Systemy operacyjne

Windows 10: rozwoju cd. - tak wygląda menu Start w wersji Fluent

opublikowano przez Wojciech Kulik w dniu 2017-09-28

Za trzy tygodnie rozpocznie się udostępnianie dużej aktualizacji Windows 10 – Fall Creators Update. Microsoft tymczasem już pracuje nad kolejną.

Microsoft nie przestaje rozwijać systemu Windows 10 i chętnie się tym chwali. Użytkownikom programu Windows Insider udostępniona została kolejna kompilacja – 17004.

Gigant z Redmond pozwala od jakiegoś czasu „przeskakiwać” Insiderom aktualizacje – dzięki temu nawet pomimo tego, że Fall Creators Update nie ujrzało jeszcze światła dziennego w swojej pełnej wersji (to zostało zaplanowane na 17 października), to już teraz mogą oni testować funkcje tworzone z myślą o jej następczyni.

Fall Creators Update to kolejna duża aktualizacja „Dziesiątki”. Wprowadzi między innymi: odświeżony styl graficzny (Fluent Design), aplikacę Story Remix, pozwalającą tworzyć własne materiały wideo ze zdjęć i klipów, nowości dla graczy i kolejne funkcje, zwiększające efektywność pracy. Więcej na temat nowości w podsumowaniu: Windows 10 - oto co przyniesie Fall Creators Update.

Taką wybiegającą w przód kompilacją jest właśnie 17004. Jako że prace nad dużą aktualizacją, która zadebiutuje dopiero w przyszłym roku, są na wczesnym etapie, liczba wprowadzonych nowości nie jest specjalnie duża. Mimo to można jednak coś znaleźć.

Microsoft kontynuuje na przykład odświeżanie (to najlepsze określenie) interfejsu według koncepcji Fluent Design (znanej wcześniej jako Project NEON). Ci, którzy zainstalują build 17004, zauważą przeprojektowane w ten sposób menu Start – wygląda tak:

Windows 10 Start Fluent

Nowa kompilacja to także między innymi poprawki w przeglądarce Microsoft Edge, koło kolorów w ustawieniach koloru i wysokiego kontrastu oraz eliminacja wszystkich wykrytych błędów. 

Źródło: Microsoft

marketplace

Komentarze

20
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Ktoś, coś? Bo ja na pierwszy rzut oka nie widzę różnicy w tym menu start.
  Zaloguj się
  17
 • avatar
  Pamiętajcie, że Start Menu nie zostało stworzone z myślą o jego drobiazgowej organizacji przez użytkownika. Nie ma możliwości zrobienia kopii zapasowej. Osoby ceniące porządek w Start Menu najlepiej zrobią instalując zamiennik, np. darmowy Classic Shell
 • avatar
  I znajdź coś w tym...
  Komuś bardzo przeszkadzały wielopoziomowe menu, że zaprojektował takie ułomne coś jak obecne menu start w W10.
  Zaloguj się
 • avatar
  Kolejny news o W10 FU i widzę ten paskudny cytat w tej samej paskudnej nieostylowanej przez CSS tabelce z obramowaniem ala 1995 rok.. Ktoś to sprawdza przed publikacją ?

  https://imgur.com/a/zBA8l
 • avatar
  Menu Start w 2017 LUL

  Skonfigurowane pod siebie to menu pełnoekranowe jest 10 razy wygodniejsze. Wystarczy z głową wybrać i ustawić tam rzeczy które się używa na co dzień. W ten sposób otwierasz to wszystko dwoma kliknięciami poniżej sekundy. Już widzę jak to ktoś robi w zapchanym Menu Start. W tej wersji tutaj ze screena z artykułu to w ogóle good luck z odpalaniem czegokolwiek w rozsądnym czasie.
  Wszystko inne, czego nie używasz na co dzień albo nie potrzebujesz mieć do tego skrótu, odpalasz z Win+Q.

  Z jakiegoś powodu ludzie jednak boją się wszystkiego co nowe i zrażają się do czegoś, bo inni, którzy tak samo jak oni nasłuchali się plotek, napisali w internecie, że to nie jest fajne, nawet jeśli to coś nowe oferuje dużo wygodniejszą funkcjonalność, bo się przyzwyczaili do czegoś co było kiedyś. Jeszcze panie z okienka bym zrozumiał, ale typów czytających benchmark, czyli w zasadzie zainteresowanych nowinkami w świecie komputerów i technologii? Poważnie, nie ogarniam wam.
 • avatar
  Dobrze, że mnie to nowości nie dotyczą siedząc na Linuxie : )
  Zaloguj się
 • avatar
  A w miedzy czasie MS czyta twoje listy...
 • avatar
  Spokojnie. Jeszcze ponad dwa lata przez które można używać siódemki. A jeśli ktoś olewa badziewie nazywane aktualizacjami to i pięć pociągnie. Za pięć lat z kolei może już ten metroszajs zamienią na coś normalnego.