Gry

Wolfenstein: The New Order ocenzurowany w Niemczech

z dnia 2014-04-18
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
45 komentarzy Dyskutuj z nami

Niemiecka wersja gry pozbawiona zostanie symboli nawiązujących do III Rzeszy.

Wolfenstein: The New Order gra

Nie da się ukryć, że z każdymi kolejnymi materiałami publikowanymi przez twórców Wolfenstein: The New Order tytuł ten prezentuje się coraz ciekawiej. Zaliczyć trzeba go jednak do tych, które poruszają dość problematyczną tematykę i dlatego już teraz pojawiają się pierwsze informacje odnośnie cenzurowania gry w wybranych krajach.

Europa jest wprawdzie pod tym względem stosunkowo tolerancyjna, ale nie brakuje wyjątków. Jednym z nich są Niemcy, które akurat przy Wolfenstein: The New Order mogą mieć sporo do powiedzenia. Fabuła koncentruje się tutaj na nazistach i to właśnie tego określenia dotyczyć będzie wspomniana cenzura.

Pete Hines, szef studia Bethesda, odniósł się do tego w ostatnim wywiadzie. Okazuje się, że niemiecka wersja gry pozbawiona zostanie symboli nawiązujących do III Rzeszy, dlatego też tamtejsi gracze nie zobaczą ani jednej swastyki. Co więcej, słowo naziści zostanie zastąpione określeniem reżim.

"Oni są trochę drażliwi. I tak naziści nazywani będą w niemieckiej wersji gry reżimem. Jestem pewien, że jest to pierwsza gra z serii Wolfenstein, która zostanie wydana w Niemczech, ale będzie całkowicie pozbawiona wszelkiej treści zakazanej konstytucyjnie."

Przypomnijmy, iż premiera Wolfenstein: The New Order zbliża się już nieco większymi krokami. Zaplanowana jest na 20 maja. Gra pojawi się w wersji na PC oraz konsolach PlayStation 4Xbox One, a także PlayStation 3 i Xbox 360. U nas na szczęście bez jakichkolwiek "cięć".

Źródło: gamespot

marketplace

Komentarze

45
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Wolf bez sfastyki to nie wolf , i do tego krew zielona , idioci ...
  Zaloguj się
  15
 • avatar
  To już dziwne "nazi" ich razi?. Przecież oni zostali wybrani prze Niemców w demokratycznych wyborach, jaki "reżim"?.
  Zaloguj się
  13
 • avatar
  coś czuje że bedzie hit !
  obym się nie przejechał jak z Thiefem :)
 • avatar
  Toć u Niemców każda gra jest ocenzurowana. W H-L1 to nawet nie było żołnierzy HECU a roboty. No bo jak to można do ludzi strzelać...
 • avatar
  Ta chol***na poprawność polityczna zniszczy kontynent.
  Zaloguj się
 • avatar
  Wypierają się. Sądzę że frajda z zabijania nazistów podniosłoby im świadomość na temat drugiej wojny światowej. A tak dzięki takiej cenzurze niemcy dają pogłos opinii że nazista=Niemiec.
  Zaloguj się
 • avatar
  czulem ze tak bedzie
 • avatar
  Powinni być nazywani Niemcami, a nie nazistami. Cali ci naziści jako określenie to tylko sukces niemieckiej propagandy.
 • avatar
  Prawda tęcza jest pedalska... symbole ? walić to każdy wie jak wyglądała swastyka... czy żealzny krzyż czy ss i inne takie. Ogólnie osobiście mam to w poważaniu bo co za różnica czy zabijasz niemca z kucykiem pony na ramieniu czy ze swastyką albo ss. Niemiec to niemiec zwłaszcza podczas ww2. Więc przestańcie się napinać , tylko zróbcie coś z tym naszym zje...psutym krajem i rządzącymi osobiście zrobiłbym grę o szturmie na pałac prezydencki i cały ten rząd, do tego DLC za darmo!!! wypie...rzucić kościół z polski ( z rządu i go opodatkować. )
  Zaloguj się
  -1
 • avatar
  Hedrox@ A co ma palenie pedalskiej tęczy do tego tematu? o_O
  Zaloguj się
  -2
 • avatar
  Jebac niemcy :S:S:S
 • avatar
  Nazi - zwrot historyczny, prawdziwy.
  Swastyka - azjatycki symbol (bodajże pomyślności?)

  Kolejna firma robi z siebie pośmiewisko aby sprzedać trochę więcej.
  A niemieckie dzieci będą się w ten sposób uczyć wypaczonej historii.
  Bethesda więcej robi szkody ludziom niż im się wydaje.
 • avatar
  Haj li haj lo, skąd wiedziałem, że tak będzie? :D
 • avatar
  No oczywiscie, bo przeciez to nie "Niemcy", to "faszysci-narodowcy". Jak zwykle pod dywan. Nic nowego. Cholerna, zaklamana banda.
 • avatar
  Polityker.pl ?
 • avatar
  to chyba nie wiecie że w niektórych krajach wofenstein jedynka był wycofywany ze sprzedaży, za .......... zbyt duży realizm :P paleta 16 kolorów (nie milionów tylko sztuk), bez akceleracji 3D a nawet 2D, 320x200 pix rozdziałki, postacie 2D hehehe :)