Na topie

Windows 10 otrzymuje nową wyszukiwarkę

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Systemy operacyjne

Kategoria: Komputery Systemy operacyjne Systemy operacyjne Tematyka: Na Topie Windows 10 Producenci: Microsoft

Microsoft pracuje nad nowym oknem wyszukiwarki systemu Windows 10. Inspiracja Spotlightem z macOS-a jest nie do ukrycia.

  • Windows 10 otrzymuje nową wyszukiwarkę
A A

Aktualnie wyszukiwarka systemu Windows 10 jest zintegrowana z Menu Start. Wygląda jednak na to, że to się zmieni, bo w udostępnionej ostatnio Insiderom kompilacji 17040 odnaleziono nowy interfejs, który w rejestrze określany jest jako „ImmersiveSearch”.

Nowe, utrzymane w stylistyce Fluent Design okienko wyszukiwarki wyświetla się na środku ekranu (i dość mocno przypomina „Spotlight” z systemu macOS). Jest podzielone na trzy części – pierwszą stanowi pole tekstowe (uzupełniane przez narzędzia filtrów), pozostałe dwie (wyświetlane obok siebie) to zaś wyszukiwarka z wynikami lokalnymi i sugestiami oraz Bing. 

Windows 10 wyszukiwarka okno

To byłaby pierwsza tak poważna zmiana wyszukiwarki od czasów Visty. Wtedy była ona przyjęta dość ciepło i zmieniła w pewnym sensie sposób, w jaki korzysta się z peceta z systemem Windows – upraszczając wyszukiwanie do granic możliwości. Czy nowe rozwiązanie spotka się z równie pozytywnym odbiorem? Czas pokaże – na pewno jednak ma swoje plusy, w tym większą powierzchnię.

Windows 10 wyszukiwarka filtry

Co powiecie na taką zmianę? Chcielibyście, by stała się faktem?

Źródło: Ars Technica, Windows Central, The Verge, Aggiornamenti Lumia. Screeny: Windows Central (1), Ars Technica (2), The Verge (3)

Odsłon: 7228 Skomentuj newsa
Komentarze

10

Udostępnij
  1. Raider0001
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2017-11-22 15:16

    Jak będzie się dało wyszukać słowa: Firefox, Chrome czy Opera to ok

    Skomentuj

    1. Snack3rS7PL
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2017-11-22 17:37

      Domyślnie będą zablokowane, także nie ma obawy : )

      Skomentuj

      1. pablo11
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-11-22 22:32

        Tu sie nie ma co śmiać. Żeby ściągnąć Avasta ze strony Avasta musiałem kiedyś wyrzucić MCAffe, bo ten blokował dostęp do tej strony. Co prawda stosunek MCAffe-AVAST jest nieproporcjonalny do stosunku IE-Chrome, bo IE wypada tutaj dużo lepie...

        Skomentuj

  2. Kiciulek
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-11-22 16:25

    Nie widzę sensu dodawać w systemowej szukajce możliwości zapytań do sieci web... Systemowa powinna skupiać się na sprawnym przeszukiwaniu zawartości offline. Niech lepiej wreszcie wprowadzą Coratnę w Polsce.

    Skomentuj

    1. Snack3rS7PL
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2017-11-22 17:38

      A ja akurat widzę w tym dużo sensu, archaizmem jest odpalać przeglądarkę tylko po to by coś wyszukać.

      Skomentuj

      1. KrzychuG
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-11-22 21:19

        Jaka to roznica skoro to i tak po chwili samo ta przegladarke odpali?

        Generalnie, od strony wizualnej zmiana na plus. Jesli tylko bedzie dzialalo chocby nieco lepiej niz wbudowana w W10 wyszukiwarka, chocby na poziomie Launchy czy Wexa to sukces.

        Skomentuj

        1. Snack3rS7PL
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-11-24 23:48

          To też właśnie lepiej, żeby przeglądarki nie odpalał :P Z poziomu tego menu powinien dawać odpowiednie odpowiedzi, to jest przyszłość, a nie jakieś przeglądarki WWW...tego archaizmu przecierpieć nie mogę normalnie, strony jak w zeszycie....

          Skomentuj Historia edycji

  3. sedarpl
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-11-22 18:49

    Jak cos nie schrzanią to skopiują, cos mi to wygląda na SpotLight zerżnięte z MacOS.
    Wyjątkowo innowacyjna firma ;-))

    Skomentuj

  4. PIRAT_PL
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-11-22 19:16

    Osobiście używam Opery-Mozilli-Chroma.
    W zależności jak dana przeglądarka działa.
    Aktualnie popylam już z pół roku na Firefoxie z czego ostatnia aktualizacja znacznie poprawiła działanie przeglądarki i interfejs jest nieco bardziej uproszczony.

    Skomentuj

  5. studionti
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-11-22 23:39