Systemy operacyjne

Windows 10 - BSOD z kodami QR już wkrótce

opublikowano przez w dniu 2016-04-13

Niebieski ekran śmierci nie straszy już jak dawniej, a wkrótce stanie się też zrozumiały dla przeciętnego użytkownika.

Niebieski ekran śmierci (BSOD) jest coraz rzadziej spotykany, ale wciąż pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie i jakby „znikąd”, a jego treść dla zdecydowanej większości użytkowników jest czymś kompletnie niezrozumiałym. Właśnie to często powodowało irytację wśród użytkowników i Microsoft postanowił coś na to zaradzić. Chciałoby się rzec: wreszcie.

Już niedługo na Niebieskim ekranie śmierci pojawią się nie tylko typowe dla niego napisy, ale też kod QR. Dzięki temu wystarczy, że użytkownik zeskanuje go smartfonem lub tabletem i automatycznie otrzyma informacje na temat problemu, który wystąpił i ewentualne porady pomagające w jego rozwiązaniu.

Błędy BSOD z kodami QR już teraz wyświetlają się w wersji Preview. Wszystkim użytkownikom systemu Windows 10 nowa funkcja udostępniona zostanie wraz z aktualizacją Anniversary zapowiadaną na tegoroczne lato. Mimo to wam (i sobie) życzymy, byśmy oglądali je jak najrzadziej.

Źródło: The Register, The Verge

marketplace

Komentarze

7
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  No, to odmieni moje życie.
 • avatar
  "Chciałoby się rzecz: wreszcie."
  Jaka rzecz?

  "...ale też spopularyzowane w ostatnich latach kod QR.?
  Spopularyzowane to chyba kody? Liczba mnoga.
  Zaloguj się
  -1
 • avatar
  No ok, tylko po co komu BSOD, system ma tak działać , aby takie rzeczy się nie pokazywały !!!!
  Cofka w rozwoju ?
 • avatar
  Rok 2020. Po zakończeniu wsparcia dla 7, przesiadam się na 10, na którą przeszło już 98% populacji userów. Zgodnie z zaleceniami m$, po instalacji gołej 10, instaluję najświeższy service pack numer 169. Mija kilka dni. Nieoczekiwanie pojawia się niebieski ekran ... Drżącą ręką chwytam za swego srajtfona i skanuję kod QR. Po niekończącym się wyczekiwaniu otrzymuję wreszcie upragnioną odpowiedź:
  "Automatyczna odpowiedź z CentrumBiznesuM$. Błąd krytyczny. Aby dokończyć naprawianie systemu, potwierdź przelew w wysokości 200$, inaczej Twoje dane z dysku zostaną bezpowrotnie utracone a dane w chmurze upublicznione. Z pozdrowieniami. BG"
  Zaloguj się
  -16
 • avatar
  Tylko QR code brakowało mi przy BSOD... ciekaw jestem kiedy dodadzą wyświetlanie przyjaznej szaty graficznej albo chociaż zdjęcia z kotem... przecież to takie użyteczne...