Na topie

Windows 10 ułatwi parowanie przez Bluetooth

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Systemy operacyjne

Kategoria: Komputery Systemy operacyjne Ciekawostki Tematyka: Windows 10 Producenci: Microsoft

Kolejną nową funkcją, jaka trafiła do testowego wydania systemu Windows 10, jest Quick Pair. To coś dla użytkowników bezprzewodowych urządzeń.

 • Windows 10 ułatwi parowanie przez Bluetooth
A A

Wraz z kolejną dużą aktualizacją do systemu Windows 10 może trafić nowa funkcja, dzięki której podłączanie urządzeń przez Bluetooth stanie się tak proste i wygodne jak przez USB (na zasadach Plug&Play). Nowe rozwiązanie nazywa się Quick Pair.

Testowana aktualnie funkcja Quick Pair umożliwia (prawie) automatyczne parowanie urządzeń z Bluetooth i komputera – kiedy tylko te pierwsze pojawią się w zasięgu peceta. „Znane” bezprzewodowe peryferia i gadżety będzie można wówczas uaktywnić poprzez wciśnięcie jednego przycisku w obrębie okienka, które pojawi się na ekranie.

Quick Pair jest zatem czymś w stylu funkcji Fast Pair znanej z Androida. Na razie jednak jest zbyt wcześnie, by stwierdzić, czy rozwiązanie będzie tak uniwersalne jak w przypadku mobilnego systemu Google, czy też na przykład ograniczone do akcesoriów Microsoftu.

Nie można tego stwierdzić, ponieważ Microsoft nie zdradza na razie żadnych szczegółów na temat kolejnej dużej aktualizacji. Jest ona nazywana „Redstone 4” i pojawi się na przełomie zimy i wiosny 2018 roku. 

Źródło: Thurrot, Neowin, OnMSFT. Screen: Thurrot

Odsłon: 4256 Skomentuj newsa
Komentarze

1

Udostępnij
 1. duzers
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-11-23 22:12

  A kiedy ułatwią w ogóle pracę z oknami?

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!