłane z własnej woli.

Zainteresowanie może być duże – niedawno na przykład na WhatsAppie pojawiło się Allegro i wyjaśniło, że robi to „dla wygody wszystkich, którzy sprzedają lub kupują”. Cóż, dla firm komunikator, z którego korzysta 1,5 miliarda osób, na pewno jest aplikacją, na której warto zaznaczyć swoją obecność.

Źródło: Wall Street Journal, BBC, The Verge, Facebook. Foto: WhatsApp

Odsłon: 3040 Skomentuj newsa
Komentarze

11

Udostępnij
  1. davidoff
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-08-03 10:45

    czyżby czas by zmienić komunikator ? VIBER ? SIGNAL ? czas pokaże jak to będzie wyglądało...

    Skomentuj

    1. kudlaty54
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2018-08-03 14:13

      Viber i Signal to to samo zło! Żaden z tych komunikatorów nie nadaje się do bezpiecznej komunikacji bo są za darmo. To są atrapy szyfrowanych komunikatorów, a użytkownicy są niestety nieświadomi tego jak łatwo ich rozmowy mogą zostać udostępnione.

      Skomentuj

  2. majster-b
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-08-03 12:24

    Jeśli w internecie coś jest za darmo to znaczy że to Ty jesteś produktem. Reklamy są już wszędzie. WU był za darmo aby napompować portfel użytkowników. Teraz będą analizować wiadomości, profilować użytkowników i sprzedawać spersonalizowaną reklamę. Proste.

    Skomentuj

    1. kudlaty54
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2018-08-03 14:15

      Co więcej jak jest za darmo to niestety nie może być bezpieczne. A te pozyskane do profilowania dane i nawet tręsci wiadomości są zapłatą za możliwość korzystania z takiej aplikacji.

      Skomentuj

  3. rlistek
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2018-08-03 15:04

    Discord.

    Skomentuj

      1. rlistek
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2018-08-03 17:19

        Gdzie ci tego sensu brakuje?

        Skomentuj

          1. rlistek
            Oceń komentarz:

            -4    

            Opublikowano: 2018-08-04 00:46

            No... i gdzie ten problem? Twoja matka potrafi obsługiwać whatsappa, ale z discordem już sobie nie poradzi? "Wyrywać" możesz tylko tępe szamaty, dla których wszystko co nie jest facebookiem czy instagramem to czarna magia bo laski na poziomie już na ciebie nawet nie patrzą czy o co chodzi? (porzemilczajac już z grzecznosci "wykrywanie w barze", lmao)

            Widzisz ja nie muszę i nie mam zamiaru się dostosowywać do randomów, którzy korzystają z amatorskich komunikatorów bo nic innego nie znają. Ja nie mam zamiaru instalować spyware'u z którego ktoś korzysta, bo on ma problem z zainstalowaniem czegoś z czego ja korzystam. Jak ktoś chce się ze mną skontaktować to pisze na discordzie, a jak nie to dzwoni czy pisze sms jak ma z tym problem.

            Skomentuj

  4. Jayou
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-08-03 15:13

    Ja kiedyś kupiłem dożywotnią subskrybcję Whatsapp zanim stała się darmowa. Teraz jeszcze będę musiał oglądać tam reklamy.

    Skomentuj

  5. Leonarrdo
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2018-08-03 15:34

    Jakim cudem nie przynosi zysków, jak gdzieś te dane lecą? :v
    Inna sprawa, jak będą reklamy, jeżeli faktycznie jest taki szyfrowany, to jakim cudem marketi*tfu*gowcy będą wiedzieli, do kogo ma iść reklama?

    Skomentuj

    1. Yaceek
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-08-03 16:05

      Część cytatu - Administatorem danych jest... Użytkownik instalując aplikację wyraża zgodę na...
      To powinno ci uświadomić, że wszystkie informacje, które chcą sprzedać, są i będą sprzedawane.

      Skomentuj

  6. kiko80
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-08-04 07:21

    Wolę używać telegrama niż whatsupa