Na topie

Windows 10 - zaokrąglone rogi w drodze

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Systemy operacyjne

Kategoria: Komputery Systemy operacyjne Ciekawostki Tematyka: Windows 10 Producenci: Microsoft

Windows 10 już wkrótce nie będzie miał takich ostrych rogów. Powracają zaokrąglone narożniki znane z poprzednich odsłon systemu.

  • Windows 10 - zaokrąglone rogi w drodze
A A

Windows 10 to żywy system, który co jakiś czas jest modyfikowany przez Microsoft. Dotyczy to zarówno funkcjonalności, jak i wyglądu. Ostatnie doniesienia sugerują, że ten drugi doczeka się w niedalekiej przyszłości odświeżenia, w którym główną rolę odegrają zaokrąglone rogi.

Aktualnie okna w „Dziesiątce” mają ostre narożniki, ale wkrótce ma się to zmienić. Microsoft ma postawić na nowocześniej wyglądające zaokrąglone rogi, z którymi eksperymentuje już przy okazji przeglądarki Edge opartej na Chromium

Taką informację podał Zac Bowden z serwisu Windows Central, sugerując przy okazji, że modyfikacja wejdzie w życie mniej więcej za dwanaście miesięcy, a konkretnie: wraz z przyszłoroczną wiosenną aktualizacją. Zaprezentował to na przykładzie nowego okna wyszukiwania:

Zaokrąglone rogi mają stać się istotnym elementem filozofii Fluent Design. Oznaczałoby to, że doczekałyby się tej zmiany także inne produkty Microsoftu, takie jak konsola Xbox czy pakiet Office. Najpewniej jednak (podobnie jak Fluent) modyfikacje będą wprowadzane stopniowo.

Wiosenna aktualizacja 2020 ma również wprowadzić inne nowości. Jedną z najważniejszych ma być odświeżony Eksplorator plików, który (poza nowym wyglądem) może zyskać system kart oraz kolejne funkcje, związane głównie z integracją z innymi aplikacjami, takimi jak Outlook czy OneDrive. 

Źródło: Zac Bowden na Twitterze, Digital Trends, TechRadar. Screen: Zac Bowden

Odsłon: 8200 Skomentuj newsa
Komentarze

14

Udostępnij
  1. portals
    Oceń komentarz:

    23    

    Opublikowano: 2019-05-06 10:55

    Poczekamy jeszcze z 5 lat i może dostaniemy jeszcze przezroczystości jak w Aero Glass.

    Skomentuj

    1. Raider0001
      Oceń komentarz:

      6    

      Opublikowano: 2019-05-06 11:24

      a później oteksturują jak w windows xp

      Skomentuj

    2. Legiu
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-05-07 19:32

      Nie uwierzę, że ten syf przetrwa 10 lat. Z drugiej strony wątpliwe jest też, żeby MS się przyznał, że ich 3 z rzędu kafelkowy system to szajs.

      Skomentuj

  2. jacekwr
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2019-05-06 11:49

    :D
    ROTFL.
    A za dziesięć lat, za specjalną opłatą (DLC) będzie mógł wyglądać jak lekko uproszczona wersja siódemki...
    Jedyne co mnie zmusiło do przesiadki to DX.

    Dyskusja w kuluarach pewnej dużej korporacji:
    Prezes: - Wszyscy zarabiają na big data. Czemu my tak mało?
    Marketing: - Bo nasz OS nie chodzi na komórkach i urządzeniach przenośnych.
    Prezes - Stwórzmy więc OS, który będzie działał nawet na gównianych komórkach.
    Dział Techniczny: - będzie ..ujowo wygladał, komórki mają za mało mocy i za małe wyświetlacze.
    Marketing: - To wywalimy wszystkie efekty graficzne i powiemy, że tak jest nowocześniej. Za to dodamy zylion ukrytych raportów, zarobimy na big data.
    Prezes: Ludzie to kupią?
    Marketing: Stworzymy nową generację sterowników graficznych, będą musieli.
    Dział techniczny: Ale na ten moment nie ma takiej potrzeby, bo sterowniki będą działały dobrze również na starszym systemie...
    Prezes i Marketing chóralnie: Shut up! I kill you!

    ;D

    Skomentuj

    1. człowiek-taboret
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2019-05-06 13:22

      Myślałeś nad pisaniem scenariuszy?

      Skomentuj

  3. xbk123
    Oceń komentarz:

    11    

    Opublikowano: 2019-05-06 12:09

    MS sprawia, że system jest coraz bardziej bezpieczny. Dzięki tej aktualizacji nie nadziejesz się na ostre rogi. Ciekawe ile osób i jak długo nad tym pracowało.

    Skomentuj

    1. Legiu
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-05-07 19:30

      Skoro jeszcze rok po ogłoszeniu muszą popracować to pewnie tak od samego powstania tego szajsowatego systemu.

      Skomentuj

  4. patalajka22
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2019-05-06 12:13

    Widać zaokrąglone rogi w XP były za wcześnie.

    Skomentuj

  5. Eternal1
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2019-05-06 13:27

    MS mota się z GUI Windowsa jak g..... w przeręblu.
    Najpierw z eleganckiej Visty i 7-mki cofnęli się 5 kroków wstecz do poziomu wręcz ascetycznego GUI Win8 oraz Win10, a teraz znowu wymyślają koło na nowo.
    A tym czasem w Windows10 bug na bugu a zgodność programowa woła o pomstę do nieba.

    Skomentuj

  6. lkozierowski
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-05-06 14:24

    nie z poprzednich wersji systemu tylko z Mac OS...xD

    Skomentuj

  7. Ethanar
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-05-06 17:59

    Microsoft nie jest w stanie się zdecydować na jedną koncepcję systemu. Moim zdaniem wpłynie to negatywnie na jego stabilność i funkcjonalność.

    Skomentuj

  8. ninio66
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2019-05-06 19:43

    A co ma koncepcja systemu do jego wyglądu?
    Makijaż określa co jest w głowie?
    Aktualny W10 przypomina w3.1, MacOs nie znam.
    Te propozycje brzmią podobnie do historii tuningu Poloneza: najpierw zaokrąglono tył, później przód ale boków nie zdążyli, firma upadła.
    Przecież to tylko wygląd interfejsu!!!
    Zmiana powinna być opcjonalna; zresztą cały interfejs Aero uniesie nawet Intel HD4000, a starszych ten cały W10 nie obsługuje.
    Gamonie w MS niech pracują nad kodem, a wygląd lepiej oddać ludziom...

    Skomentuj

    1. człowiek-taboret
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-05-06 20:57

      A ty myślisz, że to jeden zespół robi całego windowsa i teraz zajmują się zaokrąglaniem okien, a cała reszta rzeczy czeka?

      Po co takie biadolenie na ten wygląd... Przez całe dnie pracy nie zwracam uwagi na to jak wyglądają okna, czy są zaokrąglone, kwadratowe czy przezroczyste. Dajcie ludzie spokój.

      A takie "newsy" z benchmarka to o kant tyłka potłuc można. Jak już by chcieli śledzić zmiany to mogliby wrzucać change notes z insidera. Tylko po co, skoro trzeba napisać o tym co ktoś tweetował. A potem jeden z drugim pisze, że po co wygląd jak tyle błędów (oczywiście nie potrafiąc pewnie wymienić choć jednego z nich, bo tylko czytają o nich w innych tweetach).

      Skomentuj

  9. xxx.514
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-05-07 10:43

    Chwila, to ja będę w końcu korzystał z PCta czy z jakiegoś droida? Serio nie mają pomysłu na interfejs i co chwila będą go zmieniać czy o co tu chodzi?